Duchové

Ilustrační foto

Proč vidíme duchy? Vědci rozluštili stovky let starou záhadu

Duchové jsou jedním z nejstarších nadpřirozených monster na světě lidem se zjevují po celé zemi. Někteří věří, že jsou to pozůstatky zemřelých lidí, jiní, že jde o následky prokletí, další jejich vznik přisuzují mnoha jiným aspektům, a spousta lidí na ně nevěří. Vědci ale nyní konečně zjistili, jak to s duchy skutečně je.
Ouija board

Hrátky se záhrobím a démony? Ouija board je nebezpečnější, než tušíte

První zmínky o desce Ouija (Ouija board) pocházejí z Číny, kde ji používali již v 11. století př. n. l. Původně šlo o hru. Až po první světové válce se z ní stala pomůcka pro vyvolávání duchů. Kolem písmen abecedy na desce Ouija jsou slova "ano", "ne", "nevím" a "sbohem". Někdy také "ahoj" a různé symboly. K Ouija board ještě patří ukazovátko (planžeta), které ukazuje odpovědní písmena.
Ilustrační foto

Děsiví revenanti: Vrací se na Dušičky mrtví mezi živé

Již odpradávna lidé věří v přízraky mrtvých, kteří vstávají z hrobů, děsí živé a škodí jim. Tito nemrtví, kteří opouštějí své hroby, se označují jako revenanti. Protože se jich lidé pochopitelně báli, snažili se všemožně zabránit jejich návratu. Tyto představy se v lidové kultuře udržely až do 20. století.
Ilustrační foto

Proč lidé vidí duchy? Vědci rozsekli stovky let starou záhadu

Londýn - Duchové jsou jedním z nejstarších nadpřirozených monster na světě lidem se zjevují po celé zemi. Někteří věří, že jsou to pozůstatky zemřelých lidí, jiní, že jde o následky prokletí, další jejich vznik přisuzují mnoha jiným aspektům, a spousta lidí na ně nevěří. Vědci ale nyní konečně zjistili, jak to s duchy skutečně je.
záhady, tajemství

Je možné nahrát hlas mrtvých? Při poslechu děsivého fenoménu běhá mráz po zádech

Odhodlaný tým několika nadšenců vyráží za tmy na místo činu. Je to už mnoho let, kdy v tomto starobylém domě došlo k brutální masové vraždě. Při průzkumu zchátralé budovy pokládají obětem onoho hrůzného činu různé otázky. Celou dobu mají zapnutá speciální nahrávací zařízení, jež se snaží zachytit hlasy ze záhrobí. Během průzkumu nedojde k ničemu neobvyklému, ale den poté si členové týmu přehrávají pořízené materiály. Z toho, co uslyšeli, se někteří dodnes nemůžou vzpamatovat.
Ilustrační fotografie

Je možné zachytit hlas mrtvých? Při poslechu fenoménu elektronického hlasu běhá mráz po zádech

Odhodlaný tým několika nadšenců vyráží za tmy na místo činu. Je to už mnoho let, kdy v tomto starobylém domě došlo k brutální masové vraždě. Při průzkumu zchátralé budovy pokládají obětem onoho hrůzného činu různé otázky. Celou dobu mají zapnutá speciální nahrávací zařízení, jež se snaží zachytit hlasy ze záhrobí. Během průzkumu nedojde k ničemu neobvyklému, ale den poté si členové týmu přehrávají pořízené materiály. Z toho, co uslyšeli, se někteří dodnes nemůžou vzpamatovat.
Ilustrační foto

Odhaleno: Makléři mají tajné seznamy bytů a domů, kde straší

MAGAZÍN - Je dobře známou součástí městského folklóru v Hongkongu, že byt či dům, kde někdo zemřel násilnou smrtí, se dá často koupit se slevou až 30 procent z tržní ceny. Podle typu smrti - sebevražda nebo děsivá vražda - se může takový dům stát více nebo méně chung-ca.
Ilustrační foto

Rozzuřený duch? Žena skončila po bizarním útoku v nemocnici +VIDEO

Santiago de Chile – Děsivý a velmi bolestivý zážitek má za sebou Cecilia Carrasco (34), která skončila v nemocnici poté, co ji údajně napadl duch. Podivný incident se stal na recepci budovy, kde má žena právnickou kancelář. Zachytily ho bezpečnostní kamery, uvedl mirror.co.uk.
Duchové, ilustrační fotografie

Vědci zkoumali duchy a mají překvapivou odpověď

Curych - Pocit přítomnosti ducha, tedy že někdo je blízko vás a přitom nikoho nevidíte, leží v lidské mysli, uvádí vědci. V laboratorních podmínkách se jim podařilo u dobrovolníků tento stav uměle navodit. Informuje server BBC.
Policie, ilustrační foto

Město ve strachu. Podle policie v něm řádí duch +VIDEO

Espaňola – Policie v Novém Mexiku si láme hlavu s tím, co zachytili na kameru. Něco průhledného, co tvarem připomínalo člověka, se jim procházelo po uzamčené stanici. Podle mnohých to byl hmyz, ale policisté, co zrovna byli na službě, mají odlišný názor. Informoval server abcnews.com.
Duchové, ilustrační fotografie

Stalo se něco podivného. Až uvidíte VIDEO, začnete věřit na duchy

Moskva – Na světě existuje mnoho věcí, kterým uvěříte, až když je vidíte na vlastní oči. Právě to se týká videa, které bylo natočeno na rušné křižovatce v Rusku a které vyděsilo řidiče po celém světě. Žena, jež tzv. „auto-přízrak“ natočila, jen vykřikla hrůzou, uvedl server news.com.au.
Ilustrační foto

Vzkaz ze záhrobí? Na muže zaútočil duch, děsivou scénu zachytila kamera

Londýn – Tento týden se na YouTube objevilo video, které opravdu nahání hrůzu a které se stalo hitem. Momentálně má na svém kontě přes dva a půl milionů zhlédnutí. Bezpečnostní kamera zachytila útok zlého démona na bezmocnou oběť, kterou se snaží odtáhnout bůhvíkam. Podvod, či děsivá skutečnost? Posuďte sami.

Aktuálně se děje

před 42 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Stadion Realu Madrid

Trnitá cesta k přestupu do Realu Madrid je u konce. Mbappé se podle médií upsal Bílému baletu

Několik posledních let se neustále spekulovalo o možném odchodu francouzského útočníka Kyliana Mbappého z Paris Saint Germain do Realu Madrid. Naposledy se o tom začalo zase mluvit minulý týden a nyní má být podle médií transfer prakticky domluven. Uskuteční se až po skončení právě probíhající sezóny 2023/24, kdy mu končí smlouva s aktuálním pařížským zaměstnavatelem a stane se tak volným hráčem.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

včera

včera

Alexej Navalnyj

Moskva vydala Navalného tělo. Není však jasné, jak bude vypadat pohřeb

Ruský stát v sobotu předal tělo zesnulého opozičního politika Alexeje Navalného jeho matce Ljudmile, oznámila to mluvčí Kira Jarmyšová. Vdova Julija Navalná předtím vyzvala Moskvu, aby rodině vydala tělo za účelem uspořádání pohřbu. Obvinila také prezidenta Vladimira Putina z toho, že mučí Navalného mrtvolu. Označila to za pohanství a satanismus. 

včera

Aktualizováno včera

včera

Petr Fiala

Fialova vláda získala štempl od agentury Fitch. Ke zlepšení výhledu stačilo jen málo

Agentura Fitch Ratings včera večer zlepšila ratingový výhled České republiky; z „negativního“ na „stabilní“. Rating ponechala na úrovni „AA-“. Chválí Českou národní banku, resp. měnovou politiku Česka za podporu výrazného snížení inflace a rovněž Fialovu vládu za stabilizaci veřejného zadlužení, a to na stále podprůměrné úrovni v porovnání se střední hodnotou zadlužení zemí, jimž přisuzuje srovnatelný rating jako právě Česku. 

Aktualizováno včera

včera

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta postoupila do osmifinále Evropské ligy. Galatasaray porazila i díky přesilovce jasně 4:1

O velkém úspěchu může mluvit český klubový fotbal poté, co ve čtvrtek Sparta doma na Letné nakonec celkem jasně porazila turecký Galatasaray Istanbul 4:1 a v součtu s předešlým venkovním výsledkem (3:2 pro Galatasaray) tak postoupila do osmifinále Evropské ligy. V osmifinále dvou evropských soutěží (Evropská liga a Konferenční liga) se tak nacházejí hned tři čeští zástupci. Kromě Sparty se v osmifinále EL představí také Slavia, v osmifinále EKL pak Plzeň.

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Dva roky války na Ukrajině: Putinovy lži, brutální bitvy a konec v nedohlednu

Před dvěma lety ruské jednotky překročily hranice suverénní Ukrajiny. Hned brzy ráno první šrámy války utrpěla řada měst v čele s Kyjevem, Charkovem či Oděsou. Ruské rakety začaly nevybíravě brát životy mužů, žen a dětí. Dne 24. února 2022 se rozhořel největší konflikt v Evropě od konce druhé světové války.

včera

včera

včera

Počasí: Meteorologové naznačili, kdy a jak ustane povodňová hrozba

Meteorologové v sobotu upřesnili platnou výstrahu před povodňovými jevy, nově se týká menší oblasti. Hladiny řek by navíc během víkendu měly klesnout pod úroveň prvního stupně povodňové aktivity. Varování před vydatnými srážkami už neplatí. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy