Lidé se sjíždí k tajné Oblasti 51. Chtějí proniknout dovnitř

Veřejná výzva zaútočit na přísně tajné vládní zařízení Oblast 51 vyvolala obrovský zájem. Místní se připravují na tisíce lidí. Armáda celou událost monitoruje a píší o ní i světová média. Po ruce bude stovka policistů a záchranářů.

Přidejte svůj názor 54 komentářů

Milion lidí chce proniknout do tajné Oblasti 51. Zatím je na místě ale jen pár desítek z nich
doporučujeme

Více než 1,2 milionu lidí na Facebooku slíbilo svou účast na události s názvem „Nájezd na Oblast 51: Všechny nás chytit nedokážou“ a další milion lidí projevilo o akci zájem. Stránka navedla lidi, aby zaútočili na tajnou vojenskou základnu a aby viděli „mimozemšťany,“ napsal server News.

Do Nevady přichází neznámy počet lidí. Dvě malá města Rachel a Hiko poblíž kdysi tajného vojenského výzkumného střediska se v příštích dnech připravují na tisíce lidí. Sousední okresy jsou nervózní, protože jsou domovem pro 50 000 lidí. Zvolení funkcionáři podepsali nouzová prohlášení poté, co letos v létě reagovaly na příspěvek na Facebooku miliony lidí. "Připravujeme se na to nejhorší," řekl obyvatel Rachel Joerg Arnu pro server News.

Organizátoři událostí uvedli, že šílenství vyvolané internetovým vtipem se může stát kulturní událostí.

S oblastí 51, která se nachází v americkém státě Nevada je spojena spousta legend. Téměř všechny se týkají mimozemského života. Podle konspiračních teorií má právě zde probíhat výzkum vesmírných lodí či pitvy mimozemšťanů.

„Oblast 51 je místo, kam běžní občané jít nemohou. Když řeknete lidem, že něco nemohou dělat, chtějí to udělat ještě víc, “ řekl pan Borer.

Nejbližší čerpací stanice je vzdálena 72 km a táborníci se mohou setkat s nočními teplotami až -15 °C. Ačkoli tvůrce události na Facebooku to později nazval podvodem, obrovský zájem vyděsil místní, či státní a vojenské úředníky. Připravená bude Nevadská národní garda spolu se stovkami policistů a zdravotníků.

Policie zatkla před několika týdny roku dva youtubery, kteří se pokusili proniknout do Oblasti 51. Uvedli, že jejich záměrem nikdy nebylo zničit Oblast 51.

Americké letectvo vydalo přísná varování pro lidi, aby se nepřiblížili k bránám Nevada Test and Training Range, kde se nachází Area 51.

Loading...
Vstupte do diskuze (54)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V chilské metropoli platí výjimečný stav. Vlna násilí se vymkla kontrole,…

19.10.2019 20:58 Aktualizováno V chilské metropoli Santiagu de Chile byl v noci na dnešek vyhlášen výjimečný stav poté, co…

Gorbačov varuje Rusko a USA: Jednejte mezi sebou, jinak hrozí válka

19.10.2019 19:55 Světová politika zajímá někdejšího sovětského vůdce Michaila Gorbačova i v pokročilém věku.…

Rusko zasáhne do voleb v USA? Clintonová prozradila, kdo má být favoritem…

19.10.2019 15:03 Aktualizováno Bývalá americká prezidentská kandidátka Hillary Clintonová obvinila Rusko, že se znovu vměšuje do…

E-mailová aféra Clintonové uzavřena: Provinilo se 38 lidí. Padnou tresty?

19.10.2019 11:49 Americké ministerstvo zahraniční uzavřelo vnitřní vyšetřování případu používání soukromého mailu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama