Havlíček: Máme téměř hotový dotační program pro veletrhy

Ministerstvo průmyslu a obchodu má téměř hotový dotační program pro veletrhy a kongresové agentury s alokací kolem 500 milionů korun. Výzva by měla být vyhlášena ještě letos. ČTK to dnes řekl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO).

Karel Havlíček
doporučujeme

Dotace by měly být určeny pro veletrhy a agentury, které jsou s pořádáním výstav, veletrhů nebo prezentací spjaté. Podle Havlíčka budou moci programu využít všichni z výjimkou těch, kteří spadají pod magistrát nebo kraj. "Snažíme se pomáhat podnikatelům. Těžko bychom obhajovali to, že budeme dávat zdroje veletrhům, které patří pod kraj nebo město, jakkoliv chápeme jejich situaci. Musí se o ně postarat město nebo kraj, nemohou je nechat padnout, nenechají je padnout," uvedl.

Vznik dalších dotačních programů pro konkrétní odvětví závisí podle Havlíčka na dostatku finančních zdrojů. Žádné nové podle něj k dispozici nejsou, snaží se proto využít ty programy, které nebyly plně vyčerpány a zbylé finance dát dohromady pro jinou pomoc.

"Snažíme se už nežádat další zdroje ze státního rozpočtu, uvědomujeme si, že tam už nemůžeme dál. Je to naše dohoda s ministerstvem financí, že pokud nám vybydou z jiných programů nějaké zdroje, můžeme je alokovat do těch, kde vidíme, že to je nezbytně nutné," řekl Havlíček.

Spotřeba, tedy útraty účastníků a za účastníky kongresového, veletržního a eventového průmyslu může letos kvůli krizi podle studie společnosti Economic Impact pro agenturu CzechTourism a Českou eventovou asociaci klesnout o více než 71 procent, propad může být přes 100 miliard korun. Současná situace ovlivní také zaměstnanost v odvětví. Za běžné situace by na plný úvazek letos zaměstnalo zhruba 160.000 lidí. Ohroženo je až 71 procent z nich.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Asociace: Situace skiareálů je neúnosná, vláda je musí otevřít

22.01.2021 21:59 Vláda podle Asociace horských středisek (AHS) bere skiareály jako rukojmí. Situace se již stává…

Strategie: Česko má být ekonomikou založenou na inovacích

22.01.2021 15:18 Národní výzkumná a inovační strategie pro inteligentní specializaci ČR chce cílit na to, aby Česko…

Česko patří k zemím s nízkým podílem žen ve vedení firem

21.01.2021 14:05 Česko patří v Evropě k zemím s nízkým podílem žen ve vedení velkých firem. Na žebříčku 18 států…

Kvóty na potraviny mám za brutální útok na peněženky. Agrobaroni zcela…

20.01.2021 22:03 Aktualizováno Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza ostře kritizuje, že Poslanecká sněmovna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama