Bombové útoky

Sýrie

Nálože v autech zabily v Sýrii dva civilisty

Turecké ministerstvo obrany oznámilo, že exploze nálože umístěné v automobilu dnes v Tureckem kontrolované části severovýchodní Sýrie zabila dva civilisty. Podle Ankary jsou za útok odpovědné milice syrských Kurdů, informovala agentura AP.
Pákistán

Výbuch v Láhauru zabil deset lidí, přes 20 dalších zranil

Nejméně deset mrtvých a více než dvě desítky zraněných si dnes vyžádal výbuch bomby nedaleko známé súfistické svatyně v pákistánském městě Láhauru. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. K atentátu se přihlásila pákistánská odnož hnutí Tálibán.
Mogadišo

Počet obětí útoků v Mogadišu stoupl na 53, sto zraněných

Počet obětí pátečních bombových útoků u hotelu v somálské metropoli Mogadišu vzrostl podle nejnovější policejní bilance na 53 osob, dalších více než 100 lidí bylo zraněno. Předchozí zprávy hovořily o 39 mrtvých, podle policie může ale počet obětí ještě dál růst, protože řada lidí se stále pohřešuje. K činu se přihlásili radikálové z islamistické milice Šabáb. Jak oznámili, stal se hotel terčem jejich útoků proto, že ho navštěvují představitelé somálské vlády.
Věznice, ilustrační fotografie

Švéd poslal balíčkovou bombu a výhrůžky politikům, dostal sedm let

K sedmi letům vězení byl dnes ve Švédsku odsouzen 43letý švédský občan Michael Salonen, který loni poslal balíčkovou bombu bitcoinové společnosti sídlící v Londýně. Muž také zasílal výhrůžné dopisy švédským poslancům a členům vlády, včetně premiéra Stefana Löfvena. Informovala o tom agentura AP.
CNN Centrum v Atlantě, USA

CNN byla adresátem dalšího podezřelého balíčku

Na poště v Atlantě ve Spojených státech byl dnes nalezen další podezřelý balíček určený pro zpravodajskou televizi CNN. Na twitteru to oznámil šéf CNN Jeff Zucker, který dodal, že stanici žádné nebezpečí nehrozí. Zásilka byla vystopována tři dny poté, co v pátek policie zadržela muže, kterého podezřívá z rozesílání výbušnin prominentním odpůrcům republikánského prezidenta Donalda Trump.
Ilustrační foto

U ambasády USA v Egyptě explodovala bomba, atentátník zadržen

Káhira - Neznámý útočník odpálil dnes výbušné zařízení v blízkosti amerického velvyslanectví v egyptském hlavním městě Káhiře. Podle sdělení egyptských bezpečnostních složek nebyl při incidentu nikdo zraněn a útočník byl zadržen, napsala agentura Reuters. K odpovědnosti za útok se zatím nikdo nepřihlásil.
B-52 Stratofortresses

Tajné plány ukazují, proč NATO udeřilo v Jugoslávii. Pokusní králíci při budování nového světového řádu?

Mnozí z vás se jistě ptají, proč tehdy v roce 1999 nařídilo NATO zaútočit na Jugoslávii, a připravit tak o život více, než tisíc civilistů. Nyní máte jedinečnou příležitost najít odpověď na tuto otázku. Vladimír Golstein, bývalý profesor Yale University specializující se na slavistiku a ruské otázky, tvrdí, že existují tajné plány, které dokáží postup NATO spolehlivě vysvětlit. Informoval o tom server Consortiumnews.com.
Palestina

Palestinský premiér vyvázl z pokusu o atentát

Gaza - Poblíž konvoje palestinského premiéra Ramího Hamdalláha dnes vybuchla nálož, politik jel právě na schůzku do Pásma Gazy. Exploze lehce zranila sedm lidí. Premiér je v pořádku a mohl pokračovat v programu. Incident patrně zhorší vztahy mazi Hamásem a Fatahem.
Afghanistán

Kábulem otřásla série výbuchů, nejméně 40 mrtvých

Kábul - Nejméně 40 mrtvých si vyžádala série bombových útoků na západě afghánské metropole Kábul. Několik desítek lidí bylo raněno. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na afghánské ministerstvo vnitra. Terčem pravděpodobně bylo šíitské kulturní a náboženské centrum Tajaban, zasažena byla i sousední zpravodajská agentura Afghan Voice. K útoku se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS), ale žádný důkaz neposkytla.
Řecko

Centrem Atén otřásla exploze, pak zněla střelba

Atény - Před odvolacím soudem v Aténách dnes explodovala podomácku vyrobená bomba a na ostrahu justiční budovy také jeden z pachatelů střílel. K incidentu došlo jen několik hodin poté, co řecký parlament rozhodl, že demonstranty, kteří se před soudem pravidelně scházejí s cílem zabránit dražbám zabavených domů, bude postihovat
Výbuch bomby

Nová IRA si vyrábí speciální bomby, varují policisté

Londýn - Nová Irská republikánská armáda (IRA) prý disponuje speciálně vyrobenou bombou s tlakovými destičkami. Ta je podle policistů v Severním Irsku velmi účinnou zbraní. Nová IRA vznikla před pěti lety sjednocením vícero podobně smýšlejících skupin.

Aktuálně se děje

před 46 minutami

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

COP28: Jednání vstoupila do nejtěžší fáze, země se přou o zákaz fosilních paliv

Sultán Ahmad al-Džábir, který předsedá klimatické konferenci OSN v Dubaji, v pátek vyzval zúčastněné země, aby "vystoupily ze svých komfortních zón", "dokončily rozdělané" a spolupracovaly na dosažení potenciálně historické dohody. Jak informovala agentura Reuters, al-Džábir touto výzvou otevřel plenární zasedání summitu, který tím vstoupil do nejtěžší fáze jednání.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Hamas staví své politické zájmy nad zájmy civilního obyvatelstva v pásmu Gazy, za které je odpovědný. Akce Hamasu zbavují Gazany jejich práv a základních potřeb. (zdroj: IDF)

Izrael varoval Česko a další státy před aktivitami Hamásu

Izrael varoval lídry několika evropských zemí včetně Česka před sítí agentů Hamásu v Evropě. Upozornil na to Jerusalem Post s tím, že varování obdržely i Belgie, Británie, Nizozemí, Švédsko, Itálie, Maďarsko, Německo či Evropská unie.

před 2 hodinami

před 4 hodinami

důchody

Budeme mít někdy konečně důchodovou reformu? Vyhlídky kvůli neschopnosti či lenosti nejsou růžové

Mezi doslova okřídlené citáty světa patří ten, který definuje charakter člověka. Pokud prý chceme poznat, jaký ten člověk je, máme mu dát moc. Žijeme ale v zemi, kde neustálé testování charakteru politiků moc nikam nevede. Takže se z toho ani nedá dobře odvodit to, jestli třeba kvůli neschopnosti či neochotě zavést změny v jednom z nejdůležitějších systému státu, totiž penzijním, jsou všichni politici líní nebo neschopní. 

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Klíčové chyby při zakládání SRO a jak se jim vyhnout

Samostatně založená společnost s ručením omezeným (SRO) je v České republice jednou z nejběžnějších forem podnikání. Tento právní subjekt je oblíbený pro svou relativní jednoduchost a omezení osobní odpovědnosti majitelů. Nicméně, jaké problémy mohou vzniknout při založení SRO a jak se jim vyhnout? Pokusíme se prozkoumat klíčové problémy a poskytnout tipy, jak se s nimi vypořádat.

včera

včera

včera

včera

Uvařená ptačí těla i larvy. Inspekce zasahovala v asijské tržnici v Brně

Inspektorky Státní veterinární správy při kontrole v asijské tržnici Vinamo v Olomoucké ulici v Brně objevily několik závažných porušení předpisů při prodeji produktů živočišného původu. Nalezly například uvařená ptačí těla i s hlavami.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy