Americká letecká společnost Delta Air Lines bude muset na čtyři až 12 měsíců poslat na neplacenou dovolenou 3000 z 20.000 letušek a stevardů, případně zvážit jiné varianty, aby se vyhnula nucenému propouštění. Informoval o tom server CNBC s odvoláním na interní zprávu společnosti.
Aerolinky kvůli pandemii nemoci covid-19, která paralyzovala letecké cestování, zažívají nejhorší krizi v historii odvětví.
Koronavirová krize dosud o práci připravila desítky tisíc lidí v letecké dopravě. Aerolinky varují, že zotavení odvětví bude trvat roky - například podle Lufthansy se sektor na úroveň před krizí dostane nejdříve v roce 2024.
Za druhé čtvrtletí vykázala Delta kvůli dopadům koronaviru čistou ztrátu 5,72 miliardy dolarů (127,7 miliardy Kč), zatímco před rokem vytvořila čistý zisk 1,44 miliardy USD. Počet přepravených cestujících jí klesl o 93 procent, provozní tržby o 88 procent na 1,47 miliardy dolarů.
O variantě nucené dovolené pro 3000 letušek a stevardů jako první informoval server CNBC. Informaci posléze potvrdil i obeznámený zdroj agentury Reuters. Delta se k věci zatím oficiálně nevyjádřila.
Minulý měsíc letecká společnost oznámila pilotům, že pokud přistoupí na garantovanou minimální mzdu, nebude muset z jejich řad propouštět.
Delta měla minulý rok 91.000 zaměstnanců. Vlivem koronavirové krize z ní po dohodě s odstupným odešlo přes 17.000 lidí, mezi nimi i více než 1700 z 9000 pilotů.
Související
Havárie letadla v Torontu má finanční dohru. Cestující si mohou přijít na stovky tisíc
Linka mezi Prahou a New Yorkem je zpátky. Kolik stojí letenky?
Delta Airlines , Ekonomika , letadla, letectví , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
včera
Česko se musí připravit na důchodce. Jedno opatření stačit nebude
včera
Česko obměňuje diplomacii. Bude ho zastupovat šest nových velvyslanců
včera
Závažný zločin v Jablonci. Případ řeší policie, spekuluje se o vraždě dítěte
včera
Nové informace k pádu vrtulníku Venom. K zemi padal desítky metrů
včera
Odejde z Lyonu? O oporu české reprezentace Šulce se zajímá klub z Premier League
včera
Trump pohrozil Íránu, pokud Hútíové opět zaútočí na komerční lodě
včera
Zemřel exředitel CIA Woolsey. Zdraví mu zničil záhadný syndrom, který postihl stovky diplomatů
včera
Rusku dochází dech? Skutečný ekonomický stav veřejnosti tají, v tichosti chystá další mobilizaci
včera
V Náměšti nad Oslavou se zřítil armádní vrtulník s pěti vojáky na palubě
včera
Cena ropy po útoku Hútíů na saúdskoarabské tankery prudce roste. Blíží se hranici sta dolarů za barel
včera
Lavrov se po roce setkal s Rubiem. Varoval USA před podporou Ukrajiny
včera
Evropa na suchu. Extrémní počasí mění kontinent k nepoznání
včera
Ukrajina svolává mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN
včera
Důchodci by od státu mohli dostat jednorázový příspěvek, připustil Babiš
včera
Počasí o víkendu: Sobota vyzývá k výletům, v neděli se obloha pokazí
22. července 2026 21:16
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
22. července 2026 19:58
Lavrov se po téměř roce sejde s Rubiem. Chce, aby mu vysvětlil Trumpovy výroky o míru
22. července 2026 18:47
Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami
22. července 2026 17:26
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
22. července 2026 16:08
Hútíové oznámili blokádu Báb al-Mandab, klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu
Oznámená blokáda průlivu Báb al-Mandab ze strany jemenských Hútíů přichází v pro trh s ropou nejsložitější možnou chvíli. Tito íránští spojenci hrozí uzavřením klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu, v němž se provoz ropných tankerů v posledním období výrazně zpomalil. Přestože povstalci vyhlášenou blokádu zatím fakticky nevymáhají, už samotná hrozba přiměla některá plavidla k opuštění plánů na plavbu směrem na jih z Rudého moře.
Zdroj: Libor Novák