Velké nábytkářské řetězce už fungují, IKEA otevře později

Nábytkářské řetězce využily vládního harmonogramu a po šestitýdenní pauze znovu otevřely prodejny. Musely však zmenšit prodejní plochu na 2500 metrů čtverečních.

Zákazníci tak mají povolen vstup do zhruba 60 procent prostoru, převážně ukázkové byty jsou zahrazeny páskou. Přesto dnes podle zjištění zpravodajky ČTK do libereckých prodejen s nábytkem přicházelo poměrně velké množství lidí. Kupovali doplňky do bytu, kancelářská křesla, dětské postele, vybírali sedací soupravy.

V dvoupatrové prodejně Möbelix se lidé nedostanou k oddělení s textilem, vybavením předsíní, posledních kusů, omezená je sekce s osvětlením, kuchyněmi, ložnicemi a částečně obývacími pokoji. V sousední prodejně KIKA je uzavřeno celé první patro, kde se prodávají kuchyně a vybavení do obývacích pokojů. Volně přístupná je sekce s doplňky, textilem, zákazníci mají dále přístup do oddělení kancelářského vybavení nebo předsíní. Stolky prodejních poradců nechala KIKA vybavit ochrannými plexiskly.

Sconto má otevřené obě patra prodejny, ale stejně jako ve výše zmíněných obchodech i zde je do některých sekcí omezen přístup.

Ve všech prodejnách je u vstupu k dispozici dezinfekce, případně jednorázové rukavice, zákazníci jsou na plakátech a stojanech informováni o bezpečném nákupu. Sconto zákazníky mimo jiné vyzývá k rychlým nákupům, aby v prodejně strávili minimum času.

Kromě těchto řetězců v pondělí otevřely i XXXLutz a ASKO Nábytek. IKEA, která v České republice provozuje čtyři obchodní domy, plánuje otevření od 11. května. Prodeje v e-shopu nyní eviduje o téměř 300 procent vyšší ve srovnáním se stejným obdobím v předchozích letech. Podle mluvčí IKEA Andrieny Rambouskové Češi kupují především matrace a úložné prostory do ložnic. Také kuchyní se prodává sedmkrát více než před krizí. "Od uzavření obchodních domů IKEA v polovině března se také výrazně zvedl zájem o kancelářské vybavení a zařízení pracovních prostor, a to přibližně o 260 procent. Do budoucna očekáváme zvýšený zájem například o venkovní nábytek," doplnila.

Vládní harmonogram od pondělí umožnil otevřít obchodům do 2500 metrů čtverečních, které nejsou součástí obchodních domů nad 5000 metrů čtverečních, nebo mají vchod zvenku. Požadavky ministerstva zdravotnictví pro otevření umožňují zmenšení prodejní plochy na požadovanou velikost pomocí pásky nebo jiného vhodného způsobu.

Související

Sedací souprava, ilustrační fotografie

Výroba nábytku v Česku loni vzrostla o 1,1 procenta na rekordních 48,5 mld. Kč

Nábytkářské firmy v Česku loni vyrobily zboží za rekordních 48,5 miliardy korun, meziročně o 1,1 procenta více. Tržby z prodeje nábytku klesly o 3,1 procenta na 38,62 miliardy korun. Vývoz stoupl o 13,6 procenta, dovoz se zvýšil o 10,6 procenta. ČTK to dnes sdělil tajemník Asociace českých nábytkářů (AČN) Tomáš Lukeš.
Moravská galerie

Moravská galerie otevřela expozici Brno předměstí Vídně s inovativní koncepcí

Slavnostní otevření stálé expozice Brno předměstí Vídně navštívilo několik stovek lidí. Od inovované koncepce si Moravská galerie slibuje zvýšení návštěvnosti. Důležitým aspektem je provázání dobového volného a užitého umění. Jedním z kroků ke zpřístupnění instalace veřejnosti je zavedení dobrovolného vstupného.

Více souvisejících

Nábytek Ikea

Aktuálně se děje

před 50 minutami

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Živě Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Marian Jurečka

Důchody se dočkají změn. Jurečka představil reformu penzí

Ministerstvo práce dokončilo návrh zákona týkající se reformy penzí, který představuje důležité změny v systému penzijního zabezpečení. Tento návrh upravuje několik klíčových aspektů, včetně růstu důchodového věku v závislosti na očekávané délce života, stanovení minimálního důchodu na úrovni 20 procent průměrné mzdy a možnosti dřívějšího odchodu do penze pro osoby vykonávající náročné profese.

před 7 hodinami

Alexej Navalnyj

Postrach Kremlu a plamen demokracie v Rusku. Kdo byl Alexej Navalnyj?

Alexej Navalnyj, prominentní ruský opoziční politik a aktivista, byl známý svou nekompromisní kritikou ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho vlády. Jeho odvaha veřejně se postavit vůči autoritářskému režimu ho učinila klíčovou postavou v ruské politické scéně a zajistila mu obdiv, jak doma, tak i v zahraničí. Zároveň však byl vystaven nebezpečí a pronásledování ze strany ruských úřadů.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Ukrajina a Izrael tříští nejmocnější státy světa. G20 se kvůli válkám nedokáže dohodnout

První letošní setkání ministrů financí skupiny G20 skončilo ve čtvrtek bez přijetí společného prohlášení. Mohou za to neshody členských zemí, které souvisejí s probíhajícími geopolitickými konflikty.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy