Komerční bance loni klesl čistý zisk o 0,6 procenta na 14,8 miliardy korun. Bez započtení jednorázových položek, kam patří loňské vytvoření restrukturalizační rezervy a prodej budovy centrály v roce 2017, se ale zisk meziročně zvýšil o 5,8 procenta. Vedení banky navrhuje vyplatit z loňského zisku dividendu 51 korun na akcii. Banka, jejímž většinovým vlastníkem je francouzská Société Générale, dnes konsolidované hospodářské výsledky oznámila v tiskové zprávě.
Provozní výnosy bance loni stouply o 3,7 procenta na 32,2 miliardy korun, a to hlavně díky čistým úrokovým výnosům, které byly meziročně vyšší o 7,3 procenta. Přispěl k tomu nárůst objemu vkladů a úvěrů. Výnosy z poplatků a čistý zisk z finančních operací mírně poklesly.
Přečtěte si novou makroekonomickou prognózu českého hospodářství od našeho @researchKB. #KBreport https://t.co/O9wdJpW5zd
— Komerčka (@komercka) 4. února 2019
Úvěry klientům se zvýšily o 4,7 procenta na 634,6 miliardy Kč. Z toho úvěry na bydlení vzrostly o 4,6 procenta, stejně jako spotřebitelské úvěry. Objem úvěrů podnikům byl větší o 5,5 procenta, dosáhl 321,2 miliardy korun. Vklady klientů stouply meziročně o 5,2 procenta na 795,6 miliardy korun.
Běžné provozní náklady bez jednorázových položek vzrostly o 1,9 procenta na 14,5 miliardy korun, a to v důsledku nárůstu personálních nákladů a odpisů.
Celková aktiva Skupiny KB vzrostla k loňskému 31. prosinci o 5,8 procenta na 1,06 bilionu korun.
Počet zákazníků loni nepatrně vzrostl na 1,67 milionu, celá Skupina KB měla 2,39 milionu klientů. Zaměstnanců meziročně mírně ubylo na zhruba 8410.
Komerční banka měla ke konci loňského roku přes 48.000 akcionářů. Podíl strategického akcionáře, banky Société Générale, zůstal nezměněn na 60,4 procenta.
Související
Češi a bydlení? Naléhavá otázka. Vyhlídky na příští rok nejsou vůbec špatné
Mimořádná zpráva K útokům na české banky se přihlásili proruští hackeři. Napadli i web pražské burzy
Komerční banka , Société Générale , Ekonomika , banky
Aktuálně se děje
před 54 minutami
Zelenskyj popřel spekulace, že chce vyhlásit termín voleb nebo referendum o mírové dohodě
před 1 hodinou
Vonnová má za sebou tři operace. Její otec má o její budoucnosti jasno
před 2 hodinami
Bílý dům smazal Vanceův příspěvek na sociálních sítích
před 3 hodinami
Netanjahu opět míří za Trumpem. Už se s ním setkal vícekrát než jakýkoliv jiný lídr
před 4 hodinami
Ideologie ustupuje, prim hrají peníze. Ukrajinci, kteří zrazují svou vlast, končí na dlouhé roky ve vězení
před 4 hodinami
Olympijský debut na jedničku. Vinklárková nejlepší Češkou ve vytrvalostním závodě, vyhrála Simonová
Aktualizováno před 5 hodinami
Tragická střelba v Kanadě. Terčem se stala škola, devět mrtvých
před 5 hodinami
Epidemické šíření chřipky v Česku. Odborníci vyhlížejí snižování aktivity
před 6 hodinami
Babiš v Rakousku a na Slovensku. S Ficem a Stockerem řešil evropské priority
před 7 hodinami
Extrémní počasí ve Španělsku. Padají rekordy, zemi trápí povodně
před 8 hodinami
Dobrá zpráva z Milána. Sáblíková se rozhodla nastoupit do příštího závodu
před 8 hodinami
Zapsaly se do historie. Ženy, které obětovaly život pro vědu
před 9 hodinami
Fiala prozradil, jak bude pokračovat jeho politická kariéra
před 10 hodinami
Klempíř se s umělci na ničem neshodl. Cibulka a Jagelka s ním uzavřeli sázku
před 10 hodinami
Pavel odhalil svůj program na Mnichovské konferenci. Jede tam i Macinka
před 11 hodinami
Napadení v Chrudimi. Osoby se znaly, kriminalisté vyšetřují případ jako vraždu
před 12 hodinami
Trump před lety mluvil s policií o Epsteinovi, odhalil dokument FBI
před 13 hodinami
Poslední rozloučení s Brejchovou má termín. Bude bez státních poct
před 13 hodinami
Lyžařskou kombinaci vyhrály Rakušanky, vrátila se Vlhová. V boulích se představil Kroupa
před 15 hodinami
K zimnímu počasí patří sníh. Meteorologové řekli, jaká je aktuální situace
Meteorologická zima pokračuje až do konce února, ale sníh se z nížin vytratil již v posledních dnech. Na horách se ale místy drží desítky centimetrů sněhové pokrývky. Další nadílky se na některých místech v Česku dočkáme snad o víkendu.
Zdroj: Jan Hrabě