Velká Británie hlásí další případ zvířete nakaženého koronavirem

Po celém světě se doposud vyskytlo jen pár případů, kdy byla zvířata pozitivně testována na covid-19. Mezi pozitivní případy patří samice tygra z newyorské zoologické zahrady, dva psi z Hongkongu a dvě kočky v Belgii. Nyní odborníci informovali o další potvrzené nákaze u kočky z Velké Británie.

Kočky
doporučujeme

Soukromý veterinární lékař původně kočce diagnostikoval kočičí herpes, běžnou respirační infekci, ale jako součást výzkumného programu dal veterinář otestovat vzorek i na virus SARS-CoV-2. Odborníci uvádějí, že se jedná o první potvrzený případ infekce u domácího mazlíčka ve Velké Británii. Kočka se nakazila od svého majitele, který byl předtím pozitivně testovaný na covid-19. Informuje o tom zpravodajský web BBC.

„Je to velice vzácná událost, protože všechna zvířata, u nichž se dosud infekce objevila, měla jen mírné příznaky a zotavila se během několika dní,“ oznámila šéfka britské veterinární správy Christine Middlemissová, která dodala, že neexistují žádné důkazy o tom, že domácí zvířata přenášejí virus přímo na člověka.

Prezidentka britské veterinární asociace Daniella Dos Santosová připojila doporučení pro majitele domácích zvířat, kteří byli pozitivně testováni na covid-19 nebo je u nich podezření.

„Preventivní opatření je omezit kontakt s domácími mazlíčky a praktikovat správnou hygienu, včetně pravidelného mytí rukou. Dále doporučujeme, aby majitelé, u nichž se potvrdí, nebo mají podezření, že mají covid-19, nechali svoji kočku doma,“ zdůraznila prezidentka asociace. Podle slov Middlemissové budou odborníci situaci nadále sledovat a případě aktualizovat pokyny pro majitele domácích mazlíčků.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dinosaurus měl stejný nádor kosti, jaký dnes trápí člověka

06.08.2020 10:15 Když vědci v kanadské provincii Alberta v roce 1989 vykopali zkamenělinu dinosaura zvaného…

Nova studie: Covid-19 se ve školách patrně šíří snadněji, než se myslelo

06.08.2020 09:13 Koronavirus se možná šíří snáz v prostředí škol a letních táborů, než se dosud předpokládalo.…

V Antarktidě byly objeveny nové kolonie tučňáků, díky jejich trusu

06.08.2020 08:42 Britští vědci zjistili, že v Antarktidě je víc kolonií tučňáků císařských, než se původně…

Vzývaný lék na koronavirus nefunguje. Profesorka vysvětlila, co zmátlo…

06.08.2020 00:01 NÁZOR - Studie publikovaná koncem července v prestižním vědeckém časopise Nature, potvrzuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama