Praha - Majoritní majitel zbankrotované loterijní společnosti Sazka Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) se odvrátil od dosavadního šéfa společnosti Aleše Hušáka, příští týden chce prosadit jeho odvolání ze všech postů. Na mimořádné tiskové konferenci ve čtvrtek to prohlásil předseda ČSTV Pavel Kořan.
"Pokud nepřijde pan Hušák sám s rezignací, tak bude odvolán," prohlásil Kořan, který až dosud vystupoval jako jeden z hlavních spojenců dosavadního vládce Sazky. "S ohledem na vývoj v minulých měsících nepovažujeme za možné, aby po případném zrušení konkurzu akciovou společnost Sazka nadále řídil pan Aleš Hušák. Proto s ním už jisté období vedu jednání o ukončení jeho angažmá v Sazce," dodal Kořan, podle kterého bylo jen otázkou času, "kdy příběh pana Hušáka v čele Sazky skončí". Mimořádná valná hromada Sazky příští týden podle Kořana Hušáka z jeho funkcí na sto procent odvolá, nezabránila by tomu ani případná nepřítomnost současného předsedy představenstva a generálního ředitele. Ta přitom znemožnila konání valné hromady tento týden v pondělí. "Valná hromada, která proběhne příští týden v úterý, je svolána dozorčí radou, takže proběhne i bez případné přítomnosti předsedy představenstva. Valná hromada ho může i odvolat," ujistil Kořan. Kdo přesně Hušáka v čele Sazky nahradí, Kořan prozradit nechtěl, akcionáři totiž stále nemají jasno. "Máme vytipovaný velmi úzký okruh osob, které připadají v úvahu. Bývalý finanční ředitel Sazky Jan Prádler je jedním z těch, kteří jsou ve velmi úzkém výběru," naznačil Kořan a dodal, že Hušákův nástupce musí být především pro věřitele a sázející důvěryhodnou osobností schopnou provést Sazku nezbytným procesem reorganizace. "A současně být také osobností schopnou vytvořit důstojné podmínky pro výkon akcionářských práv," upřesnil Kořan. Podle ČSTV je situace ve financování českého sportu kvůli výpadkům zdrojů z výtěžku Sazky velmi znepokojivá. "Podmínkou ke zlepšení této situace je mimo jiné obnovení vzájemné důvěry mezi akcionáři Sazky a partnerství občanských sdružení s orgány státu a samospráv," míní Kořan.
Související
Česká unie sportu stáhla žalobu na Hušáka, za krach Sazky chtěla 950 milionů
Česká unie sportu prohrála spor s Hušákem, Ústavní soud stížnost odmítl
Aktuálně se děje
včera
Trumpův mírový plán pro Gazu kolabuje. Netanjahu jej nepodepsal
včera
Ukrajinská armáda provedla čtyřicetidenní dronovou kampaň s cílem přinutit Kreml k mírovým jednáním
včera
Na německém letišti našli dron s výbušninou. Policie nasadila robota
včera
Počet mrtvých po ruském útoku stoupá. Ukrajině chybí interceptory
včera
Metnar řešil situaci ve španělské Ceutě. Česko vyzvalo ke změnám v ochraně hranic EU
včera
České dráhy přepravily nejvíce cestujících od roku 2019
včera
Mohli jste zachránit životy, kritizuje Zelenskyj spojence po útoku na Kyjev
včera
Do Británie doputovala krásná zpráva z Portugalska. Eugenie porodila holčičku
včera
Policie zahájila trestní řízení kvůli nehodě poslance Filipa Turka
včera
Trump stále nevylučuje další použití síly proti Íránu
včera
Česko opět zasáhnou silné bouřky. Hrozit budou i ráno a dopoledne
včera
Policejní pátrání na jezeře Most. Dva lidé se pohřešují po úterní bouřce
včera
Trumpovi chodil ozbrojený muž po golfovém hřišti. Našly se u něj zbraně
včera
Česko netrápí jen tropy. V Praze a dvou krajích se vyskytuje smog
včera
Kyjev čelil raketám a dronům. Nejméně 14 mrtvých, další lidé jsou zranění
včera
EU zpřísňuje Ukrajincům podmínky pro dočasnou ochranu. Problém hrozí zejména mužům
včera
Horké letní počasí má úřadovat i po víkendu, naznačuje výhled
4. srpna 2026 22:04
Knížákova rehabilitace se bude řešit u soudu. Umělec dříve narazil
4. srpna 2026 21:08
Vlaky mezi Kolínem a Kutnou Horou zrychlí a přestanou ovlivňovat provoz na koridoru
4. srpna 2026 20:07
Občanští demokraté představili kandidáty pro podzimní volby
Občanská demokratická strana dnes, do řádného termínu registračních úřadů, podala všechny nominace do podzimních senátních voleb. ODS navrhuje 14 kandidátek a kandidátů, nad rámec toho v zájmu udržení silné pozice ve třech obvodech kandidují osobnosti v koalici s jiným navrhovatelem a v dalších sedmi volebních obvodech mají kandidáti podporu občanských demokratů.
Zdroj: Jan Hrabě