V letadle našli otřesnou věc. Stroj se musel v půlce letu obrátit zpět na letiště

Ve Spojených státech zapomněli v letadle lidské srdce. Posádka si nákladu všimla až v polovině letu a kapitán stroj okamžitě nasměroval zpět. Orgán se tak podařilo do nemocnice dopravit včas.

Let společnosti Southwest Airlines číslo 3606 mířící ze Seattlu do Dallasu se musel ve vzduchu otočit a vrátit. Jeden z členů posádky si totiž po několika hodinách letu všiml, že někdo na palubě zapomněl „životně důležitou zásilku“ v podobě lidského srdce.

Orgán měl být dodán do jedné z nemocnic v Seattlu. Podle deníku Independent kapitán pasažérům oznámil, že se musí ihned vrátit zpět, aby mohlo být srdce „doručeno na místo určení ve stanoveném čase“.

Lidské srdce určené k transplantaci je totiž možné využít jen v průběhu několika hodin. Mluvčí společnosti Southwest Airlines informoval, že „bylo absolutně nutné dostat zásilku zpět v co nejkratším čase“.

Letadlo se nakonec stihlo na letiště v Seattlu vrátit včas. Žádná nemocnice se veřejně k incidentu nepřiznala. Pro pasažéry letu to však ještě nebyl konec. Po přistání se u stroje objevily mechanické problémy, a proto muselo být přistaveno nové letadlo.

Celkové zpoždění tak nakonec dosáhlo pěti hodin. Letecká společnost se za nepříjemnosti omluvila. „Upřímně litujeme nepohodlí, které bylo našim zákazníkům způsobeno tímto zdržením,“ řekl mluvčí aerolinek. „Nic pro nás není důležitější než bezpečí našich zákazníků a bezpečné doručení drahocenných nákladů, které každý den přepravujeme.“

Související

Lékaři

Muž z Brněnska žije 30 let s transplantovaným srdcem. Medián přežití je méně než poloviční

Třicet let od transplantace srdce slaví letos sedmapadesátiletý Petr z obce Mokrá-Horákov na Brněnsku, který je nejdéle žijícím pacientem po transplantaci srdce operovaným v Brně. ČTK to řekl Jan Krejčí, přednosta kardiologické kliniky Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, která se o muže stará. Podle něj je přitom medián střední doby přežití po podobném zákroku 12 až 13 let.

Více souvisejících

transplantace srdeční tep srdce dárcovství orgánů Southwest Airlines USA (Spojené státy americké) letadla, letectví

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy