V Anglii zase uvidí fanoušci fotbal nejdříve v květnu. Sezóna se může dohrát i po termínu

Fotbalové národní ligové soutěže byly v minulých dnech přerušeny téměř všechny kvůli aktuální pandemii koronaviru. Ta anglická byla přerušna jako jedna z posledních z těch TOP evropských soutěží a nyní zišťuje, že dřív než v vkvětnu se znovu nerozjede. Ve čtvrtek bylo totiž rozhodnuto po jednání mezi Fotbalovou asociací a vedeními jak první, tak druhé lidy, že všechny anglické fotbalové soutěže se do 30. dubna určitě nebudou hrát. Zároveň se také dohosdlo, že nyní přerušená sezóna se v Anglii může dhrát i po původně stanoveném nejzazším možném termínu, tedy i po 1. červnu.

Přidejte svůj názor

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

V Anglii, stejně jako v mnoha dalších evvropských zemích, musela být tato fotbalová sezóna 2019/2020 přerušena kvůli koronaviru a nemoci COVID-19, kterou způsobuje. Naposledy tak mohli Angličané na fotbalové stadiony 9. března, pak byly tamní soutěže přerušeny. Aktuálně tak tedy všechny anglické prvoligové kluby mají odehráno 29 kol z celkových třicetiosmi, přičemž ligovou tabulku vede Liverpool s až pětadvacetibodovým náskokem před Manchesterem City.

Původně se Fotbalová asociace v Anglii rozhodla přeruit tamní soutěže do 3. dubna, nyní se tedy rozhodlo o prodloužení této pauzy až do konce příštího měsíce. Důvodem jsou především narůstající čísla počtu nakažených a také mrtvých. Těch je v současnosti přes sto.

Obě strany čtvrtečního jednání, tedy jak Fotbalová asociace, tak i vedení ligových soutěží, se domluvily na tom, že se tato sezóna určitě v Anglii dohraje, což navíc umožnilo i roční odložení původně plaánovaného letošního Eura o rok. "Vývoj pandemie zůstává nejasný a každého můžeme ujistit, že zdraví hráčů, zaměstnanců a fanoušků je naší prioritou. Budeme nadále vycházet z vládních rozhodnutí a pracovat na tom, abychom našli způsob, jak dohrát sezonu, pokud to podmínky dovolí," je uvedeno v prohlášení.

Původní pravidla hovoří o tom, že tato sezóna 2019/2020 končí 1. června, výkonný výbor však odsouhlasil, že sezóna bude pokračovat i po tomto termínu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Snižování platů fotbalistů v Česku pokračuje. Přidala se Sparta i…

02.04.2020 14:45 Poté, co se v předešlých dnech odhodlaly ke snižování platů svých fotbalistů prvoligové kluby jako…

Na Slovensku kvůli koronaviru padají sportovní kluby jako hrušky. Končí…

02.04.2020 11:14 Že kvůli pandemii koronaviru dopadne následná tíživá ekonomická situace na všechna odvětí, sport…

Další oběť koronaviru z fotbalového prostředí. Zemřel bývalý šéf Olympique…

01.04.2020 11:37 Fotbalový svět hlásí další oběť nemoci COVID-19 způsobené koronavirem. Před několika týdny otřásla…

Premier League zveřejnila plán, jak by se mohla dohrát. Bez diváků a v…

31.03.2020 11:19 Anglická fotbalová Premier League je v současnosti přerušena, ostatně jako ostatní evropské národní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy