Americký obrněný konvoj Dragoon Ride v Česku

Dragoon Ride v Praze, kolona přijíždí (30.3.2015)

Českem ode dneška do středy projedou další konvoje armády USA

Rozvadov (Tachovsko) - Českem ode dneška do středy projedou další konvoje americké armády, které se přesunují z Německa na cvičení v dalších zemích. V nynější fázi bude z hraničního přechodu v Rozvadově na Tachovsku směřovat přes Břeclav na Slovensko zhruba 400 vojáků v asi 120 vozidlech. ČTK to sdělil mluvčí generálního štábu Jan Šulc.
Dragoon Ride, americký vojenský konvoj přijel do Vyškova (29.3.2015).

Humvee končí. Nástupce vojenských vozů dodá americké armádě Oshkosh

Washington - Zakázku armády Spojených států na nástupce stárnoucích obrněných vojenských vozů humvee získala společnost Oshkosh, kontrakt v ceně 6,75 miliardy dolarů (zhruba 159 miliard korun) zahrnuje 17.000 vozidel. Dnes to podle agentury Reuters oznámila americká armáda. Konkurentem Oshkoshe v tendru byl tvůrce humvee AM General a tandem společností Lockheed Martin a britské BAE Systems.
Dragoon Ride, americký vojenský konvoj přijel do Vyškova (29.3.2015).

Americký konvoj lidi nezajímal, tvrdí Keller. Proč?

Praha - Konvoj americké armády Dragoon Ride má jízdu přes Českou republiku úspěšně za sebou a podle odhadů ministra obrany Martina Stropnického přehlídka přilákala v kasárnách dohromady něco přes 30 tisíc diváků. Podle sociologa a europoslance za ČSSD se jedná o nepochopitelný nezájem.
NATO ohrožuje naši bezpečnost, tvrdí politik

NATO ohrožuje naši bezpečnost, tvrdí politik

Praha – Ne všechny kroky, které dělá Severoatlantická aliance, svědčí České republice. Nejsme spokojeni s tím, jak NATO funguje, a nepřestaneme ve snaze na tyto chyby poukazovat, uvedl v rozhovoru pro DV TV komunista Jiří Dolejš.
Dragoon Ride kempuje v Praze (31.3.2014)

Rád bych znal jméno toho pitomce… Křeček se pěkně rozpálil

Praha – Americký konvoje projíždějící Českou republikou vyvolal mnohé emoce. Část občanů proti průjezdu hlasitě protestovala, jiní ho vítali podél silnic. Zástupce ombudsmanky Stanislava Křečka však vytočila jiná věc – neustálé přirovnávání aktuálního dění k historickým událostem.
Dragoon Ride kempuje v Praze (31.3.2014)

OBRAZEM: Dragoon Ride přišli pozdravit i přední čeští politici s velvyslancem USA Schapirem

Praha - Ukázka vojenské techniky amerického konvoje, který projíždí Českou republikou, navzdory nevlídnému počasí dnes do ruzyňských kasáren přilákala stovky lidí. Zblízka si prohlížely osmnáctitunové obrněné transportéry Stryker a terénní auta Humvee. S americkými vojáky se setkal i premiér Bohuslav Sobotka, techniku si prohlédli ministr obrany Martin Stropnický a americký velvyslanec v ČR Andrew Schapiro.
Dragoon Ride v Praze, příznivci čekají na "Amíky" (30.3.2015)

Češi "obsadili" konvoj USA: Je nás víc, vzkazují sovětským trollům

Praha - Americký konvoj se na své cestě z Estonska do Německa zastavil i v Česku. Dnes je od 10:00 do 18:00 v Praze na programu ukázka nejmodernější vojenské techniky NATO a i přes nepřízeň počasí je velký zájem. Techniku si prohlédli také ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a velvyslanec USA v ČR Andrew Schapiro. S americkými vojáky se setkal také premiér Bohuslav Sobotka. Odpoledne začal koncert, vojáci dostanou "metr piv".
Dragoon Ride v Praze, příznivci vítali "Amíky" (30.3.2015)

Stálá základna NATO v Česku? Toto říká generál Pavel

Praha - Náčelník generálního štábu Petr Pavel dnes zavítal k americkému konvoji do ruzyňských kasáren. Při té příležitosti uvedl, že vybudování stálé základny NATO na českém území by bezpečnost Česka nezvýšilo. Podívejte se na mapu, kde v Evropě jsou základy NATO.

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 11 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Laureáti Nobelovy ceny za fyziku

Nobelovu cenu za fyziku dostali tři vědci za výzkum elektronů

Nobelova cena za fyziku pro rok 2023 byla udělena třem vědcům za jejich práci v oblasti využití extrémně krátkých světelných pulzů k studiu chování elektronů v atomech a molekulách. Laureáty jsou francouzsko-americký vědec Pierre Agostini, Rakušan maďarského původu Ferenc Krausz a Francouzka působící ve Švédsku Anne L'Huillierová.

včera

Arménie, ilustrační foto

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, navzdory ruskému odporu

Arménský parlament podle agentury Anadolu schválil ratifikaci Římského statutu, na jehož základě vznikl Mezinárodní trestní soud (ICC), což znamená, že Arménie bude podléhat jeho jurisdikci. Plán Arménie přistoupit k ICC, která nedávno vydala zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, byl kritizován Ruskem.

včera

včera

včera

včera

včera

Vlak na Strakonicku srazil skupinu lidí. Dva z nich zemřeli

K tragické události došlo v úterý dopoledne na Strakonicku. Vlak srazil u Bělčic čtyři osoby. Dva lidé zemřeli, další dva utrpěli těžká zranění. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy