Který z Čechů koupí švýcarský hokejový klub? Střelec z Nagana nebo snad Bakala?

Švýcarský hokejový klub z Lausanne nabízí v těchto dnech zájemcům svůj většinový podíl a z českého pohledu je zajímavé, že právě o majoritní podíl v tomto klubu mají zájem Češi. Jednak skupina kolem legendárního hokejového obránce a střelce z olympijského finále v Naganu Petra Svobody, jednak také český miliardář Zdeněk Bakala. Informuje o tom švýcarský deník Le Matin.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Český multimilionář Zdeněk Bakala
doporučujeme

Současný americký vlastník klubu HC Lausanne Ken Stickney a jeho partner hodlají klub prodat už od Vánoc loňského roku. Jak informuje deník Blick, zmiňovaná skupina kolem bývalého hokejového reprezentanta Petra Svobody se už o tento švýcarský celek zajímá delší dobu, nyní však do hry vstoupil další Čech a to u nás velmi známý finančník Zdeněk Bakala.

Tento jeden z nejbohatších Čechů, jak známo, žije s rodinou v Ženevě a jak píše deník Le Matin, právě tento devětapadesátiletý podnikatel a investor by se měl stát spolu s Petrem Svobodou majitelem většinového podílu akcií klubu. "Prodej však není zdaleka u konce," upozorňuje deník a dodává, že „hospodářské a finanční důsledky dopadu pandemie koronaviru nelze předvídat."

Klub z Lausanne by nebyl prvním takovýmto zapojením do sportu ze strany Zdeňka Bakaly. V roce 2011 se například stal většinovým akcionářem v cyklistické stáji z Belgie Quick-Step, která se tak i díky tomu dostala na špičku žebříčku UCI. A při univerzitě v belgickém Leuvenu pak výzkumné a tréninkové centrum Bakala Academy podporuje tamní mladé sportovce.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nevídaná smlouva v extralize. Kouč Varaďa prodloužil smlouvu s Třincem o…

03.04.2020 17:15 Poté, co se poslední extraligová sezóna 2019/20 předčasně ukončila kvůli aktuální pandemii…

Hokejové Vítkovice se dohodly s hráči na snížení platů o polovinu

03.04.2020 03:47 Vedení hokejových Vítkovic se domluvilo při pandemii koronaviru s hráči na snížení březnových a…

Růžička potvrzen hlavním trenérem Hradce Králové i pro příští sezónu

02.04.2020 17:35 Aktualizováno Během předčasně ukončené extraligové sezóny 2019/20 přišel do Hradce Králové coby rovnocenný…

Přijde posila jako hrom? Extraligový nováček z Budějovic očekává hvězdného…

01.04.2020 11:03 Hokejisté Českých Budějovic se stali pro nadcházející sezónu 2020/21 nováčkem Tipsport Extratligy a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy