Jak ušetřit v rodinném rozpočtu přes 35 000 Kč ročně? Snadněji, než čekáte

Na celkových životních a provozních nákladech domácnosti s více členy lze ročně v průměru ušetřit přes 35 000 Kč. (PR článek)

Přidejte svůj názor

Jak ušetřit v rodinném rozpočtu přes 35 000 Kč ročně? Snadněji, než čekáte
doporučujeme

Chytrým porovnáním finančních a pojišťovacích produktů a hledáním levnějších alternativ se zabývá portál www.okfin.cz.

Proč využít online srovnávače?

Je to jednoduché, stejně jako jsme si zvykli porovnávat parametry při nákupu elektroniky, či automobilu - stejným způsobem lze porovnávat například úvěry, pojištění či energie. Výhodou srovnání je rychlý přehled o trhu v daném oboru. Nemusíte procházet webové stránky jednotlivých společností, ale jednoduše zadáte několik vstupních údajů a ihned vidíte všechny nabídky v přehledné tabulce. Sami si následně seřadíte, porovnáte a vyberete nejlepší nabídku. Vše zvládnete během několika minut, nezávazně, bez poplatků a třeba z pohodlí vašeho gauče. Nemusíte se přitom ani natahovat po notebooku, stačí vám třeba tablet, nebo chytrý mobilní telefon.

Ušetřete tisíce na pojištění vozidla

Ceny povinného ručení i havarijního pojištění letos opět lehce narostly. Cenu pojištění ovlivňuje řada faktorů, například věk řidiče, místo trvalého bydliště, počet nehod, typ vozidla a další. Nejlevnější povinné ručení lze získat pokud využijete online srovnávač. Na další slevy lze dosáhnout, pokud si rovnou uzavřete také havarijní pojištění u stejné pojišťovny a převedete si najeté bonusy. Mladí řidiči do 26 let mají bez bonusů obě pojištění nejdražší, řešením může být uzavření pojistky na osobu starší, která má bonusy. Jak vyplývá z interní analýzy dat portálu OKfin.cz, na kombinaci povinného ručení a havarijního pojištění může běžný řidič ušetřit v průměru až 2850 Kč ročně.

Konsolidace půjček vám sníží měsíční splátky

Máte-li nějaké půjčky, kreditní karty či kontokorent a cítíte, že vám jejich splácení může snadno "přerůst přes hlavu", může být vhodným řešením konsolidace půjček. Díky ní spojíte všechny své dluhy do jednoho a následně splácíte pouze jeden závazek. Výhoda je nasnadě - získáte lepší přehled o svých financích, snížíte měsíční splátku a můžete si v případě potřeby půjčit i nějaké peníze navíc. Některé banky za vás provedou splacení všech dluhů, některé vám pouze poskytnou peníze a vypovězení stávajících smluv nechají na vás. Ať tak, nebo tak, konsolidace půjček dokáže ušetřit tisíce korun měsíčně a vyplatí se zejména v momentě, kdy konsolidujete více různých závazků. Půjčky, stejně jako konsolidace můžete rovněž velmi snadno srovnávat přes internet. Vybírat přitom můžete z nabídek bank, ale i řady nebankovních licencovaných společností.

Energie - posviťte si na další úspory

Energie, jako jsou plyn nebo elektřina jsou dalším segmentem, který má smysl srovnávat přes web. Distributorů energií je na našem trhu celá řada a rozdíly v nabídkách se rovněž výrazně liší. Cenu ovlivňují i další faktory, například lokalita. Změna distributora energie není složitá, nemusíte měnit měřáky a za převod pod jinou společnost nic neplatíte. Průměrná rodina se dvěma dětmi může takto ročně ušetřit i 15 000 Kč. Pokud využijete nezávislé srovnávače energií, můžete získat také neveřejné nabídky, ke kterým byste se sami pravděpodobně nedostali.

Dobré rady, jak porovnávat nabídky online

Jak porovnávat chytře? Pouze cena nemusí být vždy rozhodující. Záleží samozřejmě, jaký produkt porovnávate. Hledáte půjčku na auto, či vybavení domácnosti? Zajímejte se především o celkovou splatnou částku, výši měsíční splátky a RPSN. Všímejte si ale také poplatků za prodloužení doby splatnosti, či podmínek pro získání bonusů. Vybíráte povinné ručení nebo havarijní pojištění? Zkontrolujte si ceny, ale i výši pojistných limitů a výjimek z pojistného plnění. Totéž platí pro cestovní pojištění do zahraničí. Srovnáváte-li energie, klíčová bude samozřejmě cena, kterou budete platit. V každém případě věnujte dostatek času a pozornost přečtění smlouvy. Porovnání přes internet se vyplatí vždy, doporučujeme jej provést každoročně, abyste vždy měli nejvýhodnější nabídku.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nevyhovuje vám životní pojištění? Pozor, zrušením smlouvy budete muset…

12.03.2020 07:17 Nejste spokojeni s životním pojištěním? Uvažujete o jeho zrušení? Ještě než vypovíte smlouvu,…

Chcete být opravdu dobrými finančními poradci? Vyzkoušejte zcela nový…

28.02.2020 21:35 PR článek - Finanční poradenství je velice náročný obor. Je to zejména z toho důvodu, že finančních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama