Úspěšný slovenský klub v problémech. Žilina dala všem výpovědi a jde do likvidace

V minulosti dokázal slovenskou fotbalovou nejvyšší soútěž vyhrát hned sedmkrát, nyní ale klub může na tyto úspěchy jen vzpomínat. V současnosti totiž míří do likvidace poté, co rozdal všem svým zaměstnancům výpovědi. Řeč je o Žilině, která takto dala hráčům hromadné výpovědi k 30. dubnu, o čemž informoval v pondělí server Šport.sk. Stává se tak v době, kdy Žilina v zatím přerušeném ročníku 2019/20 obsazuje aktuálně druhou příčku za Slovanem Bratislava.

Přidejte svůj názor

sport
doporučujeme

V likvidaci se Žilina nachází už od pátku. Jako důvod tohoto kroku uvedlo vedení klubu to, že rozpočet týmu je postavený tak, aby čerpal z příjmu z hráčských přestupů během letního přestupového okna s dodatkem, že "je více než pravděpodobné, že příjem z letních přestupů se bude blížit nule."

"Likvidátor bude postupovat ve smyslu zákona a musí nastolit stav, který nejlépe zhodnotí majetek společnosti. Zároveň po uvedení do funkce dal výpověď hráčům s nejvyššími základními platy a hráčům, kterým končí smlouvy v letním nebo zimním přestupovém období. Likvidátor se zároveň pokusí udělat dohodu o snížení platu s hráči, kteří ještě výpověď nedostali. Většinou jsou to velmi mladí a talentovaní hráči," uvedl k tomu všemu samotný klub.

Podle hlavního likvidátora Rastislava Otruby však vstup klubu do likvidace naznamená, že by se měla okamžitě ukončit činnost klubu. "Zánik klubu přichází až v okamžiku, kdy bude proces likvidace ukončený. Samotná likvidace může trvat půl roku, tři měsíce nebo dva roky," řekl konkrétně Otruba pro šport.sk a pokračoval: "Co se týká procesu likvidace, tak není žádný předpis Slovenského fotbalového svazu, který by bránil tomu, aby klub nemohl pokračovat v lize."

Připomeňme, že naposledy se Žilina radovala z ligového titulu před třemi lety, kdy ho trénoval současný plzeňský lodivod Adrián Gul´a. Ten není mimochodem jediným koučem, který je spojen s Českem v tomto klubu. V minulosti totiž Žilinu trénovali třeba Pavel Hapal nebo také Pavel Vrba. I nyní najdeme v klubu Čecha a to přímo v kádru, neboť jedním z tamních obránců je i Filip Kaša.

Témata: Fotbal | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělská fotbalová liga začne 11. června. Prvním zápasem po pauze bude…

30.05.2020 11:01 Na datum 11. června se od pátečního večera mohou těšit španělští fotbaloví fanoušci. Tamní…

Anglická Premier League bude pokračovat 17. června, italská Serie A o tři…

28.05.2020 23:06 Další evropské fotbalové TOP soutěže ohlásily datum svého restartu. Ve čtvrtek tak učinili v Anglii…

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Schváleno. Saúdskoarabský korunní princ může vstoupit do Premier League

22.05.2020 18:44 Možnost prodeje anglického klubu Newcastlu United investiční skupině PIF, která je v držení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy