Antony Blinken

USA jsou i nadále hluboce odhodlány spolupracovat s partnery v regionu s cílem pomoci nastavit podmínky nezbytné pro trvalý a udržitelný mír na Blízkém východě.

Blinken: Příměří v Gaze by prospělo Hamásu

Americký ministr zahraničí Antony Blinken a jeho protějšky z Egypta a Jordánska se v sobotu shodli na tom, že je třeba učinit více pro ochranu palestinských civilistů v pásmu Gazy. Rozcházeli se však v otázce možného příměří, informuje Times of Israel.
Antony John Blinken

USA chtějí bezpečné zóny pro obyvatele Gazy. Vyzývají Izrael, aby neútočil na civilisty

Americký ministr zahraničí Antony Blinken hovořil s Izraelem o nutnosti vytvořit v Gaze bezpečné oblasti pro civilisty. Zdůraznil, že administrativa spolupracuje s OSN a Mezinárodním výborem Červeného kříže na vytvoření těchto bezpečných míst, možná na jihu pásu. Kritici odsoudili neochvějnou podporu Ameriky Izraeli jako podporu pro násilné izraelské vojenské akce v Gaze.
Klaus Iohannis

Budeme bránit každý kousek území NATO, řekl Blinken po jednáních s Rumunskem

Rumunský prezident Klaus Iohannis varoval, že nedávný ruský útok na ukrajinskou přístavní infrastrukturu v blízkosti hranic s Rumunskem má vážný dopad na bezpečnost v Černém moři. Tuto informaci uvedl ve svém vyjádření na sociální síti a zprávy agentury AFP ji podle TASR potvrdily. Situace vyvolává obavy o regionální stabilitu a bezpečnost.
Antony John Blinken je americký demokratický politik a právník, od ledna 2021 ministr zahraničních věcí Spojených států amerických v Bidenově vládě.

Ukrajina už osvobodila polovinu území, tvrdí Blinken

Ukrajina dobyla zpět přibližně 50 procent svého území, které Rusko okupovalo od invaze v únoru 2022. Protiofenzíva Kyjeva bude trvat ještě několik měsíců, prohlásil v neděli americký ministr zahraničí Antony Blinken.

Aktuálně se děje

před 12 minutami

před 46 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

Rekordní prodeje dálničních známek. Ve čtvrtek se jich prodalo přes 200 tisíc

Prodej dálničních známek dosáhl za jeden den historického rekordu. Před úpravou cen bylo ve čtvrtek 29. února 2024 uhrazeno celkem 219 tisíc e-známek v hodnotě 316 milionů korun. Nejvíce úhrad dálničního poplatku proběhlo v dopoledních hodinách, informovalo ministerstvo dopravy. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy