Americká společnost Apple se chystá na podzim představit tři nové chytré telefony iPhone včetně nástupce problémového typu XR. Prodeje tohoto levnějšího modelu s obrazovkou z tekutých krystalů (LCD) značně zaostávají za předpoklady, píše list The Wall Street Journal.
S odvoláním na informované zdroje list uvedl, že Apple plánuje představit některé nové funkce fotoaparátu, včetně trojité zadní kamery pro nejlepší model a dvojité zadní kamery pro další dva typy.
Zatímco letos ještě zůstane v nabídce iPhonů model s diplejem LCD, firma uvažuje, že v roce 2020 se kompletně přesune k obrazovkám OLED, a tedy k technologii organických elektroluminiscenčních diod. Obrazovka OLED, kterou je vybaven model XS, nabízí lepší kontrast než levnější LCD, které mají telefony XR a dřívější iPhony 7 a 8.
Společnost minulý týden poprvé po téměř 12 letech snížila odhad vývoje tržeb. Apple nyní předpokládá, že za fiskální první čtvrtletí, které zahrnuje klíčovou vánoční sezonu, vykáže tržby kolem 84 miliard dolarů (1,87 bilionu Kč) místo původně očekávaných 89 miliard až 93 miliard USD.
Šéf podniku Tim Cook označil za hlavní problém zhoršování odbytu v Číně, na jejíž ekonomiku má negativní dopad nejistota kolem vývoje obchodních vztahů se Spojenými státy. Čína se na příjmech Applu podílí téměř 20 procenty.
Související
Apple pracuje na novém modelu iPhone. Ceny už jsou předmětem spekulací
Nový iPhone spatřil světlo světa. Špičkový model stojí téměř 33 tisíc korun
iphone , apple , iPhone XS , mobily , Ekonomika
Aktuálně se děje
před 54 minutami
Počasí slibuje zajímavou situaci. Do Česka by ještě mohla nakouknout zima
včera
Norská princezna zápasí s vážnou nemocí. Čeká ji transplantace
včera
Babiš vyzval zbrojařské firmy k maximálnímu zabezpečení areálů
včera
Začne další dlouhá výluka. Tramvaje nebudou jezdit u Pražského hradu
včera
Pavel chce počkat na závěry vyšetřování podezřelého požáru v Pardubicích
včera
Trump neví, s kým z Íránu mluvit. Američanům se prý daří extrémně dobře
včera
Nový vzkaz mladého Chameneího. Otce označil za mučedníka
včera
Babiš svolává Bezpečnostní radu státu. Stupeň ohrožení terorismem se může zvýšit
včera
Zemřel legendární akční herec Chuck Norris
včera
Budeme si pamatovat, že jste zbabělci, vzkázal Trump členům NATO
včera
Podezřelý požár v Pardubicích. Mohlo jít o terorismus, poprvé se ozval Babiš
včera
Trump zvažuje, co udělá s íránským ostrovem Charg. Ropa tudy proudí do světa
včera
Policie vyšetřuje požár v Pardubicích. Hlásí se k němu skupina hájící zájmy Palestinců
včera
Dubnové počasí. Teploty budou stoupat, naznačuje předpověď
včera
Pavel přes výhrady podepsal rozpočet. Zodpovídat se bude Babišova vláda
včera
Metro opět staví ve všech stanicích linky B. Českomoravská hlásí otevřeno
včera
Dánové počítali s americkou invazí do Grónska. Vojáci měli jasné rozkazy
včera
Tragédie v Prostějově. Jeden člověk nepřežil fyzické napadení
včera
Netanjahu promluvil o útoku na íránské ropné pole. Jednali jsme sami, řekl
včera
Počasí bude o víkendu deštivé, pak se oteplí
Nadcházející víkend přinese do Česka proměnlivý charakter počasí, kdy se po vlhčí sobotě dočkáme výrazně slunečnější a teplejší neděle.
Zdroj: Libor Novák