Změna cestovního semaforu: Tunisko je bezpečné, test na covid potřebujete při návratu z Rumunska

Čeští turisté ode dneška nepotřebují při návratu z Tuniska negativní test na koronavirus, Česko zařadilo tento stát mezi bezpečné země. Už minulý týden byla zrušena povinnost předkládat negativní test při cestě do severoafrické země.

Tunisko
doporučujeme

Podle cestovních kanceláří může Tunisko českým turistům částečně nahradit zatím nedostupný Egypt a Turecko. Naopak lidé, kteří přicestují do Česka z Rumunska, se musí ode dneška hlásit příslušné krajské hygienické stanici a absolvovat test na covid-19, nebo podstoupit karanténu. Nově budou mít povinnost dokládat test také zaměstnanci ze Španělska.

Tunisko bylo od začátku července na společném evropském seznamu bezpečných zemí. Česko ale s jeho zařazením mezi bezpečné státy čekalo, dokud africká země neumožnila Čechům vstup bez restriktivních opatření. Po tuniském kroku z minulého týdne bylo ode dneška Tunisko zařazeno na český seznam bezpečných států, což znamená, že turisté mohou mezi oběma zeměmi cestovat bez omezení. Negativní test na covid-19 musejí nadále předkládat Tunisané, kteří do Česka přijedou za prací.

Cestovní kanceláře zařazení Tuniska mezi bezpečné země uvítaly. Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže si dovolenou v Tunisku pořídí především lidé, kteří mají zájem o lacinější zájezd v resortu s all inclusive. Cestovní kanceláře předpokládají zařazení Tuniska do nabídky v krátké době.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus je podle údajů MPSV ve třech desítkách domovů

22.09.2020 17:27 Ministerstvo práce eviduje nyní tři desítky domovů pro seniory a zařízení sociálních služeb, v…

Rittigův partner Kmeť má být propuštěn z vězení dřív, žalobce hned podal…

22.09.2020 14:01 Aktualizováno Soud vyhověl žádosti podnikatele Petera Kmetě o předčasné propuštění z vězení, kde si muž odpykává…

Restituční kauza Bečvářova statku zdaleka nekončí, všichni zúčastnění se…

22.09.2020 13:53 Proti rozsudku v případu restituce takzvaného Bečvářova statku se odvolal žalobce i všichni…

Soud musí znovu řešit kauzu letáků o smrti českých vojáků, původní verdikt…

22.09.2020 13:08 Půlroční podmíněný trest, který dostal Jiří Kopřiva za letáky oslavující smrt českých vojáků v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama