Alexander Gauland

Alexander Gauland

AfD žádá zachování hraničních kontrol i po pandemii Covid-19

Kontroly, které byly kvůli koronaviru zavedeny na části německého pomezí, by měly být rozšířeny na všechny německé hranice a měly by zůstat v platnosti i po překonání pandemie. Dnes to podle agentury DPA prohlásil šéf poslanců protiimigrační a nejsilnější opoziční strany Alternativa pro Německo (AfD) Alexander Gauland.
AfD (Alternativa pro Německo)

Napětí před sjezdem AfD. Dostane se do čela strany radikál Höcke?

O tom, které ze dvou křídel získá v Alternativě pro Německo (AfD) navrch, i o tom, jestli se nejsilnější německá opoziční strana posune ještě blíže krajní pravici, bude rozhodovat její víkendový sjezd v dolnosaském Braunschweigu. Jeden ze dvou předsednických postů by totiž mohl obsadit politik národoveckého křídla AfD kolem kontroverzního šéfa strany v Durynsku Björna Höckeho.
Annegret Krampová-Karrenbauerová

Šéfka CDU vyloučila možnost koalice s AfD v Sasku, Gauland mluví trochu jinak

Předsedkyně křesťanských demokratů (CDU) Annegret Krampová-Karrenbauerová dnes jasně vyloučila možnost koalice s protiimigrační Alternativou pro Německo (AfD) v Sasku, kde se v neděli uskutečnily zemské volby. Šéf AfD Alexander Gauland ale věří, že se uvnitř CDU hlasy požadující spolupráci obou stran ozvou.
Alexander Gauland

AfD v Bundestagu hřímala proti paktu o migraci, ostatní strany ji rázně usadily +VIDEO

Protiimigrační strana Alternativa pro Německo (AfD) dnes při debatě ve Spolkovém sněmu neuspěla se svým požadavkem, aby se Berlín nepřipojoval k chystanému globálním paktu OSN o migraci. Informovala o tom agentura DPA. Zástupci vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU), ale i menších opozičních stran AfD vyčítali, že svým odporem k paktu jen rozviřuje strach z přistěhovalectví a znesnadňuje přijetí mezinárodně platných pravidel pro migraci.
Alexander Gauland

Šéf AfD nevylučuje vládní koalici s CDU

Spolupředseda protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) Alexander Gauland si ve střednědobém horizontu a za určitých okolností dokáže představit vládní koalici s Křesťanskodemokratickou unií (CDU). Strana, v jejímž čele nyní stojí kancléřka Angela Merkelová, ale musí být znovu konzervativní, zdůraznil Gauland v rozhovoru, který v pondělí otiskne deník Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Alexander Gauland

Německo by se nemělo stydět za své vojáky z druhé světové války: 95 % jich nemělo podíl na válečných zločinech, tvrdí lídr AfD

Berlín - Podle mnohých komentátorů se faktickým vítězem německých parlamentních voleb stala Alternativa pro Německo (AfD), jenž v nich skončila třetí. Tento její úspěch byl v Německu i ve světě vnímám s určitými obavami, protože AfD je považována za krajně pravicovou stranu a její vstup do nejvyšších pater německé politiky je často vnímán jako návrat nacistické strany do parlamentu. Alexander Gauland, jeden ze spoluzakladatelů strany a volební lídr AfD, v rozhovoru pro web The Atlantic vysvětluje, proč takové označení považuje za přehnané.

Aktuálně se děje

před 43 minutami

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

COP28: Jednání vstoupila do nejtěžší fáze, země se přou o zákaz fosilních paliv

Sultán Ahmad al-Džábir, který předsedá klimatické konferenci OSN v Dubaji, v pátek vyzval zúčastněné země, aby "vystoupily ze svých komfortních zón", "dokončily rozdělané" a spolupracovaly na dosažení potenciálně historické dohody. Jak informovala agentura Reuters, al-Džábir touto výzvou otevřel plenární zasedání summitu, který tím vstoupil do nejtěžší fáze jednání.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Hamas staví své politické zájmy nad zájmy civilního obyvatelstva v pásmu Gazy, za které je odpovědný. Akce Hamasu zbavují Gazany jejich práv a základních potřeb. (zdroj: IDF)

Izrael varoval Česko a další státy před aktivitami Hamásu

Izrael varoval lídry několika evropských zemí včetně Česka před sítí agentů Hamásu v Evropě. Upozornil na to Jerusalem Post s tím, že varování obdržely i Belgie, Británie, Nizozemí, Švédsko, Itálie, Maďarsko, Německo či Evropská unie.

před 2 hodinami

před 4 hodinami

důchody

Budeme mít někdy konečně důchodovou reformu? Vyhlídky kvůli neschopnosti či lenosti nejsou růžové

Mezi doslova okřídlené citáty světa patří ten, který definuje charakter člověka. Pokud prý chceme poznat, jaký ten člověk je, máme mu dát moc. Žijeme ale v zemi, kde neustálé testování charakteru politiků moc nikam nevede. Takže se z toho ani nedá dobře odvodit to, jestli třeba kvůli neschopnosti či neochotě zavést změny v jednom z nejdůležitějších systému státu, totiž penzijním, jsou všichni politici líní nebo neschopní. 

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Klíčové chyby při zakládání SRO a jak se jim vyhnout

Samostatně založená společnost s ručením omezeným (SRO) je v České republice jednou z nejběžnějších forem podnikání. Tento právní subjekt je oblíbený pro svou relativní jednoduchost a omezení osobní odpovědnosti majitelů. Nicméně, jaké problémy mohou vzniknout při založení SRO a jak se jim vyhnout? Pokusíme se prozkoumat klíčové problémy a poskytnout tipy, jak se s nimi vypořádat.

včera

včera

včera

včera

Uvařená ptačí těla i larvy. Inspekce zasahovala v asijské tržnici v Brně

Inspektorky Státní veterinární správy při kontrole v asijské tržnici Vinamo v Olomoucké ulici v Brně objevily několik závažných porušení předpisů při prodeji produktů živočišného původu. Nalezly například uvařená ptačí těla i s hlavami.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy