Automobilka Ford doplatila na pakt s Číňany, musí zaplatit vysokou pokutu

Společný podnik americké automobilky Ford Motor s čínskou Changan Automobile Group dostal v Číně za porušování antimonopolního zákona pokutu 162,8 milionu jüanů (537,8 milionu Kč). Podle úřadu firma Changan Ford porušila zákon tím, že od roku 2013 stanovovala minimální cenu pro další prodej svých vozů v oblasti města Čchung-čching, informovala dnes agentura Reuters.

Podnik podle úřadu během vyšetřování neposkytl důkazy, že splňuje platné antimonopolní zákony. Postup společnosti Ford Changan připravil prodejce aut o jejich cenovou autonomii, omezil jejich konkurenci v rámci značky a poškodil spravedlivou soutěž na trhu a zájmy spotřebitelů.

Výše pokuty odpovídá čtyřem procentům loňských tržeb podniku v oblasti Čchung-čching.

Rozhodnutí regulátora přichází v době, kdy se Ford snaží prodej v Číně podpořit. Čína je druhým největším trhem této automobilky. Její podnikání se začalo v Číně zhoršovat koncem roku 2017. Prezident firmy Changan v dubnu agentuře Reuters řekl, že očekává oživení tržeb společného podniku s Fordem koncem letošního roku.

Související

Více souvisejících

ford motor company Changan Automobile Group Čína auto Ekonomika

Aktuálně se děje

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

včera

Putin tvrdí, že se nechystá rozmístit jaderné zbraně ve vesmíru

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl tvrzení o plánech Ruska na rozmístění jaderných zbraní ve vesmíru. Tuto informaci uvedl na nedávném jednání své bezpečnostní rady, kde současně diskutoval s nejbližšími spolupracovníky o neutralizaci hrozeb ve vesmíru.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy