Mladá Boleslav - Škoda Auto zdražila své nejžádanější vozy v ČR. Zákazníci zaplatí o 15.000 korun více za Škodu Superb, o 7000 korun za Octavii nebo 5000 korun za Fabii.
Automobilka nyní zdražuje po roce, kdy naposledy plošně zvedla ceny svých vozů. Podle serveru Aktuálně.cz se modely Rapid a Yeti nyní sice plošně nezdražily, ale zvýšila se cena některých příplatkových prvků nebo určitých stupňů výbavy.
Podle automobilky za zdražení může inflace. Podle ČSÚ průměrná míra inflace loni klesla z 1,4 na 0,4 procenta a byla tak nejnižší za posledních 12 let. Spotřebitelský koš ČSÚ ale nezahrnuje nakupované komponenty a zařízení, které ovlivňují výslednou cenu vozu. "Ceny těchto nakupovaných statků se pro nás bohužel zvyšují. Jako příklad můžeme uvést materiálové vstupy obecně, dále stroje a strojní zařízení, stejně tak je možné zahrnout i náklady spojené s náběhem nových modelů," řekl Vítězslav Pelc ze Škody Auto.
Cena Fabie v tuzemsku nyní začíná na 239.900 korunách, Octavie na 354.900 korunách a Superb se prodává od 614.900 korun. Ceníkové ceny ostatních modelových řad podle Pelce zůstávají nezměněny, cena se nemění ani pro cenu akčního modelu Octavia Fresh.
Základní cena konkurenta Fabie, Fordu Fiesta, je o 6900 Kč nižší, další konkurent VW Polo začíná na 246.900 Kč. U modelu Astra Notchback, který konkuruje Octavii, Opel uvádí nejnižší cenu 342.900 Kč, VW Golf naopak vyjde o 18.000 dráž. Konkurent Superbu Ford Mondeo začíná s cenou na 565.990 Kč a Mazda 6 na 577.900 korunách. VW Passat je o 40.000 dražší.
Související
Škoda nečekaně odhalila nový crossover. Epiq se chlubí příjemnou cenou
Rozsáhlý blackout zasáhl český průmysl. Problémy hlásily automobilky i operátoři
Škoda , zdražování , Ekonomika
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
OBRAZEM: Mikuláš se svou partou čertů a andělů si podmanil ulice Prahy
včera
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
včera
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
včera
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
včera
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno včera
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
včera
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
včera
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
včera
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
včera
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
včera
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
včera
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
včera
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
včera
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
včera
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
včera
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
včera
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
včera
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
včera
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
včera
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
Nejenom prezident má problém s vládním angažmá poslance Filipa Turka (Motoristé), který by se po poslední rošádě měl stát ministrem životního prostředí, nikoliv šéfem diplomacie. Podle průzkumu nechce Turka v příští české vládě více než polovina lidí.
Zdroj: Jan Hrabě