Vichřice, kroupy, blesky. Živly v ČR letos už napáchaly škodu za stovky milionů

Praha - Z hlediska živelních škod byla první polovina letošního roku v Česku klidnější než v předchozích letech. Pojišťovny přesto zaznamenaly desítky tisíc škod za stovky milionů korun.

České pojišťovně v prvním pololetí klienti nahlásili více než 13.600 živelních škod za celkem 525 milionů Kč. Ve stejném období loni to bylo 12.300 škod za 667 milionů korun. Letos se klienti nejvíce potýkali s řáděním vichřice (8800 škod), požárů (1050) a blesků (910). Loni to byly vichřice (3100 škod), velká voda (2400), krupobití (2000), blesky (1600) a požáry (1080 škod).

Generali klienti nahlásili téměř 2800 živelních škod za celkem 128 miliónů korun. Ve stejném období loni to bylo 2500 případů za 161 milionů korun. České podnikatelské pojišťovně stoupl meziročně počet škod způsobených přírodními kalamitami na dvojnásobek. ČPP řešila přes 1200 pojistných událostí způsobených přírodními živly za téměř 30 milionů korun

"Z hlediska živelných škod je letošní rok prozatím nejpříznivější za několik posledních let. Je to zejména díky tomu, že naše území nepostihly žádné rozsáhlé kalamity, jako například povodně v roce 2013," uvedl mluvčí Kooperativy Milan Káňa. Klientům Kooperativy způsobila vichřice 5500 škod za celkem 150 milionů Kč.

V Allianz jsou v půlročním žebříčku živlů už dva roky první vítr, voda a kroupy. Na škody po vichřicích byl letošní rok mnohem silnější. Zatímco loni kvůli devastujícímu větru klienti ohlásili 726 případů, letos jich za stejné období bylo 2062.

Související

Policie, ilustrační fotografie.

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Policisté si přejí zvýšení hranice škody, při které mají řidiči povinnost oznámit dopravní nehodu. Vzniknout by měla speciální on-line platforma, jejímž prostřednictvím by se nehoda nahlašovala včetně dokumentace pro pojišťovny. Nyní jsou podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého hlášeny některé nehody zbytečně, přičemž policisté poté chybí jinde. 

Více souvisejících

pojišťovny Vichřice škody

Aktuálně se děje

před 2 minutami

před 48 minutami

před 2 hodinami

Počasí

Počasí v Česku může ovlivnit zajímavý jev. Jisté to ještě není

Česko si v těchto dnech užívá předčasné jaro, teploty dokonce mají v tomto týdnu překročit 15 stupňů. Zima ale možná ještě neřekla poslední slovo. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) není vyloučeno, že se k nám v březnu dostane chladný vzduch z Arktidy. 

včera

včera

včera

včera

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Napadená taxikářka ze Šumperka podlehla zraněním v nemocnici

Policie s největší pravděpodobností překvalifikuje případ ze Šumperku z pokusu o vraždu na obvinění z vraždy. Taxikářka, kterou muž bodl nožem, totiž zemřela v nemocnici. Obviněný navíc s jejím autem narazil do jiného vozidla a zranil další dva lidi. 

včera

Český lev

Českého lva letos doprovodí hudba skladatele Adriána Čermáka

Hudební rámec pro letošní slavnostní předávání cen Český lev, které 14. března nabídne v přímém přenosu z Kongresového centra Praha Česká televize na ČT1, vytvoří slovenský skladatel nejen filmové hudby Adrián Čermák. Diváci se mohou těšit na hudební doprovod vycházející z Čermákových zkušeností s filmovou a scénickou hudbou, který pracuje s atmosférou, emocemi a rytmem slavnostního večera a propojí elektronické prvky s živou interpretací samotného autora na klávesy. Na pódiu se během večera spojí s DJkou působící zejména na berlínské scéně Dariou Krylosovou aka DDK.

včera

Andrej Babiš a Igor Červený

Babišova vláda se zabývala prevencí vzniku závislostí a zrušila několik orgánů

Babišova vláda zasedla poprvé v kompletním složení, tedy už i s nově jmenovaným ministrem životního prostředí Igorem Červeným (Motoristé). Zabývala se mimo jiné zprávou o plnění Akčního plánu politiky v oblasti závislostí 2023–2025, zrušila několik svých pracovních a poradních orgánů a rozhodla o přesunu agendy Rady pro výzkum, vývoj a inovace z Úřadu vlády na Ministerstvo průmyslu a obchodu.

včera

Ukrajinská armáda ve válce s Ruskem

Ukrajinci zaútočili na ruskou továrnu. Sedm lidí přišlo o život

Ukrajinské drony zaútočily na továrnu na hnojiva v západním Rusku. Při události zemřelo sedm lidí, nejméně dalších deset osob utrpělo zranění. Informovala o tom BBC. K útoku došlo krátce po čtvrtém výročí zahájení války na Ukrajiny, kterou Moskva rozpoutala invazí do sousední země. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Trump se chválil a vyjmenovával úspěchy. Írán označil za největšího sponzora teroru

Americký prezident Donald Trump v rekordně dlouhém projevu ke stavu Unie vyzdvihoval zlepšený výkon ekonomiky. Šéf Bílého domu se soustředil zejména na domácí témata, ocenil také Národní gardu či vítězný tým ledních hokejistů, který v neděli získal zlato na zimních olympijských hrách. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy