Loterijní zákon před dvěma lety změnil kurzové sázení! Jak?

Kurzové sázení patří mezi nejoblíbenější činnosti, jimž se ve volném čase věnují především sportovní fanoušci. Není se čemu divit, vždyť adrenalin, když vložíte určitou finanční sumu na svého favorita, je prakticky nenahraditelný. Jen je třeba sázet s rozumem a u spolehlivých společností. První alternativu lze ovlivnit jen velmi složitě, jelikož každý má své hranice a ví, kolik si může dovolit prohrát. V druhém případě tomu tak ale není. Přítomnost sázkových kanceláří nabízejících tuto zábavu může regulovat stát, který tak poměrně efektivně učinil naposledy v roce 2017. Od 1. ledna tohoto roku totiž začal platit nový loterijní zákon. Právě on dokonale změnil sázení v online podobě. K jakým změnám došlo? Na to se podíváme právě v tomto článku. (PR článek)

CZK
doporučujeme

Malé okénko do historie

Kdy vlastně kurzové sázky online v České republice začaly? Přesně v roce 2009. Ještě před tím ale existovaly kamenné pobočky hned několika sázkových kanceláří. Vsadit si na nějakou příležitost bylo tedy možné už od roku 1990. Právě tehdy byly kurzové sázky legalizovány a už od počátku si získaly velké množství příznivců. Je to logické, jelikož sázení na konkrétní sportovní a jiné příležitosti je úplně jiné než tipování čísel v různých loteriích, jež tady v minulosti bylo již dávno. V roce 2009 se tedy spustily první online aplikace a lidí navštěvujících pobočky rapidně ubylo. Vždyť sázení z pohodlí domova nebo kdekoli jinde je mnohem pohodlnější. Upřímně řečeno, zůstává jen otázkou času, kdy samotné pobočky nejrůznějších sázkových kanceláří zmizí úplně.

Loterijní zákon 2017: Exodus zahraniční konkurence

Samotné sázení po internetu bylo jakýmsi boomem. Do České republiky, respektive do online prostředí, zamířilo obrovské množství různých zahraničních společností. Všechny sem pochopitelně přišly za účelem generování zisku. Stát si ovšem potřeboval v této oblasti udělat pořádek, a tak byl zhruba v polovině roku 2016 přijat zákon o hazardních hrách, a to konkrétně č.186/2016 Sb. Mimo jiné bylo jeho základem to, že provozovat sázkovou kancelář mohou jenom ty společnosti, jež obdrží licenci od Ministerstva financí České republiky. To byl kámen úrazu a většina společností opustila český trh. Proč tomu tak bylo?

Daně v hlavní roli

V první řadě je třeba upozornit na fakt, že nový zákon jednoznačně ukládá, aby i zahraniční společnosti platily daně u nás. Jinak ale také zákon hovoří o tom, že konkrétní provozovatelé sázkových kanceláří musí blokovat přístup k nelegálním webům, kterých je na světě bohužel také požehnaně. Tyto weby jsou přímo uvedeny v seznamu nepovolených her na internetu. Tato blokace lze navíc bohužel obejít, a to velmi rychle. Nepříjemné pro provozovatele bylo i zjištění, že každý musí ověřit svou totožnost. Děje se tak jak na pobočkách, tak i prostřednictvím platebních metod, konkrétně platební karty. Došlo mimo jiné také k omezení výše maximálního vkladu na pobočkách. Jedná se konkrétně o 5000 korun v celkovém součtu během 24 hodin. Ministerstvo mimo jiné plánovalo také vznik rejstříku fyzických osob, které budou vyloučeny z jakékoli účasti na nejrůznějších hazardních hrách. Tento rejstřík ale ani v současnosti nefunguje.

Stojí za to přečíst si hodnocení sázkových kanceláří

I nyní kdy se na trhu nachází pouze regulovaný počet sázkových kanceláří, stojí za to přečíst si nejrůznější hodnocení, recenze a pravidla sázení. Učinit tak můžete velmi pohodlně na internetovém portálu Onlinesazkovekancelare.cz. K dispozici jsou tady informace o všech společnostech působících v této oblasti. Přečíst si můžete více i o loterijním zákonu a dalších záležitostech, které se sázení jako takového týkají.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Témata: loterie
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důkladná příprava na dovolenou autem se vyplatí. Na co vše myslet?

12.07.2020 09:57 Vydáváte se na dovolenou po vlastní ose? Nikdy nepodceňujte důležitost kvalitní přípravy, která do…

Toužíte po úspěchu? To důležité pro život i start podnikání

12.07.2020 09:47 Kdo by netoužil v životě po úspěchu. Toho lze dosáhnout mnoha způsoby, kdy každý na to můžeme najít…

Svět trampolín: Co všechno promyslet před pořízením nové

25.06.2020 10:11 PR článek - Víte, čím se dnes vyznačuje většina zahrad rodinných domů? S malou trochou nadsázky lze…

Úrokové sazby padají, vybírejte však v nabídkách půjček opatrně

12.06.2020 04:04 PR článek - Ekonomická krize, která se blíží v závěsu za pandemií nového typu koronaviru, začíná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy