Z karanténního místa pro bezdomovce v Plzni utekli dva nakažení

Z karanténního místa pro bezdomovce v Plzni utekli dnes odpoledne dva nakažení muži. Město poté objekt bývalé školy v části Doubravka uzavřelo. "Předčasným opuštěním centra se dané osoby vystavují možnosti trestního stíhání," řekla dnes ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle informací ČTK převezli strážníci pět zbylých pozitivně testovaných do Domova sv. Františka, noclehárny pro bezdomovce, odkud byli ve středu převezeni na Doubravku.

"Dvě osoby dnes v rozporu s nařízenou izolací kvůli onemocnění covid-19 opustily karanténní zařízení, které pro lidi bez domova zřídilo město Plzeň ve Školní ulici. Město o tom hned informovalo policii, která se událostí zabývá," uvedla mluvčí.

Podle zpravodajského serveru Krimi-Plzeň šlo o dva drogově závislé muže ve věku 30 a 25 let, kteří vytrhli mříž v okně. Jdnoho už podle serveru policisté vypátrali.

"Ukázalo se, že město i přes apely našeho obvodu a petici občanů objekt dostatečně nezabezpečilo," řekl mluvčí obvodu Plzeň 4 Jan Švábek. Proti projektu totiž obyvatelé Doubravky loni v listopadu podepisovali petici. Obvod podle Švábka vítá následný postup města, které objekt hned vyklidilo a trvale uzavřelo. "Osoby bez domova byly podle našich informací odvezeny zpět do domova sv. Františka," dodal.

Karanténní místo pro bezdomovce v budově bývalé školy v plzeňské části Doubravka zprovoznilo město ve středu odpoledne. Sedm lidí nakažených koronavirem tam přivezli strážníci oblečení v ochranných oblecích. V karanténě tam měli pacienti být 14 dní. ČTK to řekl radní města pro bezpečnost Martin Zrzavecký (ČSSD). Dohled v uzamčeném areálu i okolí měla zajistit státní a nepřetržitě pak městská policie, na chodu zařízení se podílely neziskové organizace.

V budově je 16 lůžek. "Pracujeme na dalších prostorách ve městě," řekl ve středu Zrzavecký. Ty budou podle něj nutné, pokud se začnou plošně testovat bezdomovci v ulicích a lidé v ubytovnách, což město chce. V záloze by mělo mít asi 100 lůžek.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie pátrá po čtyřech útočnících. Pěstmi a kopanci zmlátili dva mladíky…

11.04.2021 10:58 Policie pátrá po čtveřici útočníků, kteří podle ní bezdůvodně napadli v březnu u stanice metra…

Muž, kterého omilostnil Zeman, v minulosti vraždil

08.04.2021 11:37 Muž, kterému minulý týden udělil milost prezident Miloš Zeman, byl počátkem 90. let odsouzen za…

Středočeští policisté vyšetřují dva pokusy o vraždu mezi partnery

05.04.2021 16:22 Středočeští kriminalisté vyšetřují dva pokusy o vraždu, které se staly v neděli v Lysé nad Labem na…

Policie rozpustila nelegální párty v pražském bytě

05.04.2021 12:29 Na oslavě v jednom z bytů v Praze 1 se v neděli večer sešlo více něž pět desítek lidí. Akci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama