MPO chce podnikatelům vyplatit deset miliard

Praha - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) chce letos podnikatelům z evropských fondů vyplatit alespoň deset miliard korun z celkem sedmi operačních programů. Na úterní tiskové konferenci to řekl ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (ODS).

Podnikatelé mohou požádat o dotace z programu Prosperita, který slouží k financování například vědeckotechnických parků. Na něj jsou určeny celkem čtyři miliardy korun, ale žádost je nutné poslat do konce července letošního roku.

Některé z programů však letos končí.

Zájem podnikatelů je podle Kocourka značný. Jen za první dva měsíce letošního roku ministerstvo podnikatelům vyplatilo 1,6 miliardy korun. Celkem si české firmy od roku 2007 do konce letošního února rozdělily 17,2 miliardy korun.

V roce 2010 si české firmy rozdělily sedm miliard korun. Z počtu podaných žádostí plyne, že nejaktivnější byli podnikatelé z Jihomoravského kraje s 443 podanými plnými žádostmi. Na druhém místě je Moravskoslezský kraj a na třetí příčce Zlínský kraj. Nejhůře skončil kraj Karlovarský.

Loňský rok byl zároveň rekordní co do počtu podaných žádostí i výší proplacené dotace. "Vysoký počet podaných žádostí je výsledkem především toho, že ministerstvo vloni otevřelo téměř všechny dotační programy. Zájem byl zejména o programy Eko-energie, ICT v podnicích a Rozvoj," řekl ředitel agentury Czechinvest Miroslav Křížek.

Související

Martin Kocourek, bývalý ministr průmyslu a obchodu za ODS

Exministr Kocourek "odkláněl", policie kauzu zastavuje. Proč?

Praha - Bývalý ministr průmyslu a obchodu za ODS Martin Kocourek i jeho matka si mohou oddechnout. Policisté je totiž nechtějí znovu obvinit z poškození věřitele kvůli zatajení 16 milionů při politikově rozvodu. Případ odložili. Rozhodnutí je zatím nepravomocné, přezkoumávat ho bude ještě státní zástupce, řekl dnes ČTK policejní mluvčí Zdeněk Chalupa. Protikorupční policie se v minulosti zajímala také o to, zda Kocourkovy miliony nepocházely z trestné činnosti, detektivové však kauzu začátkem září odložili.

Více souvisejících

Martin Kocourek EU (Evropská unie)

Aktuálně se děje

před 27 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

včera

Juraj Loj v úspěšném filmu Sbormistr.

Sbormistra zatím televize neuvede. Soudní rozhodnutí obstálo

Problémy úspěšného filmu Sbormistr pokračují. Další soud totiž potvrdil stopku pro jeho televizní vysílání. Soud konstatoval, že pro tvůrce, kteří se věnují trestným činům inspirovaným skutečnými událostmi, platí zvýšené nároky ve vztahu k obětem trestné činnosti.

včera

HC Sparta Praha

Trenérem hokejové Sparty bude Augusta. Pomáhat mu mají Šmíd s Netíkem

Koncem dubna se potvrdilo to, o čem se v tuzemském hokejovém prostředí spekulovalo už delší dobu. Novým trenérem hokejové Sparty se stává Patrik Augusta, bývalý úspěšný trenér hokejových reprezentantů do 20 let. Spolu s ním budou nový sparťanský realizační tým tvořit asistenti Ladislav Šmíd a Tomáš Netík. Brankáře pak nově bude mít na starosti Michal Neuvirth. Šestapadesátiletý Augusta má sparťany vést alespoň dva roky, neboť právě na tak dlouho dobu s pražským klubem podepsal smlouvu.

včera

včera

včera

Tomáš Portlík

ODS chce vyhrát volby v Praze spolu s TOP 09. Primátorem má být Portlík

Členové pražské ODS a TOP 09 dnes v parku Přátelství na Praze 9 odstartovali kampaň pro letošní komunální volby. Stvrdili tím, že do boje o magistrát půjdou strany společně. Tento krok představuje pokračování skvělé spolupráce v rámci končícího volebního období – koalice proto ponese název SPOLU pro Prahu. 

včera

včera

včera

Andrej Babiš a Karel Havlíček přicházejí na zasedání nové vlády

Babiš zakončil asijskou pracovní cestu. V Uzbekistánu se snažil pomoci českým firmám

V Uzbekistánu zakončili premiér Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (oba ANO) pracovní cestu po střední Asii. Delegaci doprovázela podnikatelská mise čítající přibližně 50 zástupců českých firem. Na programu byla i účast na česko-uzbeckém podnikatelském fóru, jednání s nejvyššími představiteli země i návštěva průmyslových podniků. Škoda Group podepsala miliardový kontrakt o dodávce a servisu elektrických vlaků.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

V Irsku vyšetřují vraždu Česky. Policie mluví o brutálním útoku

Kriminalisté v Irsku vyšetřují vraždu Češky. Těžce zraněnou čtyřiačtyřicetiletou ženu našli v pondělí večer v domě ve městě Waterford. Na případ upozornil web novinky.cz. Žena zemřela v nemocnici, zadržen byl čtyřicetiletý muž. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy