Společnost Twitter už uvědomila e-mailem zaměstnance o propouštění

Americká internetová společnost Twitter, kterou v minulých dnech převzal miliardář Elon Musk, dnes uvědomila e-mailem o ztrátě práce ty zaměstnance, kterých se týká hromadné propouštění. Informoval o tom technologický web Insider. Twitter se v souvislosti s tímto krokem rozhodl dnes dočasně uzavřít své kanceláře. Musk posléze podle Insideru na investorské konferenci řekl, že se chtěl z transakce vyvázat.

Společnost Twitter zaměstnává kolem 7500 lidí. V médiích se už objevily zprávy, že podnik zruší asi polovinu, nebo dokonce tři čtvrtiny pracovních míst.

"Dnes je váš poslední pracovní den ve společnosti," stojí ve zmiňované zprávě. Ti, kteří e-mail dostali, až do 2. února 2023 zůstanou zaměstnanci Twitteru, dostanou odstupné i benefity. "Během této doby budete ve výpovědní lhůtě a váš přístup do systémů Twitteru bude deaktivován," uvádí zpráva. Od dotyčných zaměstnanců se podle ní během tohoto období neočekává, že budou pracovat. Jsou však povinni dodržovat všechny zásady společnosti.

"V rámci snahy dostat Twitter na správnou cestu projdeme v pátek obtížným procesem snižování globální pracovní síly," uvedla podle médií firma ve čtvrtečním e-mailu. "Uvědomujeme si, že to bude mít dopad na řadu jednotlivců, kteří byli pro Twitter přínosem. Tento krok je bohužel nezbytný k zajištění budoucího úspěchu podniku," stojí ve sdělení. Firma také ohlásila dočasné uzavření kanceláří s cílem "zajistit bezpečnost všech zaměstnanců, stejně jako systémů Twitteru a dat uživatelů".

Musk dnes na konferenci investorů v New Yorku uvedl, že za Twitter zaplatil příliš mnoho a že se chtěl z obchodu vyvázat. "Snažil jsem se z obchodu vyvléknout," řekl podle webu Insider. "Myslím, že většina lidí by vzhledem k tomu, jak se trh letos vyvíjel, řekla, že cena je vysoká," dodal.

Nový majitel Twitteru dříve na sociální síti napsal, že firma zaznamenala "masivní" pokles příjmů, a obvinil z toho aktivistické skupiny vyvíjející tlak na inzerenty. Pokles nastal, "i když se nic nezměnilo na moderování obsahu a udělali jsme vše, co jsme mohli, abychom aktivisty uklidnili", uvedl dále. Neupřesnil, koho jako "aktivisty" označuje.

Twitter ve svých posledních čtvrtletních výsledcích zveřejněných v červenci vykázal pokles tržeb, což firma zčásti připsala nejistotě kolem dohody o jejím převzetí. Připomněla také oslabení trhu s digitální reklamou. Rostoucí inflace a obavy z recese donutily některé inzerenty snížit své rozpočty. Prodej reklamy tvořil ve druhém čtvrtletí více než 90 procent tržeb společnosti Twitter.

Již na květnové prezentaci pro inzerenty byly některé reklamní agentury a značky skeptické kvůli obavám, že Musk omezí moderování obsahu a bezpečnostní ochranu platformy.

K podnikům, které dočasně pozastavují reklamu na sociální síti, se dnes připojil německý automobilový koncern Volkswagen, jehož součástí je i Škoda Auto. Pozastavení inzerce na twitteru doporučil všem svým značkám.

Reklamu na twitteru pozastavují také například americký výrobce léků Pfizer či potravinářská společnost General Mills. Vedoucí pracovník nejmenované reklamní agentury listu The Wall Street Journal sdělil, že podobný krok učinily zhruba dvě desítky jejích klientů. "Klienti nechtějí konflikt, nechtějí kontroverzi," uvedl podle agentury Bloomberg reklamní magnát Martin Sorrell.

Musk minulý týden dokončil převzetí společnosti Twitter za 44 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu Kč). Následně rozpustil devítičlennou správní radu a stal se jediným ředitelem podniku.

Musk, který je rovněž šéfem automobilky Tesla, je nejbohatším člověkem na světě. Podle indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, dosahuje aktuální hodnota jeho majetku 195 miliard dolarů (téměř pět bilionů Kč).

Související

Více souvisejících

Twitter Elon Musk EuroZprávy.cz

Aktuálně se děje

před 34 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Policie na severu Kosova obklíčila nejméně 30 ozbrojenců

Během útoku "zelených mužíčků" zemřeli čtyři lidé. Útočníky podle Kosova podporuje Srbsko

Během ozbrojených střetů v obci Banjska na severu Kosova zemřeli čtyři lidé, včetně jednoho kosovského policisty a tří útočníků. Uvedla to kosovská policie. Úřady později uvedly, že mají pod kontrolou areál kláštera pravoslavné církve, který byl předtím obsazen přibližně 30 ozbrojenci. Kosovští představitelé tvrdí, že útočníci jsou profesionálové podporovaní Srbskem, což však Srbsko popírá.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Robert Fico

Fico má strach ze zhoršení vztahů s ČR, kritizoval Pavla za prohlášení v OSN

Předseda slovenské strany SMER-SD Robert Fico kritizoval českého prezidenta Petra Pavla za jeho prohlášení na Valném shromáždění Organizace spojených národů. Český lídr totiž řekl, že by návrat Fica do premiérského křesla mohl znamenat narušení česko-slovenských vztahů kvůli výrazně odlišným názorům na zahraniční politiku. Vztahy mezi oběma zeměmi jsou přitom dlouhodobě nadstandardní, stojí za tím i exkluzivní vztah mezi Pavlem a slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Rusko většinu své ropy vyváží bez cenového stropu

Analýza dat o námořní dopravě a pojištění ukazuje, že Rusko dokázalo obejít omezení G7 týkající se vývozu ropy. Tento krok bude mít výrazně kladný dopad na příjmy Kremlu, neboť se předpokládá, že ceny ropy vzrostou na 100 dolarů za barel. O této situaci informuje Financial Times s odkazem na zmíněnou analýzu.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Rusko se mstí za útok na velitelství černomořské flotily. Na Ukrajinu poslalo rakety i drony

V noci na dnešek došlo k ruskému útoku na Oděskou oblast na jihu Ukrajiny, při kterém byly použity drony a řízené střely. Ukrajinské protivzdušné jednotky dokázaly sestřelit všechny drony a většinu střel, i přesto však byla přístavní infrastruktura poškozena. V důsledku tohoto útoku došlo v Oděse také k zranění jedné ženy, která byla hospitalizována, uvedl šéf oblastní správy Oleh Kiper. Informovala o tom Ukrajinska pravda.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy