Ve věku pouhých 40 let zemřel na nemoc ALS bývalý plzeňský obránce Marián Čišovský

V noci ze soboty na neděli podlehl dlouhodobé těžké nevyléčitelné nemoci zvané amyotrofická letaráln skleróza (ALS) bývalý plzeňský obránce Marián Čišovský. Bylo mu pouhých 40 let. Smutnou zprávu potvrdilo vedení západočeského klubu FC Viktoria Plzeň.

Marián Čišovský
doporučujeme

"Viktoriáni, dnes je ten nejsmutnější den. S těžkým srdcem musíme oznámit, že nás navždy opustil Marián Čišovský. Upřímnou soustrast celé viktoriánské rodině," uvedl konkrétně plzeňský klub na svém twitterovém účtu.

Součástí plzeňské Viktorky se Marián Čišovský stal v roce 2011, kdy sem zamířil coby držitel hned tří slovenských ligových titulů. S plzeňským klubem pak slavil hned dva tuzemské mistrovské tituly, přičemž v červenomodrém dresu se představil celkem v 64 zápasech, během kterých zaznamenal dvanáct gólů. Dvakrát se pak s týmem představil i ve skupinách Ligy mistrů. Kromě klulbové kariéry měl za sebou i tu reprezentační. Za slovenský národní tým si připsal na své konto patnáct startů. Byl také účastníkem olympijských her v Sydney 2000 a to jako člen reprezentace hráčů do 21 let.

Naposledy byl spatřen na hřišti v plzeňském dresu v březnu roku 2014. Pak musel absolvovat operaci kolene. Po návratu se snažil zapojit do plzeňské juniorky, kde se chtěl opět rozehrát a vrátit se tak zpátky do A-týmu, jenže proti tomu byla zákeřná nemioc ALS, která byla u něj diagnostikována. Vedení západočeského klubu se však i přesto s fotbalistou nerozloučilo, naopak. Stále byl jeho součástí a nadále byl na klubové soupisce.

Smutek nad úmrtím Mariána Čišovského vyjádřili i největší rivalové Plzně, tedy jak Sparta, tak i již mistrovská Slavia. "S hlubokým smutkem jsme přijali zprávu o smrti Mariána Čišovského. S krutou nemocí bojoval statečně a odhodlaně, přesně tak, jak jsme ho znali i ze hřiště. Čest jeho památce. Upřímnou soustrast a hodně sil jeho rodině, spoluhráčům a fanouškům," vydala ve svém prohlášení pražská Sparta, která se právě v neděli odpoledne střetne ve 3. kole liugové nadstavby s Plzní na jejím hřišti.

"Zpráva, která nás donutí uvědomit si, že jsou na světě důležitější věci než góly, rivalita a vzájemné zápasy. Slavia vyjadřuje upřímnou soustrast rodině i všem přátelům Mariána Čišovského," napsala pak pro změnu  Slavia, se kterou ještě do nedávna s Plzní bojovala o letošní ligový titul, který nakonec dokázala obhájit po středeční výhře nad Plzní.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Achilovky byly proti. Milan Baroš se definitivně rozhodl ukončit svou…

03.07.2020 16:05 Svou bohatou dlouholetou hráčskou kariéru po této fotbalové sezóně 2019/20 se rozhodl ukončit Milan…

Hned sedm členů fotbalové Karviné má covid-19. Přesto chce vedení ligy…

02.07.2020 20:50 Možnost, že by po sezóně fotbalové Fortuna ligy 2019/20 ze soutěže nikdo nesestoupil, se ve čtvrtek…

Plzeň půjde do další sezóny již bez svého kapitána. Hubník se totiž vrátí…

29.06.2020 21:03 Fotbalová Viktoria Plzeň se bude muset v následující sezóně 2020/21 obejít bez svého kapitána,…

Fotbalistky v americké lize poklekly při hymně, na protest proti rasismu

28.06.2020 12:08 Jako první profesionální soutěž v kolektivních sportech v USA po vypuknutí koronavirové pandemie se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy