IKEA kvůli koronaviru odkládá vstup na jihoamerický trh

IKEA odkládá vstup na jihoamerický trh na rok 2022. První prodejna na kontinentu měla původně otevřít v Santiagu de Chile už v příštím roce. Přípravné práce švédského nábytkářského řetězce ale brzdí šíření koronaviru v regionu. Dnes to uvedla nová hlava společnosti Inter IKEA Systems Konrad Gruss, který bude mít na starosti firemní franšízy.

"Budeme mít určité zpoždění. Nyní počítáme s rokem 2022, také kvůli tomu, že v tuto chvíli nemůže probíhat výstavba. Většina lidí pracuje z domova jako v mnoha jiných zemích," řekl Gruss.

IKEA nyní provozuje 442 obchodů na 54 trzích v Evropě, Severní Americe a v Asii. Asi 350 prodejen, které byly dočasně uzavřené kvůli pandemii, se postupně znovu otevírá. Mluvčí Inter IKEA Group uvedla, že v příštích týdnech bude znovu otevřeno zbývajících zhruba 100.

V České republice přivítaly obchodní domy IKEA zákazníky po zhruba dvouměsíční nucené přestávce znovu v pondělí 11. května. Před obchodními domy se před začátkem provozní doby tvořily fronty. Za první týden, kdy se mohly znovu otevřít, navštívilo české pobočky 135.650 lidí. Nejvíce zákazníků přišlo v Brně, celkem 45.000. V meziročním srovnání tu dosáhli dvojnásobných prodejů.

Související

Více souvisejících

Ikea

Aktuálně se děje

před 15 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

včera

Hrůzné detaily trojnásobné vraždy v Hořovicích. Pachatel prý byl s těly několik dní v bytě

Policie se od soboty zabývá tragickým případem trojnásobné vraždy ve středočeských Hořovicích. Během neděle se v médiích objevily hrůzné detaily násilného trestného činu. Podle dostupných informací byl vrah s těly obětí několik dní v bytě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy