Fotbalisty Českých Budějovic už vede jenom Zápotočný. Jeho kolega Nikl už Jihočechy opustil

Od posledního listopadového víkendu vede fotbalisty Českých Budějovic už jen Tomáš Zápotočný bez Marka Nikla. Vedení klubu tak reagovalo na neuspokojivé výsledky a především na skutečnost, že v polovině sezóny se jihočeské Dynamo nachází na úplném chvostu ligové tabulky. Asistenty Tomáše Zápotočného nadále zůstávají Jiří Lerch a Jiří Kladrubský.

Připomeňme, že tak došlo ke čtvrté změně v prvoligovém klubu během této sezóny. První změnou byla výměna Jozefa Webera, za kterého přišel do Hradce Králové Václav Kotal, v Karviné pak Tomáše Hejduška nahradil Juraj Jerábek, a naposledy se k výměně kouče rozhodli ve Zlíně, kde za Pavla Vrbu přišel Bronislav Červenka.

Vedení jihočeského klubu se ke kroku spočívajícímu v odvolání Marka Nikla vyjádřilo v prohlášení následovně: "Vedení klubu SK Dynamo České Budějovice a trenér Marek Nikl se dohodli na ukončení spolupráce. Markovi děkujeme za odvedenou práci pro Dynamo a přejeme hodně úspěchů v jeho dalším působení."

Nikl přišel do jihočeské metropole před rokem z druholigové Příbrami, která tehdy byla na špici druhé nejvyšší soutěže, a s Českými Budějovicemi nakonec v minulé sezóně skončil na desátém místě. Tudíž tak se svými svěřenci mohl hrát skupinu o umístění a vyhnul se bojům o záchranu.

Na tento úspěch v právě probíhající sezóně nedokázala dvojice trenérů navázat. Po 15. kole tak Jihočeši figurují na posledním místě ligové tabulky, přičemž poslední čtyři zápasy v řadě prohrály.

Související

Fotbal, ilustrační fotografie.

FAČR vyhlásila soutěž na využití areálu na Strahově. Může vzniknout nový stadion

Buď tréninkové centrum, nebo nový stadion, klidně konečně ten národní. To všechno může být výsledek mezinárodní soutěže vyhlášené Fotbalovou asociací ČR (FAČR) na sportovní využití chátrajícího areálu na Strahově se stadionem Evžena Rošického. Na něm ještě před dvěma lety mimo jiné trénovala česká reprezentace, protože je ale od loňského roku nevyužíván, v současnosti se nachází v havarijním stavu.
SK Slavia Praha, stadion v Edenu.

Fotbalové Slavii má pomoct k finiši za titulem navrátilec. Dohodla se se stoperem Zimou

Návrat, o kterém se v posledních dnech spekulovalo, se stal nakonec skutečností. Reprezentační stoper David Zima se vrací do pražské Slavie poté, co ho měl sešívaný klub koupit za 4 miliony eur (v přepočtu zhruba za 100 milionů korun) z FC Turín, což z něj tak činí jednoho z nejdražších fotbalistů, který kdy do Slavie přišel. Jak uvádí slávistický web, fotbalista se s klubem dohodl na smlouvě až do června roku 2028.

Více souvisejících

Fotbal Dynamo České Budějovice

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy