Praha - Bankovní poplatky jsou v pořádku. Tímto verdiktem pravděpodobně Ústavní soud nadobro ukončil soudní spory o tom, zda je legální vybírat poplatky spojené s bankovními úvěry. Na svém soukromém Facebooku toto rozhodnutí okomentoval zástupce ombudsmana Stanislav Křeček.
Ústavní soud ve svém verdiktu došel k názoru, že uzavření smluv o úvěru je založeno na svobodné vůli banky i klienta. Při uzavírání těchto smluv podle soudu nedošlo k jednostrannému určování podmínek ze strany bank. Podle všeho tak končí spory o navracení těchto poplatků. Výjimkou by byly pravděpodobně jen spory, ve kterých by bylo prokázáno, že smlouva byla uzavřena bez plného vědomí klienta.
Verdikt soudu komentoval na Facebooku i Stanislav Křeček. "To bylo mnohým jasné od počátku. Jen několik lidí si za pomoci nezodpovědné mediální kampaně udělalo na úkor lidí dobrý "kšeft". Nechť je to poučení pro příště až vám titíž analytici a znalci budou vnucovat své názory," napsal.
Narážel tak na velkou mediální bouři, kdy několik právníků zastupovalo klienty bank, kteří měli úvěry, a požadovali navrácení poplatků. Ty označovali za protizákonné.
Související
Ombudsman se zastal ženy, které na výdaje zbývalo 2500 korun měsíčně
Policisté mohli podle Křečka situaci na Babišově mítinku řešit profesionálněji
Stanislav Křeček , poplatky , banky
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí bude nadále tropické, objeví se ale saharský prach
včera
Miss Czech Republic 2026 se stala Lucie Pisková
včera
Zelenskyj: Rusko chystá rozsáhlý útok na území Ukrajiny i na Kyjev, může použít raketu Orešnik
včera
Uzavřeme dohodu, nebo Írán totálně zničíme. Rozhodnu se do zítřka, prohlásil Trump
včera
Napínavý bratrský souboj. Česko-slovenské derby na MS v hokeji rozhodl svou bruslí kapitán Červenka
včera
Evropa se intenzivně chystá na situaci, kdy bude Trump pro NATO hrozbou
včera
Američané jsou na hraně nepostupu do čtvrtfinále. Dánové slaví první výhru na MS
včera
Trump stupňuje tlak vůči Kubě. Co tím sleduje a co je jeho cílem?
včera
Žádné podávání rukou ani pohřby, mrtvé odváželi v pytlích. Přeživší vzpomínají na dosud nejhorší epidemii eboly
včera
V Číně došlo k nejhoršímu důlnímu neštěstí za patnáct let. Po výbuchu více než 90 mrtvých
včera
Soud poslal vraha studentky v Pardubicích do vazby
včera
Pavel v rozhovoru pro zahraniční tisk vyzval NATO, aby Rusku ukázalo zuby a začalo konečně reagovat
včera
Brněnský pochod smrti provází komplikace. Vandal poničil památník, policie zasahuje proti odpůrcům
včera
Vztah Pavla s Babišem už se rozebírá i ve světě. Prezident je připraven podniknout právní kroky, píše Politico
včera
Proč se ebolu nedaří zastavit? Na vině je hned několik faktorů
včera
Rusku se na Ukrajině nedaří. Putinovi dochází čas, varuje rozvědka
včera
Počasí se po víkendu zásadně nezmění. Teplá epizoda bude pokračovat
22. května 2026 22:01
Princ William odložil dekorum. Záběry z fotbalu obletěly celý svět
22. května 2026 21:07
Politici zareagovali na tragédii v Pardubicích. Ozval se i premiér Babiš
22. května 2026 20:18
Recidivista míří k soudu. Policie navrhla jeho obžalobu za vraždu v Mírově
Policie uzavřela případ podzimní vraždy v Mírově na Šumpersku. Recidivista, který již v minulosti seděl za obdobný skutek, má být obžalován. V případě odsouzení mu hrozí až výjimečný trest.
Zdroj: Jan Hrabě