Americký obrněný konvoj Dragoon Ride v Česku

Dragoon Ride v Praze, kolona přijíždí (30.3.2015)

Českem ode dneška do středy projedou další konvoje armády USA

Rozvadov (Tachovsko) - Českem ode dneška do středy projedou další konvoje americké armády, které se přesunují z Německa na cvičení v dalších zemích. V nynější fázi bude z hraničního přechodu v Rozvadově na Tachovsku směřovat přes Břeclav na Slovensko zhruba 400 vojáků v asi 120 vozidlech. ČTK to sdělil mluvčí generálního štábu Jan Šulc.
Dragoon Ride, americký vojenský konvoj přijel do Vyškova (29.3.2015).

Humvee končí. Nástupce vojenských vozů dodá americké armádě Oshkosh

Washington - Zakázku armády Spojených států na nástupce stárnoucích obrněných vojenských vozů humvee získala společnost Oshkosh, kontrakt v ceně 6,75 miliardy dolarů (zhruba 159 miliard korun) zahrnuje 17.000 vozidel. Dnes to podle agentury Reuters oznámila americká armáda. Konkurentem Oshkoshe v tendru byl tvůrce humvee AM General a tandem společností Lockheed Martin a britské BAE Systems.
Dragoon Ride, americký vojenský konvoj přijel do Vyškova (29.3.2015).

Americký konvoj lidi nezajímal, tvrdí Keller. Proč?

Praha - Konvoj americké armády Dragoon Ride má jízdu přes Českou republiku úspěšně za sebou a podle odhadů ministra obrany Martina Stropnického přehlídka přilákala v kasárnách dohromady něco přes 30 tisíc diváků. Podle sociologa a europoslance za ČSSD se jedná o nepochopitelný nezájem.
NATO ohrožuje naši bezpečnost, tvrdí politik

NATO ohrožuje naši bezpečnost, tvrdí politik

Praha – Ne všechny kroky, které dělá Severoatlantická aliance, svědčí České republice. Nejsme spokojeni s tím, jak NATO funguje, a nepřestaneme ve snaze na tyto chyby poukazovat, uvedl v rozhovoru pro DV TV komunista Jiří Dolejš.
Dragoon Ride kempuje v Praze (31.3.2014)

Rád bych znal jméno toho pitomce… Křeček se pěkně rozpálil

Praha – Americký konvoje projíždějící Českou republikou vyvolal mnohé emoce. Část občanů proti průjezdu hlasitě protestovala, jiní ho vítali podél silnic. Zástupce ombudsmanky Stanislava Křečka však vytočila jiná věc – neustálé přirovnávání aktuálního dění k historickým událostem.
Dragoon Ride kempuje v Praze (31.3.2014)

OBRAZEM: Dragoon Ride přišli pozdravit i přední čeští politici s velvyslancem USA Schapirem

Praha - Ukázka vojenské techniky amerického konvoje, který projíždí Českou republikou, navzdory nevlídnému počasí dnes do ruzyňských kasáren přilákala stovky lidí. Zblízka si prohlížely osmnáctitunové obrněné transportéry Stryker a terénní auta Humvee. S americkými vojáky se setkal i premiér Bohuslav Sobotka, techniku si prohlédli ministr obrany Martin Stropnický a americký velvyslanec v ČR Andrew Schapiro.
Dragoon Ride v Praze, příznivci čekají na "Amíky" (30.3.2015)

Češi "obsadili" konvoj USA: Je nás víc, vzkazují sovětským trollům

Praha - Americký konvoj se na své cestě z Estonska do Německa zastavil i v Česku. Dnes je od 10:00 do 18:00 v Praze na programu ukázka nejmodernější vojenské techniky NATO a i přes nepřízeň počasí je velký zájem. Techniku si prohlédli také ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a velvyslanec USA v ČR Andrew Schapiro. S americkými vojáky se setkal také premiér Bohuslav Sobotka. Odpoledne začal koncert, vojáci dostanou "metr piv".
Dragoon Ride v Praze, příznivci vítali "Amíky" (30.3.2015)

Stálá základna NATO v Česku? Toto říká generál Pavel

Praha - Náčelník generálního štábu Petr Pavel dnes zavítal k americkému konvoji do ruzyňských kasáren. Při té příležitosti uvedl, že vybudování stálé základny NATO na českém území by bezpečnost Česka nezvýšilo. Podívejte se na mapu, kde v Evropě jsou základy NATO.

Aktuálně se děje

před 59 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Petr Pavel

Pavel navštívil opomíjené Ležáky. Apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

před 4 hodinami

před 6 hodinami

Donald Trump

Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta

Bývalý americký prezident a téměř jistý republikánský prezidentský kandidát Donald Trump si již vybral kandidáta na viceprezidenta pro listopadové volby, ale zatím to nikomu neřekl. Uvedl to server CNN.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

včera

Viktor Orbán, maďarský premiér

Orbán otočil. Německo, které mu "nevoní", označil za součást technologické transformace

Ekonomická spolupráce tvoří pevný základ vztahů mezi Německem a Maďarskem, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s německým kancléřem Olafem Scholzem v Berlíně. Oba lídři se dohodli na dalším posilování ekonomických vazeb, uvedla agentura MTI. Při návštěvě Berlína přitom prohlásil, že Německo už "nevoní a nevypadá stejně" jako dříve, a že kvůli migraci se proměnilo v "pestrobarevný, multikulturní svět". 

včera

včera

včera

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině

Rusko poslalo na bytovku plnou civilistů řízenou bombu

Ruská armáda při sobotním útoku na východoukrajinské město Charkov použila řízenou bombu, která zasáhla vícepodlažní obytný dům. Tři lidé přišli o život a dalších téměř 40 bylo zraněno, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

Požár v přírodě, ilustrační fotografie.

Turisté z jachty zapálili celý řecký ostrov

Řečtí hasiči byli v pohotovosti i v sobotu kvůli řadě požárů po celé zemi. Pobouření vyvolalo chování pasažérů jedné jachty u pobřeží ostrova Hydra, kteří v noci na sobotu, navzdory varování před manipulací s ohněm, odpálili ohňostroj. Jiskry z něj zapálily jediný borový les na ostrově. Uvedl to server BBC.

včera

včera

včera

včera

Ostudný povaleč. Farage čelí za své výroky o Ukrajině ostré kritice

Britský populistický politik Nigel Farage čelí kritice za své výroky, že Západ vyprovokoval ruskou invazi na Ukrajinu. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy