Pandemie koronaviru může přinést dlouhodobé změny v zaměstnávání, zjistili výzkumníci

Pandemie způsobená koronavirem by mohla vést k dlouhodobému přechodu k práci z domova. Uvedla to výzkumná společnost Strategy Analytics. Vychází přitom z výsledků své studie, která vyhodnocuje postoj více než 5000 spotřebitelů ve Spojených státech, Německu, Británii a Číně.

Zaměstnání, ilustrační foto
doporučujeme

"Všechny údaje signalizují, že navzdory všem problémům souvisejícím s pandemií řada zaměstnanců zjistila, že práce z domova přináší výrazné zlepšení kvality života, a nerada by o tyto výhody přišla, až se ekonomika vymaní z krize," uvedl viceprezident a hlavní analytik společnosti Strategy Analytics David Mercer.

Zhruba 80 až 90 procent respondentů, kteří během pandemie pracovali z domova, uvedlo, že se jim tento způsob práce líbí. Pouze necelá pětina ze všech respondentů by podle průzkumu byla nešťastná v případě, že by zaměstnavatel zavedl práci z domova povinně.

Studie s názvem "Práce z domova před a po pandemii" mimo jiné ukázala, že zaměstnanci v USA, Británii a Německu mají v souvislosti s prací z domova obavy zejména z nedostatečné komunikace s kolegy a z pocitu izolace. Čínské zaměstnance pak nejvíce znepokojuje, že jim doma bude chybět vybavení potřebné k práci.

"Zaměstnavatelé musejí pochopit dopady práce z domova na jejich zavedené podnikatelské praktiky," upozornila Arleen Denqueová ze společnosti Strategy Analytics.

Přechod k práci z domova bude mít podle Strategy Analytics dopad i na životní styl zaměstnanců, včetně nákupních zvyklostí, cestování a trávení volného času. "Obchodní značky musejí identifikovat problémy i příležitosti spojené s těmito podstatnými změnami pracovního prostředí a životního stylu," uvedla Denqueová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Strike for Black Lives. Odbory v USA chystají stávku proti systémovému…

09.07.2020 08:37 Odbory sdružující ve Spojených státech zaměstnance řetězců s rychlým občerstvením, pečovatele a…

Dolar slábne na pozadí růstu koronavirové nákazy, především v USA

08.07.2020 17:46 Americký dolar slábne. Investoři spíše než na jeho statut bezpečné měny v časech ekonomické…

Levi Strauss se propadl do ztráty, propustí 15 procent zaměstnanců

08.07.2020 09:06 Americký výrobce džínového oblečení Levi Strauss & Co. kvůli prudkému propadu tržeb souvisejícímu s…

OECD čeká nejvyšší nezaměstnanost od krize ve 30. letech

07.07.2020 17:27 Míra nezaměstnanosti v členských zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) by…

Související:

Právě se děje

Další zprávy