Praha - Terorismus do pojistných událostí nezahrnuje většina životních pojišťoven v České republice. Znamená to, že v případě teroristického útoku nemá klient nárok na odškodněn.
Toto omezení se v současnosti týká třech až čtyřech milionů existujících životních pojistek na trhu. Informovala makléřská společnost Britanika v tiskové zprávě.
V rámci životního pojištění nyní v tuzemsku podle Britaniky nabízejí pojištění proti terorismu pojišťovny Axa, Generali, UNIQA, MetLife nebo Pojišťovna České spořitelny. Stále však jde o menšinu trhu. Nově se k nim zařadila Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP), která s Britanikou v reakci na teroristické útoky v Evropě a rostoucí riziko pobytu v dosud bezpečných destinacích připravila speciální pojištění pro případ terorismu.
„V dnešní době je sice riziko teroristického útoku na české občany vyšší, nicméně stále je pravděpodobnost takové události zcela mizivá," reagoval pro ČTK ředitel makléřské společnosti Insia Ivan Špirakus, který dodává, že určitý význam podle něj má u cestovního pojištění, kde se občan může dostat do situace, kdy bude potřebovat ošetření nebo přijde o svá zavazadla například po útoku na letišti či v hotelu. Cestovní pojištění už proto ve většině případů riziko terorismu kryje, připomněl.
Zájem o takové speciální pojištění by podle něj mohli mít váleční reportéři, či dobrodruzi cestující do rizikových oblastí. „Uplatnění speciálního produktu jako nadstavby životních pojistek však bude malé, zejména s ohledem na prakticky neexistující případy škody a také ohlášené začlenění rizika terorismu do nových pojistných produktů," míní Špirakus.
Lidé mohou novou pojistku u ČPP uzavřít bez ohledu na jakékoliv stávající pojištění od tohoto úterý od 25 Kč měsíčně při pojistné částce jeden milion Kč. Klíčové je přitom to, že není nutné měnit starou smlouvu.
Produktový ředitel Britaniky Libor Novák připomíná, že životní pojistky jsou většinou nastaveny tak, že nárok na plnění, které si klient sjednal například pro případ zajištění pozůstalých nebo splacení hypotéky, při úmrtí po teroristickém útoku z důvodu uplatnění příslušné výluky nevznikne.
Související

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Cestovky v tom jsou samy. Pojišťovny jim kvůli státu neproplatí náklady na storna zájezdů na Rhodos
pojišťovny , Životní pojištění
Aktuálně se děje
včera

Policie hledá muže kvůli loupeži v Luhačovicích. Pomáhá si umělou inteligencí
včera

ANO oslovuje více než třetinu voličů, ukazuje nový průzkum. Stačilo by neuspělo
včera

RECENZE: Stylově sevřený thriller Zabitý večer připomíná Hitchcocka digitálního věku
včera

Policie vyšetřuje smrtící útok psa na člověka. Jde o obávané plemeno
včera

Litvínov představil nové trenéry. Změny hlásí i realizační tým na Kladně
včera

Trump udělil zásadní výjimku z cel. Pomohl tak technologickým gigantům
včera

Velká výluka v pražské hromadné dopravě. Potrvá po celý víkend
včera

Papež se zotavuje. Ve Vatikánu přijal britského krále, dojal ho i s manželkou
včera

Zemanovi nevadí, že se Fico setkal s Putinem. Česku předpovídá návrat Babiše
včera

Velikonoční počasí se rýsuje. Meteorologové zatím nemají dobré zprávy
včera

Trumpa prohlédli lékaři. Prozradil, jak prošel testem kognitivních schopností
včera

Co vařit na jaře? Inspirace pro jídelníček ze starých kuchařek
včera

Fico nepřišel na rozhovor se Zemanem. Informujte pravdivě, nabádal exprezident moderátora
včera

"Musíte s tím pohnout." Trump tlačí na Rusko, kam za Putinem přijel Witkoff
včera

Smrtelná nehoda na přejezdu v Poděbradech. Řidič auta nepřežil srážku
včera

Počasí příští týden: Teploty překonají 20 stupňů, pak se citelně ochladí
11. dubna 2025 21:32

Extraliga play off 2025: Semifinále nekončí, Sparta v Brně zavřela bránu a srovnala sérii. Game 7 rozhodne v O2 aréně
11. dubna 2025 21:11

USA rozjíždí další diplomatický spor. Trump vyhrožuje Mexiku kvůli vodě
11. dubna 2025 20:29

USA vyhodily velitelku základny v Grónsku za "podkopávání" Vanceovy autority
11. dubna 2025 19:35
Trump má 90 dní na uzavření 150 obchodních dohod. Finanční trhy tomu nevěří
Americký prezident Donald Trump a jeho poradci tvrdí, že jejich strategie byla od začátku jasná – vyvolat strach prostřednictvím vysokých cel a donutit svět k vyjednávání. S výjimkou Číny pak podle tohoto scénáře USA ustoupí od nejtvrdších tarifních opatření a dohodnou nové obchodní smlouvy se zeměmi po celém světě.
Zdroj: Libor Novák