Česká spořitelna končí s vydáváním nových vkladních knížek

V Česku zůstává jen jeden jediný finanční dům, který svým klientům nabízí možnost si založit novou vkladní knížku. Je jím ČSOB. Česká spořitelna se totiž rozhodla, že klientům už nebude vydávat nové vkladní knížky.

Na rozhodnutí České spořitelny, které vychází najevo z nejnovějšího oznámení o úrokových sazbách, informovala MF Dnes. Zástupci finančního domu řekli zmíněnému deníku, že zájem o nové vkladní knížky vytrvale klesá. Z celkových 700 tisíc připadá asi polovina na výherní vkladní knížky, u nichž dvakrát do roku, konkrétně v květnu a listopadu, probíhá slosování o milion korun. 

"Zbylé vkladní knížky představují dětské vkladní knížky, které obvykle založili prarodiče vnukům a vnučkám. Právě zájem o dětské vkladní knížky setrvale klesá," řekl listu mluvčí spořitelny Filip Hrubý s tím, že firma pouze ukončila možnost zakládaní nových vkladních knížek.

Klienti, kteří již mají vkladní knížky u spořitelny založené, je mohou nadále využívat. Vybrat uložené prostředky je možné na pobočkách. 

Související

Jak si nejjednodušeji půjčit peníze do další výplaty

Jak si nejjednodušeji půjčit peníze do další výplaty

Od výplaty k výplatě žije 45 % zaměstnanců, vyplývá to z loňských dat Českého statistického úřadu. Mnozí z nich v případě nouze sáhnou po rychlé online půjčce. Tato cesta však není rozumná, zkuste 2 výhodnější způsoby, které udrží vaše finance v dobré, zdravé formě.

Více souvisejících

Česká spořitelna banky

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Markéta Pekarová Adamová

Pekarová Adamová vyrazila do Pobaltí. Lotyšsko dá čtvrt miliardy na munici pro Ukrajinu

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) navštívila v rámci baltské cesty Lotyšsko. V Rize jednala s předsedkyní parlamentu Daigou Mieriņou o dalších způsobech podpory Ukrajiny a s premiérkou Evikou Siliņou o bezpečnostní i ekonomické spolupráci. Na místní vojenské základně navštívila také české vojáky pomáhající chránit východní křídlo NATO.

včera

včera

Pavel Novotný (ODS) na 29. kongresu strany

ODS rozhodne o osudu Pavla Novotného až po eurovolbách

Výkonná rada ODS bude v úterý 11. června rozhodovat o osudu starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného, jemuž kvůli některým vyjádřením hrozí vyloučení z vládní strany. Informovala o tom agentura ČTK. Rozhodnutí tak padne až po volbách do Evropského parlamentu. 

včera

Princ William se svou rodinou

Princ William obstál v těžké zkoušce. Spekulace jeho ženě na zdraví nepřidaly

Britskou monarchií v prvních měsících letošního roku otřásly diagnózy, které si vyslechli král Karel III. a princezna Kate. U obou členů královské rodiny byla odhalena rakovina. Oporou jim samozřejmě jsou nejbližší, důležitá je zejména role prince Williama. Následník trůnu se ale s atmosférou v Británii vyrovnával dost těžce. 

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Alexander De Croo

Moderátor po útoku na Fica vyzval k odstranění belgického premiéra

Belgický premiér Alexander De Croo podal ve čtvrtek stížnost na rozhlasového moderátora, který posluchače vyzýval k jeho "odstranění". Nejmenovaný moderátor, kterého vyšetřuje policie, se tak vyjádřil v souvislosti se středečním atentátem na slovenského premiéra Roberta Fica. 

včera

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 v Praze

Rakušané se v Praze postarali o další senzaci, připsali si historické vítězství nad Finskem. Švédové překvapení nepřipustili

Dívat se na zápas hokejového MS v Česku, ve kterém hrají rakouští hokejisté, se hokejovým fanouškům vyplatí. Poté, co dokázali dostáhnout duel s Kanadou do prodloužení poté, co ve třetí třetině nastříleli pět branek, nyní zaskočili dalšího favorita turnaje a o Finy. Ti sice vedli 2:0, jenže vedení postupem času ztratili a co víc, v poslední vteřině dokázali zápas otočit zásluhou své životní trefy Benjamina Baumgartnera, který se postaral o rakouskou historickou výhru nad tímto severským soupeřem. To Švédové nadále jedou na vítězné vlně a po zdolání Kazachstánu 3:1 už se o nich může pomalu mluvit jako o čtvrtfinalistech.

včera

Proč došlo k atentátu na Fica? Policie zjistí, jestli byl útočník zradikalizovaný

Pokud někdo úmyslně radikalizoval pachatele atentátu na předsedu vlády Roberta Fica (Směr-SD), policie to zjistí stejně, jako to udělala v případě dvojité vraždy na Zámecké ulici v Bratislavě. Řekl to publicista Juraj Hrabko v rozhovoru pro TASR TV.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy