Dělal si ze spoluhráče legraci. Bernardo Silva však od asociace dostal trest a pokutu

Pokud si na sociálních sítích uděláte legraci z kamaráda tmavé pleti tím, že ho přirovnáte k figurce z cukrovinek Conguitos, můžete čekat trest. To poznal záložník Manchesteru City Bernardo Silva, když si takto chtěl udělat legreci ze svého spoluhráče Benjamina Mendyho. Anglická fotbalová asociace FA ho za to potrestala nejen stopkou pro blížící se zápas s londýnskou Chelsea, ale i finanční pokutou ve výši 50 000 liber (1,5 milionu korun).

Méně slavný z manchesterských týmů se jmenuje City.
doporučujeme

Inkriminovaný tweet se na twitterovém účtu Bernarda Silvy objevil 22. září, přičemž ho ještěten den smazal a následně si povzdechl: "Dnes už si člověk ani nemůže dělat legraci ze svého kamaráda..."

Činovníkům FA se nelíbila skutečnost, že jak Mendy, tak figurka z čokoládových bonbonů, jež se těší velké popularity především ve Španělsku a Portugalsku, mají tmavou pleť. FA však přijala vysvětlení Silvy, který se navíc přiznal, že porušil pravidla, že příspěvek rozhodně nebyl myšlen jako rasistická urážka a že tak šlo jen o vtip.

Za Silvu se postavil i jeho trenér Pep Guardiola: "Bernardo je jedním z nejlaskavějších hráčů, které jsem v životě poznal. Mluví čtyřmi nebo pěti jazyky, což o výjimečném charakteru ukazuje mnohé. Mendy je jedním z jeho nejlepších kamarádů, je pro něj jako bratr," řekl konkrétně. A i sám terč vtipu Medy, jenž se zná se Silvou z jejich společného působení v AS Monako, reagoval na vtip s úsměvem a asociaci zasla dopis s tím, že rozhodně o rasismus nešlo.

O trestu však nakonec rozhodlo podle FA to, že nešlo o konverzaci mez dvěma hráči, ale že vtip sdílel na Twitteru, kde Silbu sleduje přes 650 000 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kouč Vrba bez angažmá. Předčasně končí svou misi v bulharském Ludogorci…

24.10.2020 15:26 Bývalý trenér Viktorie Plzeň i české fotbalové reprezentace Pavel Vrba předčasně končí na lavičce…

Konec nejen v českém fotbale. Damková rezignovala i na funkci v komisi…

23.10.2020 12:10 Poté, co před týdnem zadrželi detektivové z Národní centrály proti organiziovanému zločinu dvacet…

Tvrdík nechápe rozhodnutí UEFA. Slavie prý nastoupí proti nakaženým hráčům…

22.10.2020 13:35 Šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík se před blížícím se duelem Evropské ligy s izraelským Hapoelem…

Po Berbrovi mizí z českého fotbalu i jeho životní partnerka Dagmar Damková

21.10.2020 14:07 Aktualizováno V reakci na páteční zadržení a následného vzetí do vazby již bývalého místopředsedy Fotbalové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama