Formule na D4: Identifikaci řidiče znemožnila přilba, kauza zastavena

Příbramský městský úřad zastavil správní řízení s pětačtyřicetiletým mužem, který jel podle policie loni v září po dálnici D4 mezi Příbramí a Dobříší v závodním autě typu formule. Podobná vozidla na pozemní komunikace nesmějí. Jízdu zachytili ostatní motoristé na video, totožnost podezřelého se však nepodařilo prokázat. Jeho identifikaci znemožnila přilba, řekla dnes ČTK mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Policie ČR
doporučujeme

Na posun v případu upozornil server příbram.cz. Policisté loni vypátrali podezřelého a případ předali správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku v dopravě. Řidič jel podle policejní mluvčí Moniky Schindlové ve vozidle, které nebylo technicky způsobilé k provozu na pozemních komunikacích, a ohrozil tím ostatní účastníky provozu. Ve správním řízení mu hrozila pokuta od 5000 do 10.000 korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku. Muž obvinění odmítal.

zdroj: YouTube

Dopravní úřad se v řízení o přestupku zaměřil na to, zda je možné řidiče na videozáznamech ztotožnit. Zadal proto kriminalistickému ústavu zpracování znaleckého posudku z oboru kriminalistické antropologie.

"Ze závěru posudku však vyplynulo, že důkazní materiál, zejména díky integrální přilbě, kterou měl řidič při jízdě nasazenu, byl z antropologického hlediska velmi nízké kvality, a nebylo tedy umožněno spolehlivě hodnotit a porovnávat antropologické znaky nezbytné k identifikaci konkrétní osoby," uvedla Švehlová. "Identita řidiče tedy nebyla prokázána tak, jak je vyžadováno legislativou, a Městský úřad Příbram proto řízení o přestupku usnesením zastavil," dodala.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž zaútočil kladivem na známého, je obviněn z pokusu o vraždu

05.06.2020 22:01 Aktualizováno S kladivem v ruce se rozhodl podle policie vyřešit spor se svým známým čtyřiapadesátiletý muž z…

Matka zatížila mrtvého chlapce z Mělnicka kameny, prozradila policie

05.06.2020 11:15 Policie v pátek zveřejnila nové skutečnosti z případu mrtvého chlapce z Mělnicka, jehož matka…

Vandal zlomil lípu u Lavičky V. Havla, škoda je 50 tisíc. Natočila ho…

04.06.2020 12:01 Policisté pátrají po muži, který v polovině května zlomil strom u Lavičky Václava Havla v Horních…

Za znásilnění u Litoměřic dostal Afričan dvouletý trest

04.06.2020 11:34 Okresní soud v Litoměřicích dnes poslal Afričana za znásilnění nezletilé dívky a krádež jejího…

Související:

Právě se děje

Další zprávy