Musk prozradil, proč změnil Twitter na X. Chce na Západ přinést obdobu aplikace WeChat

Miliardář Elon Musk prozradil, proč změnil název Twitteru na X. V kontextu změn, které na této sociální síti plánuje, už starý název podle něj nedává smysl, uvedla televize CNBC

Název Twitter dával podle Muska smysl, když mohli uživatelé zveřejňovat zprávy o délce maximálně 140 znaků. Označil to za podobné jako pípání ptáků. Slovo tweet totiž v překladu znamená "pípat" či "cvrlikat". "Nyní však můžete zveřejnit téměř cokoli, včetně několika hodin videozáznamu," uvedl.

Společnost v nejbližších měsících podle jeho slov plánuje rozšířit možnosti v oblasti komunikace i schopnost uskutečňovat prostřednictvím této sociální sítě finanční transakce. "V tomto kontextu název Twitter nedává smysl, proto se musíme s ptáčkem rozloučit," uvedl.

Musk nové logo sociální sítě Twitter představil v pondělí. Miliardář a podnikatel už dříve plánoval přetvořit Twitter na platformu z názvem X s rozsáhlými funkcemi. Inspirací měla být čínská aplikace WeChat.

WeChat je komplexní a velmi populární mobilní aplikace vytvořená čínskou společností Tencent. Původně byla uvedena na trh v roce 2011 a rychle se stala nejrozšířenější sociální mediální platformou a komunikačním nástrojem v Číně. 

WeChat nabízí širokou škálu funkcí a služeb, které usnadňují komunikaci a interakci mezi uživateli. Hlavní rysy a funkce aplikace zahrnují textové zprávy a hlasové hovory, kdy uživatelé mohou komunikovat pomocí textových zpráv, hlasových zpráv a hlasových hovorů. WeChat také funguje jako sociální síť, kde uživatelé mohou sdílet příspěvky, fotografie, videa a další obsah s přáteli a sledovat zprávy od svých kontaktů.

Na rozdíl od západních sociálních sítí ale má WeChat například také službu Pay. WeChat Pay je platební služba integrovaná do aplikace, která umožňuje uživatelům provádět platební transakce a nakupovat online nebo v kamenných obchodech. Obsahuje také mini programy, malé aplikace, které mohou vývojáři vytvářet uvnitř WeChatu. Poskytují uživatelům různé služby, hry nebo jiné aplikace bez nutnosti instalace samostatných aplikací. 

Související

Více souvisejících

Twitter

Aktuálně se děje

před 21 minutami

před 32 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

Zelenskyj poprvé za dva roky řekl, kolik ukrajinských vojáků padlo v boji

Poprvé za dva roky války na Ukrajině prozradil prezident napadené země Volodymyr Zelenskyj, kolik ukrajinských vojáků zemřelo. Obětí v řadách armády je 31 tisíc, řekl Zelenskyj v neděli. Kyjev si v sobotu i se spojenci připomněl druhé výročí začátku ruské agrese.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy