Některé bary a obchody s alkoholem v USA našly vlastní způsob, jak potrestat Rusko za invazi na Ukrajinu. Stahují ze své nabídky ruskou vodku a místo ní propagují ukrajinské značky, píše agentura AP.
"Včera ráno jsem se probudil a viděl jsem, že Rusko napadlo Ukrajinu. Člověk si říká, co může dělat," řekl majitel Bob's Baru v Michiganu Bob Quay. "USA obvykle zavádějí sankce. Pomyslel jsem si, že bych také zavedl sankce," dodal. Odstranil proto ze svých regálů známou ruskou značku Stolichnaya (Stoličnaja) a začal propagovat ukrajinský Vektor. "Máme nad ní nápis: Podpořte Ukrajinu," dodává. Quay oznámil své rozhodnutí na facebooku a říká, že od té doby k němu začali chodit lidé, kteří tam předtím nebyli.
Podobně obchod s alkoholem Southern Spirit v Jižní Karolíně po stažení ruských značek z regálů zažívá prudký růst díky ukrajinské vodce Kozak. Podle manažera obchodu se prodává mnohem lépe, než čekali.
Sorry @Stoli lovers. No more. ???? pic.twitter.com/5y2TWP8feK
— Magic Mountain (@SkiMagicVT) February 24, 2022Lyžařské středisko Magic Mountain ve Vermontu zveřejnilo na twitteru video, ve kterém zaměstnanec vylévá vodku Stolichnaya do odpadu a říká: "Je nám líto, ale ruské výrobky zde neprodáváme."
Do boje proti ruské vodce se zapojili i guvernéři států Ohio a New Hampshire. Guvernér Ohia Mike DeWine nařídil ministerstvu obchodu státu, aby přerušilo nákup a prodej jediné ruské vodky prodávané ve státě, kterou je Russian Standard. Guvernér státu New Hampshire Chris Sununu podepsal nařízení, podle kterého musí státní prodejny alkoholu stáhnou z prodeje ruské výrobky a značky.
V Kanadě vládní organizace Liquor Control Board of Ontario (LCBO), která má na starosti prodej a distribuci alkoholických nápojů v provincii Ontario, oznámila, že ze své nabídky stáhne všechny produkty vyrobené v Rusku, a to ze všech 679 obchodů v provincii. Slíbila také, že přijme zpět všechny ruské výrobky a prohlásila, že stojí za Ukrajinou a jejími obyvateli a ukrajinskou kanadskou komunitou v Ontariu.
Bob Quay z Michiganu dodal, že možná už nikdy nebude prodávat ruské výroby. A učinil i další krok, objednal si ukrajinskou vlajku, kterou chce vyvěsit příští týden.
Agentura AP upozornila, že značku vodky Stolichnaya vlastní podnikatel ruského původu Jurij Šefler a ve skutečnosti ji firma Stoli Group vyrábí v Lotyšsku. Na svých internetových stránkách Stoli uvádí, že stojí za mírem v Evropě a vyjádřila solidaritu s Ukrajinci.
Související
Janukovyč se Putina bál. Každý akt ruské agrese vede k hlubší integraci Ukrajiny do EU, ukázal krvavý Euromajdan
Euromajdan byl prvním ukrajinským vítězstvím ve válce s Ruskem, řekl Zelenskyj
Ukrajinská krize , Rusko , USA (Spojené státy americké) , Alkohol
Aktuálně se děje
před 36 minutami
Tučné poplatky, večeře za miliony. Trumpův majetek po návratu do Bílého domu prudce vzrostl
před 2 hodinami
Předpověď počasí na víkend. Léto bude tentokrát příjemné
včera
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
včera
Prvním osmifinalistou fotbalového MS je Kanada. Jihoafričany pokořila gólem v nastavení
včera
Ministerstvo naznačilo, kolik budou stát dálniční známky pro příští rok
včera
Chmurný návrat fotbalistů do Prahy. Krejčí přednesl svůj pohled na český fotbal
včera
ANO by vyhrálo, ale přišlo by o Motoristy, ukázal květnový průzkum
včera
Extrémně silné bouřky na východě Česka. Nebezpečně tam stoupají i hladiny řek
včera
Trenér Miroslav Koubek nakonec skončil u české fotbalové reprezentace
včera
Červencové počasí může být teplejší, než je obvyklé, tvrdí meteorologové
včera
Politico: EU se potýká s hlubokou průmyslovou krizí. Neví, jak ji řešit
včera
Záhada v Číně: Čtyři dny po nárazu letadla do nejvyšší budovy v Pekingu mlčí média i úřady
včera
Poslanecká sněmovna schválila omezení pravomocí prezidenta u stálých misí
včera
Vláda dál háže Pavlovi klacky pod nohy. Nedala mu mandát a sama rozhodla, kdo s ním poletí do Ankary
včera
V Praze roste počet lidí nakažených svrabem. Problémem není MHD
včera
Teherán chystá rozsáhlé obřady za Chameneího, konat se budou i mimo Írán. Proč až po čtvrt roce, ptají se kritici
včera
Středeční počasí: Českem otřesou další bouřky, mohou být i velmi silné
včera
Venezuela má největší zásoby ropy, lidé ale vyhrabávají oběti zemětřesení ručně. Chybí benzín do rypadel
včera
Putin nařídil armádě vypracovat plány na obsazení Kyjeva
včera
Babiš dostal od Agrofertu více než 4 miliardy
Mimořádně vysoké finanční prostředky získal před koncem loňského roku od koncernu Agrofert tehdejší majitel a nynější předseda vlády Andrej Babiš. Vyplývá to z nového majetkového přiznání, které jsou politici povinni odevzdávat vždy do konce června.
Zdroj: Libor Novák