Bouře zasáhly italské Alpy, ze silnic jsou řeky. Sardinii naopak trápí požáry

Východní část italských Alp v okolí horského střediska Cortina d'Ampezzo v pondělí večer opět zasáhly silné bouřky doprovázené vydatným deštěm. Na ostrově Sardinie se naopak rozhořelo několik lesních požárů, okolo 200 lidí se muselo evakuovat, napsala dnes agentura DPA.

Silnice v okolí Cortiny se po několika hodinách vydatných lijáků proměnily v řeky, vylíčil italským médiím starosta města Gianpetro Ghedina. Voda z rozlitých řek vyplavila přízemní byty a sklepy. Na odstranění bahna a trosek z ulic několik hodin pracovali hasiči, uvedla agentura APA.

#25agosto #CortinadAmpezzo(BL), sono terminate all’alba le operazioni di soccorso dei #vigilidelfuoco impegnati dalle 19:00 di ieri per il nubifragio che ha interessato la cittadina ampezzana provocando allagamenti di abitazione e strade #soccorsiquotidiani pic.twitter.com/ayM3jpaHZO

— VigilFuoco Veneto (@vvfveneto) August 25, 2020

Bouřky oblast zasáhly i v neděli, kdy se kvůli přívalům vody utrhla část svahu a sesuv zavalil několik silnic.

Hasiči na Sardinii se potýkali s jiným živlem. Nebezpečí představoval hlavně oheň v okolí dvou turistických letovisek na východním pobřeží ostrova, který se rozhořel v pondělí v noci, informoval deník La Repubblica.

Úřady preventivně evakuovaly i stovku turistů, kteří noc přečkali v divadle ve městě Budoni. Dnes ráno se situace uklidnila a bylo jim dovoleno vrátit se do svých domovů.

Podle prvních odhadů místních úřadů oheň v oblasti spálil okolo 60 hektarů půdy.

Související

Více souvisejících

Bouřky Povodně v Itálii Sardinie Počasí Požáry

Aktuálně se děje

před 7 minutami

před 22 minutami

Michal Koudelka

Vláda chce urychlit výstavbu OZE, prezidentovi navrhla povýšení šéfa BIS Koudelky.

Příprava výstavby obnovitelných zdrojů energie ve vybraných lokalitách by v Česku neměla trvat déle než rok. K dosažení tohoto cíle má přispět vymezení tzv. akceleračních zón určených pro jejich výstavbu podle pravidel, která schválila vláda na středečním jednání. Navrhla také povýšení šéfa BIS Michala Koudelky do hodnosti generálmajora. 

před 39 minutami

před 1 hodinou

Charles Leclerc

Stáj Scuderia Ferrari mění název + FOTO

Neuvěřitelné se stává skutečností. Ferrari je jediným týmem, který nepřetržitě závodí v přední motoristické disciplíně od založení formule 1 v roce 1950. Žádný tým nezastává takovou tradici jako Scuderia. Tradice – kterou nyní Italové (částečně) boří.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Krycí jméno ukrajinského vojáka „Niemachny“.

V ruském zajetí: Psi žijí lépe. Ztratil jsem jakoukoli naději a vůli žít

Ukrajinský voják přezdívaný „Niemachny“, který strávil 13 měsíců v ruském zajetí, promluvil o tom, co všechno prožil, když padl do zajetí po bojích o Azovstal v Mariupolu. „V kasárnách nás bylo hodně. Byla tam dvě patra a asi půl stovky plus-minus lidí. Spali jsme vlastně na sobě, na podlaze,“ vzpomíná. A dodává hned na začátku „Rusové se snažili přimět Ukrajince střílet do vlastních zajatců.“

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Ministerstvo zdravotnictví, ilustrační fotografie.

Svrčinová na vlastní žádost končí jako hlavní hygienička

Vláda ve středu odvolala hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou na její vlastní žádost, uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Do jmenování jejího nástupce bude kompetence hlavního hygienika v plném rozsahu vykonávat její zástupce a ředitel odboru ochrany veřejného zdraví Ministerstva zdravotnictví Matyáš Fošum. Výběrové řízení má být vypsáno v nejbližších dnech.

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

Důchody, ilustrační fotografie.

Valorizace důchodů v lednu 2025: První odhady už naznačují, jak penze porostou

Až na začátku příštího roku se lidem opět zvýší důchody. O výši příští valorizace by mělo být jasno v létě, vyšší penze pak budou senioři pobírat od ledna 2025. Podle odhadů ministerstva práce a sociálních věcí vedeného Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) by důchody měly vzrůst přinejmenším o dvě procenta. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Sestra vůdce KLDR hrozí: Vybudujeme ohromnou vojenskou sílu

Severní Korea hodlá pokračovat v budování "ohromující a nejsilnější vojenské síly" na ochranu své suverenity a míru v regionu, prohlásila Kim Jo-džong, která je vlivná sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una, jak informoval ve středu server The Korea Times s odkazem na tamní tiskovou agenturu KCNA.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy