New York - Americké společnosti Apple a Facebook se rozhodly nabídnout finanční příspěvek až 20.000 dolarů (skoro 440.000 Kč) svým zaměstnankyním v USA, které se rozhodnou nechat si zmrazit vajíčka. Firmám by to mohlo pomoci přilákat a udržet si talentované pracovnice, které se často musí rozhodovat mezi mateřstvím a profesním růstem.
Facebook začal příspěvek nabízet letos ve formě zaměstnanecké výhody. Apple by jej měl následovat v lednu 2015.
Peníze by jejich zaměstnankyním ve Spojených státech měly pomoci financovat náklady spojené s odebráním a zmrazením vlastních vajíček. Kvalita ženských reprodukčních buněk se kolem 35. roku začíná prudce zhoršovat.
Uchovávání zmražených vajíček v takzvané kryobance může ženám pomoci odložit rozhodnutí o mateřství na později, podotýká stanice NBC News, která o nových zaměstnaneckých výhodách obou předních amerických technologických firem informovala jako první.
Podíl žen, které měly první dítě mezi 40 a 44 lety, se v posledních 20 letech v USA více než zdvojnásobil, uvádí americké federální Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).
Související
Apple pracuje na novém modelu iPhone. Ceny už jsou předmětem spekulací
Nový iPhone spatřil světlo světa. Špičkový model stojí téměř 33 tisíc korun
Aktuálně se děje
před 21 minutami
Trump zvažuje, co udělá s íránským ostrovem Charg. Ropa tudy proudí do světa
před 1 hodinou
Policie vyšetřuje požár v Pardubicích. Hlásí se k němu skupina hájící zájmy Palestinců
před 1 hodinou
Dubnové počasí. Teploty budou stoupat, naznačuje předpověď
před 2 hodinami
Pavel přes výhrady podepsal rozpočet. Zodpovídat se bude Babišova vláda
před 3 hodinami
Metro opět staví ve všech stanicích linky B. Českomoravská hlásí otevřeno
před 4 hodinami
Dánové počítali s americkou invazí do Grónska. Vojáci měli jasné rozkazy
před 4 hodinami
Tragédie v Prostějově. Jeden člověk nepřežil fyzické napadení
před 5 hodinami
Netanjahu promluvil o útoku na íránské ropné pole. Jednali jsme sami, řekl
před 7 hodinami
Počasí bude o víkendu deštivé, pak se oteplí
včera
Jak se zbavit závislosti na Hormuzském průlivu? Netanjahu navrhuje vybudování potrubí přes Arabský poloostrov
včera
Írán už nedokáže obohacovat uran, není jasné, kdo zemi vede, řekl Netanjahu. Nevyloučil pozemní invazi
včera
Ostře sledovaná návštěva se odkládá. Trump kvůli Íránu do Číny zatím nepojede
včera
Babiš asi dokáže v NATO lépe vysvětlit, proč Česko neinvestuje do obrany, poznamenal ironicky Pavel
včera
Summit Evropské unie průlom nepřinesl. Maďarsko a Slovensko se přesvědčit nepodařilo
včera
Kuba se kvůli ropné blokádě ocitá na hraně úplného kolapsu
včera
„Likvidace padouchů něco stojí.“ Hegseth odmítl upřesnit, kdy USA ukončí válku s Íránem
včera
Největší rezervy zemního plynu na světě. Gigantické ložisko South Pars je světový unikát
včera
Trump tvrdí, že o útocích na South Pars USA nevěděly. Pomáhaly je přitom zrealizovat, píše CNN
včera
BBC: Evropská unie se nepoučila. Zaspala a probudila se v další energetické krizi
včera
Válka s Íránem stojí USA astronomické částky
Válka s Íránem, která nebyla nikdy oficiálně vyhlášena, s sebou nese astronomické finanční náklady, které podle nových analýz rostou tempem zhruba půl miliardy dolarů denně. Jen za prvních šest dní bojů utratily Spojené státy neuvěřitelných 12,7 miliardy dolarů. Aktuální odhady naznačují, že celkový účet již pravděpodobně překročil hranici 18 miliard dolarů a vteřinová ručička válečných výdajů se nezastavuje.
Zdroj: Libor Novák