Velká Británie hlásí další případ zvířete nakaženého koronavirem

Po celém světě se doposud vyskytlo jen pár případů, kdy byla zvířata pozitivně testována na covid-19. Mezi pozitivní případy patří samice tygra z newyorské zoologické zahrady, dva psi z Hongkongu a dvě kočky v Belgii. Nyní odborníci informovali o další potvrzené nákaze u kočky z Velké Británie.

Kočky
doporučujeme

Soukromý veterinární lékař původně kočce diagnostikoval kočičí herpes, běžnou respirační infekci, ale jako součást výzkumného programu dal veterinář otestovat vzorek i na virus SARS-CoV-2. Odborníci uvádějí, že se jedná o první potvrzený případ infekce u domácího mazlíčka ve Velké Británii. Kočka se nakazila od svého majitele, který byl předtím pozitivně testovaný na covid-19. Informuje o tom zpravodajský web BBC.

„Je to velice vzácná událost, protože všechna zvířata, u nichž se dosud infekce objevila, měla jen mírné příznaky a zotavila se během několika dní,“ oznámila šéfka britské veterinární správy Christine Middlemissová, která dodala, že neexistují žádné důkazy o tom, že domácí zvířata přenášejí virus přímo na člověka.

Prezidentka britské veterinární asociace Daniella Dos Santosová připojila doporučení pro majitele domácích zvířat, kteří byli pozitivně testováni na covid-19 nebo je u nich podezření.

„Preventivní opatření je omezit kontakt s domácími mazlíčky a praktikovat správnou hygienu, včetně pravidelného mytí rukou. Dále doporučujeme, aby majitelé, u nichž se potvrdí, nebo mají podezření, že mají covid-19, nechali svoji kočku doma,“ zdůraznila prezidentka asociace. Podle slov Middlemissové budou odborníci situaci nadále sledovat a případě aktualizovat pokyny pro majitele domácích mazlíčků.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mutace by mohly být méně nebezpečné pro očkované i zotavené, zjistili vědci

04.03.2021 12:21 Varianty koronaviru by mohly být méně nebezpečné pro očkované a pro lidi, kteří se z infekce…

Na světě je přes šest milionů druhů hub, zjistili vědci

03.03.2021 09:50 Vědci z Česka spočítali, že na světě je přes šest milionů druhů hub. Popsány jsou přitom jen…

Odborníci hledají dobrovolníky do studie protilátek na covid-19

03.03.2021 09:04 Odborníci hledají dobrovolníky do studie, která má zjistit, zda mají v krvi protilátky chránící…

Lze se nakazit z peněz či zásilky? Myjte si ruce, ne zboží, vzkazují…

02.03.2021 07:51 Část odborníků se domnívá, že přílišná dezinfekce povrchů je v boji s koronavirem přeceňovaná. Než…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama