Výstava studentské tvorby FESTMICHAEL opět po roce na náměstí Míru

Pokud se budete ve druhé polovině června pohybovat v centru Prahy, nenechte si ujít výstavu studentů Střední a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby Michael, která na náměstí Míru už po čtrnácté v rámci festivalu FESTMICHAEL oživí veřejný prostor.

Hlavním tématem letošní přehlídky je CZECHIA – 30 let samostatné České republiky. Třicet let je pro studenty hluboká minulost, ale jejich přístup k danému tématu je přesto, nebo právě proto, velmi osvěžující a neotřelý. Studenti si vybírají inspirativní okamžiky naší moderní historie a vyjadřují se k nim formou plakátů, fotografií a filmů. Práce nabízejí řadu námětů k zamyšlení, zároveň oplývají humorem, nadsázkou a ironií. 

I když je název CZECHIA relativně nový, stává se, především v zahraničí, stále užívanější variantou názvu Česká republika. Studenti školy Michael ho ve svých pracích přináší i do českého prostoru. Ve své tvorbě s tímto názvem pracují a předkládají ho veřejnosti opakovaně a nabízejí tak společnosti možnost vzít jej za svůj.

 Úvodní část přehlídky FESTMICHAEL začíná 15. června ve 13,30 hodin v kině Lucerna, kde startuje projekce krátkometrážních snímků studentů oboru Filmová tvorba. Publikum se seznámí s tvorbou talentovaných osobností všech filmařských specializací na startu profesní kariéry.

V 16,30 hodin bude festival pokračovat vernisáží na náměstí Míru. Pod širým nebem představí svou tvorbu absolventi oborů Fotografická tvorba, Grafický design a Design interiéru. 

Jako každoročně si ocenění autoři odnesou slavnostní připomínku svého úspěchu – skleněný artefakt ve tvaru žárovky a věcné dary od sponzorů festivalu. 

Práce, vystavené na velkoformátových panelech, bude možno na prostranství před kostelem sv. Ludmily zhlédnout až do 13. července.

Přehlídku FESTMICHAEL po organizační i koncepčně – tvůrčí stránce připravují především sami studenti. Vytvářejí rovněž vizuální styl projektu, včetně loga či znělky. Akci finančně podporují sponzoři a škola Michael. 

Uměleckými garanty a patrony projektu jsou respektované osobnosti kulturního života. V případě oboru Filmová tvorba se jedná o scenáristku a spisovatelku Halinu Pawlowskou v kooperaci s režisérem Vladimírem Michálkem. Garantem oboru Grafický design se stal grafický designér Martin Strnad, oboru Design interiéru světlonoš Hynek Medřický. Fotografický obor zaštítil oceňovaný fotograf Karel Cudlín.

Odborná porota vybírající nejzdařilejší práce měla následující složení: režisér Viktor Pavlovič, vedoucí oboru Filmová tvorba SŠ, režisér Vladimír Michálek, vedoucí oboru Filmová tvorba VOŠ, Jaroslav Fišer, vedoucí oboru Fotografie a nová média SŠ, fotograf Tomáš Třeštík, vedoucí oboru Fotografická tvorba VOŠ, Jakub Štěpánek, vedoucí oboru Grafický design SŠ, Miroslav Roubíček, vedoucí oboru Grafický design VOŠ a Andrea Vokřálová, vedoucí oboru Grafický design SŠ a VOŠ. 

FESTMICHAEL se každoročně setkává s jednoznačně pozitivní odezvou diváků z řad profesionálů i široké veřejnosti. Často bývají překvapeni uměleckou úrovní a neotřelým tvůrčím přístupem představených děl. Věříme, že se i v letošním roce tato skutečnost potvrdí.

 Záštitu nad festivalem v letošním roce převzali: náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast kultury, cestovního ruchu, památkové péče a výstavnictví Jiří Pospíšil, Alexandra Udženija – starostka městské části Praha 2 a Jaroslav Šolc – místostarosta městské části Praha 2. 

Škola Michael je již téměř tři desetiletí jedinou školou v ČR poskytující komplexní vzdělání v oblasti reklamy. Součástí studia všech oborů je rozšířená výuka anglického jazyka, který žáci uplatní i při odborných zahraničních výměnných pobytech a stážích v rámci programů EU. Každoročně zde skládají maturitní zkoušku profesionálně připravení fotografové, reklamní grafici, filmaři, interiéroví designéři či manažeři z oblasti marketingových komunikací. Absolventi školy se úspěšně prosazují v praxi i při dalším studiu na vysokých školách uměleckého či humanitního zaměření.

Související

Vernisáž na náměstí Míru.

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživí kulturní život metropole

Důležitá zpráva pro všechny, kteří mají rádi mladé umění a originální nápady tvůrců nastupující generace. I letos se uskuteční tradiční přehlídka tvorby studentů školy Michael – Střední školy a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby, s.r.o. FestMichael již podvanácté obohatí nabídku kulturních akcí metropole a originálním způsobem oživí její veřejný prostor.
Ohlédnutí se za festivalem FestMichael

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživila kulturní život metropole. Covidu navzdory.

I letos se uskutečnila tradiční přehlídka tvorby studentů školy Michael a Akademie Michael. Tentokrát proběhla 2. září, jelikož tradiční konání na konci června znemožnily koronavirové restrikce. FestMichael již pojedenácté obohatil nabídku kulturních akcí metropole a originálním způsobem oživil její veřejný prostor. Leitmotivy letošní přehlídky bylo témata Občan 2020 a Život v „éře“ covidu.

Více souvisejících

FestMichael

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Petr Fiala

Vláda schválila novou obrannou strategii, reaguje na válku na Ukrajině

Česko bude mít novou obrannou strategii, která reaguje na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě, která se zásadně zhoršila po ruském útoku na Ukrajinu. Dokument schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 4. října 2023. Podpořila také poslanecký návrh novely školského zákona, který mimo jiné zavádí elektronický systém přihlášek na střední školy a rozhodla o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic se Slovenskem na dobu deseti dnů.

včera

včera

včera

včera

Wagnerova skupina v Rostově na Donu (24. června 2023).

Co pro Ukrajinu znamená návrat wagnerovců? Za určitých podmínek představuje vážnou hrozbu

Po srpnovém úmrtí velitele Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina se zdálo, že budoucnost pro jeho žoldáky nevypadá nijak příznivě. Část z nich se odebrala do Běloruska, zatímco jiní podle nejrůznějších zpráv skončili zpátky v Africe, kde se v minulosti zapojovali do konfliktů v několika státech. Nejnovější zprávy ale hovoří o jejich návratu na Ukrajinu, kde mohou v případě sjednocení pod novým velitelem představovat pro Kyjev vážný problém.

včera

včera

Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov

Nobelovu cenu za chemii získala trojice vědců z USA a Ruska za kvantové tečky

Trojice vědců z USA a Ruska letos získala Nobelovu cenu za chemii za své revoluční objevy a výzkum polovodičových nanokrystalů známých jako kvantové tečky. Laureáty jsou Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov. Informace o čerstvých vítězích unikla na veřejnost několik hodin před oficiálním oznámením Královské švédské akademie věd.

včera

včera

včera

včera

včera

V Benátkách se zřítil autobus z nadjezdu

Proč došlo k tragédii v Benátkách? Itálie má zatím jediné vysvětlení

Za zřícením autobusu z nadjezdu nad železniční tratí u Benátek, při němž zemřelo nejméně 21 lidí, může podle prvních informací stát chyba řidiče. Čtyřicetiletý Alberto Rizzotto z provincie Treviso je jedinou italskou obětí nehody a policie pracuje s verzí, že zkušený řidič mohl trpět zdravotními problémy.

včera

včera

Policisté zastavili dodávku s migranty

Policisté zadrželi už desítky příchozích migrantů. Slovensko zavádí hraniční kontroly s Maďarskem

Slovenská vláda v Bratislavě dnes rozhodla, že od čtvrtka dočasně zavede kontroly na hranicích s Maďarskem kvůli migrační situaci. Tento krok je pokračováním podobných opatření, která v úterý ohlásily také Česká republika, Polsko a Rakousko. Krátce poté, co Česko začalo na hranicích se Slovenskem kontrolovat vytipovaná vozidla, už policie zachytila desítky nelegálních migrantů.

včera

Politico: USA, EU a Rusko před útokem Ázerbájdžánu tajně jednali o Náhorním Karabachu

Zástupci Spojených států, Evropské unie a Ruska se v září setkali v Turecku na neveřejných mimořádných jednáních, s cílem najít řešení pro složitou situaci týkající se Náhorního Karabachu. Tato schůzka se uskutečnila jen krátce před tím, než Ázerbájdžán zahájil vojenskou ofenzivu, snažící se získat kontrolu nad územím spravovaným etnickými Armény. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy