Praha – Týdeník Euro, který patří pod vydavatelství Mladé fronty, v pondělním vydání píše, že v České republice pravděpodobně vznikne další televize. Ta by měla vzniknout jako protipól mediálního koncernu Andreje Babiše.
Nová televize by měla vyvážit vliv současného ministra financí a nejbohatší lidé Česka ji chápou čistě jako defenzivní investici. „Všichni jsme si mysleli, že se Andrej zbláznil, když koupil Mafru. Teď vidíme, že jsme se mýlili," řekl týdeníku Euro jeden z českých miliardářů.
Deník Dnes před časem informoval, že Petr Kellner, Jan Dienstl a Pavel Tykač se chystají koupit mediální skupinu CME, která vlastní českou TV Nova.
Týdeník s odvoláním na důvěryhodné zdroje píše, že s nápadem na koupi televizní stanice přišli uhlobaroni Jan Dienstl a Pavel Tykač. TV Nova ale na prodej není, a pokud by byla, cena by se vyšplhala na více než jednu miliardu dolarů.
Miliardářům tak podle Eura zbývá jediná možnost – vybudovat zcela novou televizi. Stanice, která má ambici získat až pětinový podíl na trhu, by přišla asi na dvě miliardy korun, každý rok by pak spolkla další dvě až dvě a půl miliardy na provoz a infrastrukturu.
„V podstatě jediné, co ke vzniku nové televizní stanice chybí, je definitivní souhlas miliardářů. Ten zatím podle informací týdeníku Euro nepadl, ale mělo by se tak stát během následujících šesti měsíců," píše týdeník.
Jméno stanice zatím není známé, je ale jisté, že by byla zaměřena na české seriály a estrády. „Výrobu seriálů typu Ordinace v růžové zahradě či Ulice ovládá v Česku jen několik produkčních týmů a hrstka slušných scénáristů. Lze tedy očekávat, že se na televizním trhu o tyto jedince rozpoutá boj. Nahrává tomu i současná napjatá situace v TV Nova," spekuluje týdeník s odvoláním na své zdroje.
Související
Století s televizory. První přístroj vynalezl Skot, u nás ho napodobil fyzik
Vláda schválila růst poplatků za televizi a rozhlas. Platit budou i majitelé telefonů
televize , Petr Kellner , Pavel Tykač
Aktuálně se děje
před 41 minutami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 1 hodinou
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 1 hodinou
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 2 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 2 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 3 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 5 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
včera
Co si myslí Evropané? Bojí se války a Trumpa vnímají jako nepřítele
včera
Eurovize čelí nejtěžšímu rozhodnutí v historii: Rozhodne, zda vyhodí Izrael
Soutěž Eurovision Song Contest čelí v Ženevě klíčovému "přelomovému" zasedání, které rozhodne o její budoucnosti. Organizátoři a zúčastněné země budou ve čtvrtek diskutovat o tom, zda by Izraeli měla být povolena další účast v soutěži. Důvodem jsou protesty proti způsobu, jakým izraelská vláda vede válku v Gaze, a obvinění z nekalých praktik při hlasování.
Zdroj: Libor Novák