tendr

Jaderná elektrárna Dukovany

Tendr na Dukovany do konce roku nebude. Podle Havlíčka jsou ve hře čtyři varianty

Výběrové řízení na nový jaderný blok v Dukovanech do konce roku vypsáno nebude. Stálý výbor pro jadernou energetiku dnes za účasti opozice diskutoval čtyři možné varianty, které do konce ledna proberou šéfové parlamentních stran a následně se rozhodne. ČTK to po jednání řekl vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).
ministerstvo práce

Stále není jasné, kdo bude provozovat systém dávek. MPSV potřetí odsunulo termín přihlášek

Ministerstvo práce už potřetí odsunulo termín přihlášek do soutěže na provozovatele nynějších informačních systémů pro výplatu dávek či agendu zaměstnanosti od firmy OKsystem. Za podporu, rozvoj a ukončování dosavadních aplikací do spuštění nového resortního systému nabízí na tři roky 600 milionů korun. Požadavky resort několikrát upravoval. Původně chtěl uchazeče znát do 30. října, teď je termín 5. ledna.
Tomáš Petříček

Petříček: Bezpečnostní výjimka u Dukovan by měla být uplatněna

Bezpečnostní výjimka vůči rizikovým uchazečům by podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) měla být uplatněna hned na začátku tendru na stavbu nového bloku v Jaderné elektrárně Dukovany. Považuje to za nejčistší způsob. Novinářům dnes také řekl, že je přesvědčen, že tendr by mohl být připraven ještě před parlamentními volbami v příštím roce. Firma ČEZ jej plánovala vypsat do konce roku, premiér Andrej Babiš (ANO) po jednání vlády minulý týden řekl, že soutěž není připravená.
Soud, ilustrační foto

Kauza zmanipulovaných tendrů České pošty: Soud udělil podmínky, Agrotec osvobozen

Bývalého zástupce generálního ředitele České pošty Richarda Soldána dnes pražský městský soud potrestal dvouletým podmíněným trestem v případu, který se týká údajného manipulování tendrů České pošty. O rok mírnější podmínku soud uložil jednateli společnosti Radekov Antonínu Hadačovi, jehož společnost podle obžaloby některé soutěže vyhrála.
Policie ČR

Policie chce koupit 12 obrněných aut za 240 milionů, s tendrem zatím vyčkává

Policie chce koupit 12 obrněných aut zhruba za 240 milionů korun. Vozy s balistickou ochranou by byly určeny pro krajské zásahové jednotky a speciální pořádkové jednotky. Policie ani ministerstvo vnitra nyní v rozpočtu nemají na tyto vozy peníze. Tendr proto policie vypíše letos či v příštím roce až v případě, že vnitro uspěje s požadavkem na navýšení rozpočtu.
lesy

Lesy ČR vypsaly tendr za 4,5 miliardy, bere ohled na kůrovcovou kalamitu

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) dnes vyhlásil pětiletý lesnický tendr 2021+. Odhadovaná hodnota prací je 4,5 miliardy korun bez DPH, objem dřeva k těžbě je šest milionů metrů krychlových. Uzávěrka pro podání nabídek je 15. září. Lesům ČR patří téměř polovina lesů a jejich nynějším hlavním úkolem je zvládnutí kůrovcové kalamity.
Covid-19, ilustrační foto

Švagr: Část zakázek na ochranné pomůcky do SSHR je před podpisem

První část zakázek na dodání ochranných zdravotnických pomůcek do státních rezerv je před podpisem mezi Správou státních hmotných rezerv (SSHR) a firmami, které uspěly v tendrech. Konkrétně jde o dodání 2800 filtrů do respirátorů FFP3, zhruba 356.000 návleků na obuv, 200.000 výtěrových setů a část dodávky vyšetřovacích rukavic - asi 2,4 milionu kusů. ČTK to řekl předseda SSHR Pavel Švagr.
Soud, ilustrační foto

S tendry na přestavbu nemocnice Náchod se manipulovalo, soud vynesl trest

Krajský soud v Hradci Králové dnes potrestal bývalého vedoucího odboru investic Královéhradeckého kraje Emila Kmoníčka za manipulace dvou miliardových tendrů na přestavbu krajské nemocnice Náchod pětiletým trestem vězení. Bývalý poradce hejtmana Lubomír Červinský byl viny zproštěn. Oba vinu odmítali. Na krajském úřadě již nepracují.
Mléko, ilustrační fotografie

Tendry na sušené mléko pro stát příliš nelákají. Jednu zakázku získala firma Agrofertu

Do dvou třetin státních tendrů na dodání a obměnu skoro 4000 tun sušeného mléko se nikdo nepřihlásil. V dokončených soutěžích vyhrála Mlékárna Hlinsko z koncernu Agrofert a Moravia Lacto. Zakázky na části o hmotnosti 600 tun se vyhodnocují. ČTK to sdělili zástupci Správy státních hmotných rezerv (SSHR). Stát zakázky, do kterých se nikdo nepřihlásil, vypíše znovu.
Ilustrační foto

Státní tendr na propagaci biopotravin opět vyhrála Media Age

V mediální kampani pro stát na propagaci biopotravin pokračuje agentura Media Age. V dvouleté kampani na to má 30 milionů korun ročně. ČTK to sdělila mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) Lenka Rezková, detaily pak uvádí Rejstřík smluv. Firma tak pokračuje po pilotním projektu, na který vyhrála tendr již dříve.
lesy

Lesy ČR uzavřely sedmimiliardový tendr. Uspěl i UNILES z holdingu Agrofert

Podpisem posledních dvou smluv uzavřel státní podnik Lesy České republiky (LČR) sedmimiliardový lesnický tendr 2020+. Vítězem se stala těžařská skupina PETRA z Hodonína, která získala kontrakty na deseti z 54 soutěžených jednotek. Podpis posledních kontraktů, které získala právě PETRA, zdržely námitky účastníka tendru řízení u antimonopolního úřadu. Většina smluv byla podepsána do začátku ledna. ČTK to dnes řekla mluvčí LČR Eva Jouklová.
Armáda České Republiky

Armáda ČR dostane nové přilby, uspěly ve vojskových zkouškách

Přilby od firmy Argun pro českou armádu splnily vojskové zkoušky. Armáda to dnes oznámila na twitteru. Pro vojáky jich pořídí 31.000. Na splnění vojskových zkoušek dnes upozornil server Euro.cz, podle kterého by dodávky měly začít na přelomu léta a podzimu a skončit do konce roku.
Mléko

Stát vypsal tendr na sušené mléko, chce za něj dát 155 milionů korun

Stát vypsal tendr na dodání, skladování a ochraňování 900 tun odtučněného a 900 tun plnotučného sušeného mléka. Dnes o tom informovala Správa státních hmotných rezerv (SSHR) na svém webu. Zakázky jsou rozděleny na menší po 150 tunách. Přepokládaná cena by měla být 65,88 milionu korun za odtučněné a 88,56 milionu korun za plnotučné mléko.
Vláda

Kdo dodá nové letadlo pro vládu? V tendru se opět zkomplikoval

V tendru na malé letadlo pro přepravu ústavních činitelů podal jeden z neúspěšných uchazečů námitku. Obrana proto počítá s uzavřením smlouvy s vítězem na začátku roku. ČTK to dnes řekl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Úřad už dříve zveřejnil, že obdržel tři nabídky, všechny do zakázky přihlásily letoun Global 5000 od firmy Bombardier.
Ministerstvo obrany

Obrana zrušila tendr na nákup terénních vozů, bude vypsán znovu

Ministerstvo obrany zrušilo zakázku na nákup až 1200 osobních terénních automobilů. Předpokládá, že ji opětovně s upravenými parametry vyhlásí. ČTK to dnes řekl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Důvodem zrušení zakázky za až dvě miliardy korun podle něj bylo to, že část zájemců si "příliš striktně vykládala některé požadované parametry".
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Tendr na sociální dávky? Ministerstvo má čtyři možná řešení, všechna jsou risk

Ministerstvo práce začne příští rok hledat firmu, která by od roku 2021 provozovala a rozvíjela nynější informační systém pro vyplácení dávek od firmy OKSystem. Soutěž plánuje vedení úřadu vyhlásit zřejmě v březnu. ČTK to sdělila mluvčí ministerstva Kristýna Křupková. Provoz systému je zajištěn zatím do začátku roku 2021. Do té doby měl mít resort úplně nový systém. Jeho dodavatele ale stále nemá a výběr provázejí spory.
Dálniční známky ČR pro rok 2019

Dálniční e-známky bude zajišťovat několik firem. Část tendru je utajená

Stát rozdělil přípravu systému elektronických dálničních známek do čtyř sekcí, v nichž postupně vyhlásí soutěže. Provozovatele některých částí však vybere v utajeném režimu bez veřejné soutěže. Systém tak nebude mít jednoho provozovatele, jako je tomu u mýta. Vyplývá to z informací ministerstva dopravy. O zakázky mají zájem firmy CzechToll i Kapsch, tedy budoucí i současný provozovatel mýta v ČR. Obě firmy překvapilo utajení části zakázek.

Aktuálně se děje

před 42 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Ilustrační foto

Žena v Rusku pustila hymnu a balonek. Stráví 12 let ve vězení

Vojenský soud v Moskvě odsoudil mladou Ukrajinku na 12 let vězení za šíření dezinformací o ruské armádě a účast v teroristické organizaci. Podle soudu se Chrystyna Ľubašenková těchto činů dopustila loni v květnu, když z okna svého pronajatého bytu poblíž Moskvy pustila nahrávku s protiválečným projevem a ukrajinskou hymnou a když v Moskvě vypustila balóny s bílo-modro-bílou vlajkou.

před 2 hodinami

Izraelská armáda

USA chtějí zabránit další válce na Blízkém východě

Spojené státy se snaží zabránit vzniku rozsáhlejšího konfliktu mezi Izraelem a libanonským militantním hnutím Hizballáh. V úterý to řekl emisar americké administrativy Amos Hochstein po eskalaci ostřelování v pohraničí na jihu Libanonu.  

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Uprchlíci, ilustrační fotografie

Řečtí pohraničníci budou čelit obviněním z úkladných vražd. Podle BBC schválně nechávají topit migranty

Migrační krize vyžaduje zvláštní pozornost Evropské unie a pohraničních členských států. Jde zejména o ty, které sousedí se Středozemním mořem a musejí řešit plavidla s migranty, snažícími se dostat na území EU. Svědectví o chování řecké pohraniční stráže ale poukazuje na krutou realitu toho, jak se lidé zodpovědní za životy uprchlíků chovají.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

včera

Portugalsko porazilo Česko 2:1

EURO 2024: Provod poslal Čechy senzačně do vedení, Portugalci s pomocí Hranáče ale duel otočili

První kolo základních skupin zakončili vzájemný duelem v rámci skupiny F fotbalisté Portugalska a Česka. Svěřenci kouče Ivana Haška poznali skutečnou kvalitu jednoho z největších favoritů na celkové vítězství na Euru. Zvláště v prvním poločase se Češi k ničemu pořádnému nedostali a pro českého diváka mohl být takovýto obrázek hry až utrpením. Češi mohli děkovat brankáři Jindřichu Staňkovi za to, že první půle skončila bez branek. O to větší překvapení pro všechny byla 63. minuta, kdy z jediné střely na branku, ale za to parádní zpoza šestnáctky skóroval Provod. V tu chvíli možná čeští fanoušci v koutku duše věřili, že by z toho mohl být senzační bodový zisk a to i poté, co si dal vlastní gól Hranáč. Hru českého týmu trošku oživila i střídání, ale nakonec střídání vyšlo na portugalské straně. V závěru totiž otočil stav na 2:1 střídající Conceicao. 

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin dorazil do KLDR. Rusko by mohlo pomáhat Severní Koreji s jaderným programem, obává se NATO

Letadlo s ruským prezidentem Vladimirem Putinem přistálo dnes večer v Pchjongjangu, informoval server BBC. Putin zahájil dvoudenní návštěvu Severní Koreje, během níž se setká s jejím vůdcem Kim Čong-unem. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg varoval, že Putinova návštěva této totalitní země má "mezinárodní dopad". Spekuluje se, že Pchjongjang by mohl poskytnout Moskvě vojenskou podporu v její válce proti Ukrajině, která trvá už přes dva roky.

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Kyjev: Ruští vojáci uřízli hlavu ukrajinskému vojákovi

Ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin obvinil ruské invazní jednotky, že v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny uřízly hlavu ukrajinskému vojákovi. Podle Kostina dostali ruští vojáci ve Volnovašském okrese od svých velitelů rozkaz, aby ukrajinské vojáky nezajímali, ale brutálně je zabili. Moskva se k těmto obviněním nevyjádřila.

včera

včera

včera

Anouk Aimée

Ve věku 92 let zemřela Anouk Aimée, legenda francouzského filmu

Ve věku 92 let zemřela v úterý v Paříži francouzská herečka Anouk Aimée, známá především svou rolí ve filmu "Muž a žena" od režiséra Clauda Leloucha z roku 1966, kde hrála po boku Jeana-Louise Trintignanta. Zprávu o její smrti oznámila její dcera Manuela Papatakisová na Instagramu.

včera

Čína, ilustrační fotografie

Čína se ostře ohradila proti kritice Stoltenberga

Čína v úterý ostře reagovala na prohlášení generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga, který ji obvinil z podpory Ruska a z eskalace války na Ukrajině. Peking vyzval NATO, aby se zaměřila na sebereflexi namísto útoků a očerňování. Uvedla to agentura Reuters.

včera

včera

včera

Ukrajinští piloti se připravují na boj v F-16. Velitelé je musí chránit před snahami o zmaření výcviku

Ukrajinští letci ve Francii absolvují druhou část výcviku na americké letouny F-16. Jde teprve o první várku čítající deset mladých mužů. Aby se mohli vůbec začít učit používat F-16, musejí strávit desítky hodin v britských a francouzských cvičných letounech. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy