Praha - První sníh si lyžaři zřejmě užijí již tento víkend i v jedné z nějvětších lyžařských oblastí v Česku, SkiResortu Černá hora – Pec.
"Aktuálně probíhá technické zasněžování sjezdových tratí, ale již od soboty by měl být v provozu lyžařský vlek Javor 2", informoval Petr Hynek, ředitel SkiResortu. Ten nově zahrnuje celkem 33 km sjezdovek všech obtížností, 6 lanovek a 33 vleků, což jsou parametry, za kterými lyžaři dosud museli vyrážet převážně do zahraničí. Krom toho se v Peci nalézá i jeden z nejdelších a nejlépe osvětlených svahů pro večerní lyžování. Další novinkou je univerzální platnost zakoupených skipasů ve všech částech resortu a doprava skibusy mezi jednotlivými areály zdarma. S čerstvým sněhem, blížícími se Vánocemi a Silvestrem zájem o ubytování roste. Většina hotelů je na zimu připravena, ale volných pokojů v oblíbeném resortu rychle ubývá. Těsně před začátkem lyžařské sezóny stihl stavební úpravy i největší hotel v Peci pod Sněžkou, čtyřhvězdičkový hotel Horizont. "Jsme rádi, že jsme modernizaci zvládli včas a můžeme hosty přivítat v nové hale a recepci. O Vánoční a Silvestrovské termíny je tradičně velký zájem a nabídnout můžeme již jen několik volných pokojů. Plnit se začínají i oblíbené jarní prázdniny", popsal situaci Karel Rada, ředitel hotelu Horizont. Některé hotely v Peci pod Sněžkou nabízejí svým hostům odvoz skibusem přímo od hotelu k místním sjezdovkám zdarma. "Služba je velice oblíbená, nabídneme ji i letos a skibusy budou od hotelu Horizont odjíždět každých 30 minut", dodal Karel Rada, ředitel hotelu Horizont. Další rozvoj Pece pod Sněžkou a souvisejícího SkiResortu Černá hore - Pec v příštích letech vypadá slibně. V plánu jsou nejen rekonstrukce stávajících, ale i výstavba nových vleků, lanovek a sjezdovek. Mluví se dokonce i o lyžařském propojení areálů Černá hora a Pec. Na jaře 2014 má být také dokončena zcela nová lanovka na Sněžku. Dá se tedy předpokládat, že rozšiřování této infrastruktury půjde ruku v ruce s nárůstem kvantity a kvality ubytovacích, gastronomických a relaxačních služeb v Peci pod Sněžkou.
Související
Lyžařská sezóna končí. Většina středisek zavřela dříve, než plánovala
Lyžařská sezona se blíží k závěru, o víkendu zavřou další skiareály
lyžařské areály , Pec pod Sněžkou , Zima
Aktuálně se děje
před 11 minutami
Počasí opět zvýšilo riziko požárů. Hrozí především na Moravě
před 33 minutami
Spojenci nám v Íránu nepomohli, stávající americká podpora NATO je absurdní, prohlásil Trump
před 1 hodinou
Bělorusko doporučilo svým občanům, aby necestovali do Ruska
před 2 hodinami
Po útoku na Kyjev už nejméně 30 mrtvých. Ukrajina poslala v odvetě rakety na Bělgorod
před 2 hodinami
Před sídlem OSN se zapálil muž držící tibetskou vlajku
před 3 hodinami
Teherán se chystá na obří akci pro miliony lidí, pohřeb Chameneího ale běžné Íránce nezajímá
před 5 hodinami
Počasí bude během prodlouženého červencového víkendu proměnlivé
včera
Zájem Čechů o předčasné důchody se vrací k normálu, naznačují data
včera
Podvodníci lákají na 240 tisíc korun. Vydávají se za nás, upozornila ČSSZ
včera
Evropané promluvili. Nechtějí se spoléhat na USA, pochybují ale, že se bez nich EU ubrání
včera
Zázrak ve Venezuele: Muž přežil pod troskami 8 dní, počet obětí zemětřesení dál roste
včera
Desítky mrtvých a zraněných. Na dosud nejsilnější útok na Kyjev odpovíme, vzkázal Zelenskyj
včera
Rusko drony vypouštěnými ze stínové flotily už téměř dva roky špehuje jaderná zařízení v Evropě
včera
EU uvalí sankce na ruské výrobce, kteří se podíleli na ranním útoku na Kyjev
včera
Zoufalé Rusko se snaží vyhnout další mobilizaci. Posílá na frontu bojovat i ženy
včera
Írán varoval Trumpa před tvrdou odvetou, pokud zaútočí během pohřbu Chameneího
včera
Z maďarského velvyslanectví v Bruselu operovala špionážní síť, odhalilo vyšetřování
včera
Forex v roce 2026: Jak se orientovat na trhu, kde pravidla píší centrální banky a geopolitika
včera
Babiš zkritizoval Pavla: Nejmenoval Turka, teď si vykládá ústavu podle svého
včera
Další bizár ruské propagandy: Putina díky "vysoké míře milosrdenství" označují za Ježíše Krista
Šéfredaktorka ruské státní televize RT Margarita Simonjanová, která bývá kvůli svému agresivnímu vystupování v médiích přirovnávána k ministerským propagandistům minulého století, vyvolala rozruch neobvyklým přirovnáním.
Zdroj: Libor Novák