Americká mediální a filmová společnost Walt Disney dnes v Británii, Irsku, Německu, Itálii, Španělsku, Rakousku a Švýcarsku spustila novou streamovací televizní službu Disney+. Kvůli pandemii způsobené koronavirem, která způsobila vysoké zatížení internetu, ale o dva týdny posunula start služby ve Francii. Zpočátku budou také její služby v Evropě k dispozici v horší kvalitě.
Disney reaguje na žádost Evropské unie, aby poskytovatelé streamovacích služeb zajistili bezproblémové fungování širokopásmové infrastruktury v době, kdy desítky milionů lidí zůstávají doma a mnozí z domova pracují. Firma tak sníží na všech trzích celkové využití šířky pásma nejméně o 25 procent.
Na žádost EU již dříve reagovaly také služby YouTube, Prime a Netflix. Ty rovněž slíbily snížení kvality streamování, aby mohl fungovat internet.
Ve Francii společnost Disney odložila nabídku služby Disney+ na žádost francouzské vlády. Nový termín byl stanoven na 7. dubna, uvedla agentura Reuters.
V nabídce Disney+ jsou filmy a seriály společnosti, ale také dokumenty National Geographic. Firma do budoucna plánuje investovat do výroby původních děl v Evropě.
Služba Disney+ měla 12. listopadu loňského roku premiéru ve Spojených státech. Letos v létě by měla být spuštěna na dalších západoevropských trzích, včetně Belgie, Skandinávie a Portugalska.
Související
Vatikán se snaží jít s dobou. Papež v dokumentu hovoří o migraci, sexu i potratech
Disney předstihl v počtu předplatitelů streamovacích služeb Netflix
Disney+ , televize , Ekonomika , EU (Evropská unie) , Francie
Aktuálně se děje
před 49 minutami
Miss Czech Republic 2026 se stala Lucie Pisková
před 2 hodinami
Zelenskyj: Rusko chystá rozsáhlý útok na území Ukrajiny i na Kyjev, může použít raketu Orešnik
před 3 hodinami
Uzavřeme dohodu, nebo Írán totálně zničíme. Rozhodnu se do zítřka, prohlásil Trump
před 3 hodinami
Napínavý bratrský souboj. Česko-slovenské derby na MS v hokeji rozhodl svou bruslí kapitán Červenka
před 4 hodinami
Evropa se intenzivně chystá na situaci, kdy bude Trump pro NATO hrozbou
před 5 hodinami
Američané jsou na hraně nepostupu do čtvrtfinále. Dánové slaví první výhru na MS
před 6 hodinami
Trump stupňuje tlak vůči Kubě. Co tím sleduje a co je jeho cílem?
před 7 hodinami
Žádné podávání rukou ani pohřby, mrtvé odváželi v pytlích. Přeživší vzpomínají na dosud nejhorší epidemii eboly
před 8 hodinami
V Číně došlo k nejhoršímu důlnímu neštěstí za patnáct let. Po výbuchu více než 90 mrtvých
před 10 hodinami
Soud poslal vraha studentky v Pardubicích do vazby
před 11 hodinami
Pavel v rozhovoru pro zahraniční tisk vyzval NATO, aby Rusku ukázalo zuby a začalo konečně reagovat
před 12 hodinami
Brněnský pochod smrti provází komplikace. Vandal poničil památník, policie zasahuje proti odpůrcům
před 12 hodinami
Vztah Pavla s Babišem už se rozebírá i ve světě. Prezident je připraven podniknout právní kroky, píše Politico
před 13 hodinami
Proč se ebolu nedaří zastavit? Na vině je hned několik faktorů
před 15 hodinami
Rusku se na Ukrajině nedaří. Putinovi dochází čas, varuje rozvědka
před 16 hodinami
Počasí se po víkendu zásadně nezmění. Teplá epizoda bude pokračovat
včera
Princ William odložil dekorum. Záběry z fotbalu obletěly celý svět
včera
Politici zareagovali na tragédii v Pardubicích. Ozval se i premiér Babiš
včera
Recidivista míří k soudu. Policie navrhla jeho obžalobu za vraždu v Mírově
včera
Moravec představil pořady nového projektu. Otázky oprášil a přejmenoval
Nová kapitola novinářské kariéry Václava Moravce po jeho odchodu z České televize oficiálně začíná. Moderátor se například rozhodl, že s nynějším projektem bude přímo konkurovat nedělní politické debatě veřejnoprávní televize.
Zdroj: Jan Hrabě