Jaroslav Tvrdík

Juventus Turín.

Kvůli účetnictví skončilo celé vedení Juventusu včetně Nedvěda. Půjde do Slavie?

Problémy kolem podezřelého účetnictví v Juventusu Turín vygradovaly v razantní krok. Skončilo tam totiž celé klubové včetně předsedy klubu Andrey Agnelliho a viceprezidenta klubu Pavla Nedvěda. Jak poukazuje deník Gazetta dello Sport, mají být v podezření z falšování zmiňovaného účetnictví. Po pár hodinách od této zprávy z pondělního večera vyšlo najevo, že novým šéfem „Staré dámy“ bude Gianluca Ferrero. Mezitím se pak nepřímo předseda představenstva pražské Slavie Jaroslav Tvrdík nechal slyšet, že by ho těšila jakákoli spolupráce s Pavlem Nedvědem.
Jaroslav Tvrdík

Tvrdík po úspěšné první fázi boje s rakovinou kritizoval Šádka a Santose. A co Sparta?

Během tohoto týdne se mohl šéf fotbalové Slavie zaradovat, když zvládl první fázi léčby rakoviny. A jakoby byl nabit energií a následně se vyjádřil hned k několika věcem tuzemského fotbalového zákulisí. V rozhovoru pro klubový pořad "Hovory z Edenu" se například vrátil k nedávnému ligovému šlágru mezi Plzní a Slavií, který Pražané prohráli 3:0 i kvůli svému obránci Eduardu Santosovi, který hned v první minutě zavinil penaltu. Zmínil se také o plzeňském šéfovi Adolfu Šádkovi i novém spojenectví se Spartou.
Jaroslav Tvrdík

Slávistický boss Tvrdík byl v ohrožení života. Musel podstoupit onkologickou operaci

Předsedu slávistického klubového představenstva Jaroslava Tvrdíka čeká čtyřměsíční pracovní volno. Muž číslo 1 sešívaného klubu se totiž musel podrobit onkologické operaci, neboť na základě předešlého vyšetření byla u Tvrdíka objevena vážná nemoc. Rozhodně tak tedy neodcetuje na čtvrteční odvetný osmifinálový duel Evropské konferenční ligy UEFA do rakouského Lince.
Jaroslav Tvrdík

Hrozil Tvrdíkův konec ve Slavii. Číňané ale nakonec odmítli prodat polovinu klubu

Během následujících dvou až tří měsíců mělo být jasněji o tom, jak to bude s aktuálním slávistickým bossem Jaroslavem Tvrdíkem. Alespoň podle deník Blesk, měli čínští majitelé v úmyslu prodat polovinu akcií klubu, čímž by tak ohrozili právě Tvrdíkovu pozici coby muže číslo jedna ve Slavii. „Čínský majitel klubu Citic už má vážného zájemce, jde o španělského majitele s katarskými investory," psal během dne konkrétně Blesk s odkazem na svůj zdroj. Později ovšem Seznam Zprávy informovaly o tom, že jednání o případném prodeji už proběhla naprosto jinak a dopadla nakonec neúspěšně.
Fotbal, ilustračni fotografie

Na Ostrovech schvalovali Baleův úder do Kúdely. Tvrdík žádá zastavit tlak na UEFA

Slávistický a zároveň i reprezentační obránce Ondřej Kúdela je momentálně asi nejskloňovanějším českým fotbalistou na britských ostrovech poté, co byl středopolařem Glasgow Rangers Glenem Kamarou po nedávném odvetném osmifinále Evropské ligy UEFA na hřišti Rangers nařčen z rasismu. Fotbalová Slavia se před reprezentačním duelem ve Walesu bála o Kúdelovu bezpečnost a sekulovalo se, zda ho vůbec Pražané na Ostrovy pustí. Nakonec se tak stalo. A při zápase v Cardiffu to schytal loktem od Garetha Balea. Po jeho zákroku musele český hráč vystřídat a i přesto se nejen na sociálních sítích našli na Ostrovech tací, kteří úder do Kúdely schvalovali.
Jaroslav Tvrdík

Na Slavii by mohlo přijít až tři tisíce fanoušků. Blatný to podpořil, hlásí Tvrdík

Možná to znít vzhledem k nelepšící se epimeické situaci v Česku až nepatřičně, přesto majitel fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík v úterý oznámil, že ministr zdravotnictví Jan Blatný (netraník za ANO) podpořil to, aby na následující tři ligová domácí utkání mohlo do vršovického Edenu až tři tisíce fanoušků, přičemž by se mělo jednat o dva tisíce permanentkářů a tisíc lidí z řad zdravotníků.
Jaroslav Tvrdík

Fanoušci chtějí po Tvrdíkovi čínskou nebo ruskou vakcínu. Jen aby mohli na Leicester

Někteří fanoušci pražské Slavie vyzývají na Twitteru slávistického šéfa Jaroslava Tvrdíka, aby sehnal čínskou vakcínu nebo klidně i tu ruskou. Všechno proto, aby fanoušci sešívaných mohli v únoru odcestovat za svými miláčky do anglického Leicesteru. Jistě v tom hraje roli ten fakt, že Tvrdík má styky s Čínou. Přesto však Tvrdík odpověděl diplomatickým tónem. Do budoucna nevyloučil nákup nějaké z vakcín.
Jaroslav Tvrdík

Tvrdík nechápe rozhodnutí UEFA. Slavie prý nastoupí proti nakaženým hráčům Beer Ševy

Šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík se před blížícím se duelem Evropské ligy s izraelským Hapoelem Beer Ševa podivuje nad rozhodnutím Evropské fotbalové unie UEFA povolující hráčům s pozitivním testem na covid v izraelském klubu trénovat spolu se svými dalšími spoluhráči. Kromě toho ho zaujala i ta skutečnost, že trenér Beer Ševy Yossi Abukasis še na předzápasovou tiskovou konferenci bez roušky. Vedení Hapoelu se brání tím, že co se týče oněch pozitivních hráčů, tak ani v jednom případě prý nejde o nově nakaženého a všichni tak díky UEFA se mohou zúčastnit čtvrtečního zápasu.
Jaroslav Tvrdík

Tvrdík uvažuje o kandidatuře do výkonného výboru FAČR. Chce se sejít i s Křetínským

Přestože vedení pražské Slavie nebylo před Ligovým grémiem, které se konalo tento týden v úterý a které nakonec rozhodlo o dohrání ligového ročníku 2019/20 aktuálně přerušeného kvůli pandemii koronaviru, nebylo nikterak spokojeno s dosavadním postupem zřizovatele tuzemských profesionálních fotbalových soutěží Ligové fotbalové asocace (LFA) v čele s Dušanem Svobodou, nakonec i sešívaný klub hlasoval pro dohrání ligy na hřišti a to i s nadstavbou. Právě s tou není šéf Slavie Jaroslav Tvrdík dlouhodobě spokojen a nejen proto tak uvažuje o kandidatuře do výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR). Uvedl to alespoň v rozhovoru pro Lidové noviny, v němž prozradil, že ho k tomuto kroku vyzvalo nejen několik klubů, ale i sám jablonecký boss Miroslav Pelta. Zároveň se také nechal slyšet, že se sejde s jeho rivalem, sparťanským šéfem Danielem Křetínským, aby s ním probral fungování LFA, které by rád zlepšil.
AC Sparta Praha

Před blížícím se Ligovým grémiem atmosféra houstne. Na Tvrdíkova slova reaguje Sparta

Příští týden v úterý se schází Ligové grémium, na kterém se rozhodne nejen o restartu ligy napánovaném na 25. květen, ale třeba i o novém vedení Ligové fotbalové asociace (LFA), neboť současnému šéfovi tohoto zřizovatele tuzemských profesionálních fotbalových soutěží, tedy první i druhé ligy, Dušanu Svobodovi vyprší mandát. A jak se rozhodující den, tedy úterý 12. května, pro český fotbal blíží, vře to v něm čím dál víc.V sobotu se samotný šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík totiž nechal slyšet, že nejen že Dušan Svoboda koronavirovou krizi nezvládl a že nutí fotbalisty podepsat se pod revers, ale obvinil ho i ze střetu zájmů, neboť kdyby podle něj ligu vedl někdo jiný než Slavia, soutěž by byla už dávno předčasně ukončena a nedohrávala by se. A to proto, že Dušan Svoboda je vedle šéfa LFA i místopředsedou pražské Sparty. Ta nyní na tato slova reaguje. Podle ní má Tvrdík, jenž si prý protiřečí, jen strach z toho, že by Slavia nemusela získat v případě dohrání titul.
Jaroslav Tvrdík

Tvrdá kritika Ligové fotbalové asociace od Tvrdíka. Svoboda to podle něj nezvláldl

Tvrdá slova si vysloužil předseda Ligové fotbalové asociace (LFA) Dušan Svoboda od šéfa pražské Slavie Jaroslava Tvrdíka. Ten se v rozhovoru pro Lidové noviny nechal slyšet, že právě LFA pod Svobodovým vedením koronavirovou krizi, která se dotkla taktéž tuzemského fotbalu, nezvládla. Vytrknul mu třeba fakt, že za dva měsíce, během kterých se tuzemské profesionální fotbalové soutěže nehrály, nesvolal videokonferenci zástupců všech klubů. A není to jediná věc, co Tvrdíkovi vadí na Svobodově postupu v době přerurušení soutěží. Například poukazuje na prakticky žádné informování ze strany LFA o blížícím se ligovém grémiu či na to, že žádá po hráčích podpisy pod revers.
Jaromír Soukup

Čínská CITIC získala majoritní podíl v Soukupově agentuře Médea

Čínská finanční skupina CITIC získala majoritní podíl 57 procent v jedné z největších tuzemských mediálních agentur Médea. Původně minoritní třicetiprocentní vlastník využil svou opci, a v agentuře tak má prostřednictvím své společnosti Rainbow Wisdom Investment více procent než její druhý majitel Jaromír Soukup.
Vratislav Mynář

Kancléř Mynář na setkání s velvyslancem poděkoval Číně za pomoc

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář se dnes na Pražském hradě setkal s čínským velvyslancem Čang Ťien-minem. Důvodem schůzky bylo poděkování Číně za pomoc Česku v době pandemie nového typu koronaviru. Schůzky se zúčastnil také předseda Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce Jaroslav Tvrdík, řekl ČTK Mynář. Schůzku potvrdil také prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, upozornil na ni Deník N.
Jaroslav Tvrdík

Slavia reaguje na nečinnost LFA. Zakládá fond solidarity a vzdá se části příjmů z pohárů

Fotbalová veřejnost byla v minulých dnech svědky pádů slovenských klubů, jak v případě Žiliny, která šla do likvidace, tak i v případě Petržalky, která rozpustila svůj hráčský kádr, a vedení fotbalové Slavie si toho tak nemohla nevšimnout. Proto se tak inspiruje u čtyřech německých účastníků Ligy mistrů, tedy u Dortmundu, Bayernu Mnichov, Leverkusenu a Lipsku. Ti přišli s tím, že se vzdají části příjmů z evropských pohárů, konkrétně těch přicházejících z jejich podílu na vysílacích právech, a to ve prospěch tamního fondu solidarity. A podobně tak k tomu chce nyní přistoupit i úřadující český mistr pražská Slavia. Svým krokem tak pomůže klubům první a druhé lize.
Jaroslav Tvrdík

Tvrdík se ohradil proti variantě o Lize mistrů bez Slavie. LFA nepřímo označil za zaujatou

Tahle varianta také leží na stole. V případě, že by se česká nejvyšší fotbalová soutěž přeci jen kvůli pandemii koronaviru nedohrála, Ligová fotbalová asociace (LFA) coby zřizovatel tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže přišla s variantou, že by z české ligy do evropských pohárů postoupila ta mužstva, která se nejvíce zasloužila o body do evropského koeficientu za posledních deset let. Může se tak tedy stát, že ač byla do doby přerušení Fortuna ligy na prvním místě v sezóně po většinu sezóny suverénní pražská Slavia, mohly by se na základě právě zmíněné varianty kvalifikace Ligy mistrů v následující sezóně zúčastnit její soupeři Sparta a Plzeň. Taková varianta se ale nezamlouvá, celkem logicky, pražské Slavii a předseda klubové představenstva Jaroslav Tvrdík se proti tomuto postupu rázna vymezil na svém Twitteru.
Vratislav Mynář

Mynářovi skončila karanténa, informuje Zemana o své cestě do Číny

Kancléři prezidenta Vratislavu Mynářovi dnes skončila pravidla karantény kvůli riziku nákazy novým typem koronaviru. Mynář to řekl ČTK. V Ústřední vojenské nemocnici v Praze absolvoval kontrolní test. Jeho výsledky zatím neví, lékaři mu ale sdělili, že pravidla karantény už dodržovat nemusí. V nejbližší době tak seznámí prezidenta Miloše Zemana s výsledky své cesty do Číny.
Ivan Bartoš

Bartoš chce po Zemanovi informace o cestě Mynáře do Číny

Předseda Pirátů Ivan Bartoš požádal prezidenta Miloše Zemana o bližší informace o cestě jeho kancléře Vratislava Mynáře a poradce Martina Nejedlého do Číny. Zajímají ho náklady na cestu i kdo je zaplatil, s kým se v Pekingu setkali nebo jaká bezpečnostní opatření proti nim byla po návratu uplatňována.
Jaroslav Tvrdík

Tvrdík je po návratu z Číny doma v karanténě, čeká ho další test

Předseda představenstva fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík je po návratu z Číny, kam tento týden doprovázel prezidentského kancléře Vratislava Mynáře a poradce Martina Nejedlého, v domácí karanténě. Napsal to dnes na twitteru. Za dva týdny absolvuje opakovaný test na nový koronavirus.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Viktor Orbán, maďarský premiér

Orbán otočil. Německo, které mu "nevoní", označil za součást technologické transformace

Ekonomická spolupráce tvoří pevný základ vztahů mezi Německem a Maďarskem, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s německým kancléřem Olafem Scholzem v Berlíně. Oba lídři se dohodli na dalším posilování ekonomických vazeb, uvedla agentura MTI. Při návštěvě Berlína přitom prohlásil, že Německo už "nevoní a nevypadá stejně" jako dříve, a že kvůli migraci se proměnilo v "pestrobarevný, multikulturní svět". 

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině

Rusko poslalo na bytovku plnou civilistů řízenou bombu

Ruská armáda při sobotním útoku na východoukrajinské město Charkov použila řízenou bombu, která zasáhla vícepodlažní obytný dům. Tři lidé přišli o život a dalších téměř 40 bylo zraněno, uvedl server Ukrajinska pravda.

před 4 hodinami

Požár v přírodě, ilustrační fotografie.

Turisté z jachty zapálili celý řecký ostrov

Řečtí hasiči byli v pohotovosti i v sobotu kvůli řadě požárů po celé zemi. Pobouření vyvolalo chování pasažérů jedné jachty u pobřeží ostrova Hydra, kteří v noci na sobotu, navzdory varování před manipulací s ohněm, odpálili ohňostroj. Jiskry z něj zapálily jediný borový les na ostrově. Uvedl to server BBC.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Ilustrační foto

McDonald’s v ČR navzdory zdražování tvrdí, že drží ceny pod kontrolou. Ročně v Česku nakrmí přes 50 milionů lidí

Čeští spotřebitelé si mohou po dlouhé době trochu oddechnout. Inflace postupně klesá a ceny potravin spolu s ní. EuroZprávy.cz oslovily oblíbený řetězec rychlého občerstvení McDonald’s. Marketingový ředitel pro Česko, Slovensko a Ukrajinu Martin Troup sdělil, že se řetězci daří držet ceny pod kontrolou, a dokonce jim roste počet zákazníků. Loni jich přišlo až o tři a půl milionu víc než v roce předešlém.

před 7 hodinami

Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie

Putin upevňuje vztahy s Vietnamem, zatímco Vietnamci bojují na Ukrajině proti jeho armádě

Lidé po celé Ukrajině se spojili tváří v tvář ruské invazi a vietnamská komunita není výjimkou. Někteří její členové brání napadenou zemi se zbraní v ruce, jak píše deník The Guardian. Když před více než dvěma lety začala rozsáhlá ruská invaze, Tung Nguyen odvezl své rodiče z Černihivu k polským hranicím. Poté se vrátil do Kyjeva, kde jako dobrovolník dodával potraviny a léky do obléhaného města. Netrvalo dlouho a rozhodl se vstoupit do ukrajinské armády.

před 8 hodinami

Aktualizováno před 8 hodinami

Policie ČR

Policie pátrala po třináctileté sestře biatlonistky Voborníkové

Policisté pátrali po třináctileté dívce z Trutnovska, která se nevrátila domů od pátečního odpoledne. Pohřešovaná byla sestra biatlonistky Terezy Voborníkové, která na sociálních sítích požádala o pomoc při hledání. Díky pomoci veřejnosti ji policisté nakonec našli a dívka je v pořádku.

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

"Katastrofa, jakou si neumíme představit." OSN a USA chtějí zabránit další válce

Generální tajemník Organizace spojených národů António Guterres se obává eskalace napětí mezi Izraelem, libanonským hnutím Hizballáh a mírovými jednotkami OSN. Uvedla to agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy