Z vrtulníků padaly květiny. Indická armáda uspořádala přehlídku na počest zdravotníků

Letadla indické armády se dnes snesla nad asi desítku měst v Indii na znamení vděčnosti zdravotníkům a dalším lidem, jejichž práce je klíčová během nynější epidemie nemoci covid-19.

Dnes o tom informuje agentura Reuters. V Bengalúru na jihu země nad jednu z nemocnic přiletěl vrtulník a vojáci z něj shazovali květiny lékařům a dalšímu zdravotnickému personálu.

#IndianArmy Hamare #CoronaWarriors ko salaami dete hue???Proud Moment???Thankyou #CoronaWarriors Thank you #IndiaArmyThank you our Hon. Prime Minister @narendramodi Proud Moment?????? pic.twitter.com/XeiGmwsWGW

— Prasoon Tiwari (@tprasoon31) May 3, 2020

Vedle nemocnice hrála vojenská kapela. Ve finanční metropoli Bombaji nad proslulou přímořskou magistrálou Marine Drive, která vede po břehu Arabského moře, burácely stíhačky. Místní lidé je sledovali z balkonů svých bytů.

मुंबई में मरीन ड्राइव में भारतीय वायुसेना के विमानों ने फ्लाई पास्ट किया. वहीं नेवी अस्पताल में कोरोना योद्धा डॉक्टर और पैरामेडिकल स्टाफ पर सेना के हेलीकॉप्टरों के जरिए पुष्प वर्षा की गई. मृत्युंजय सिंह (@MrityunjayNews) की रिपोर्ट #CoronaWarriors #IndiaArmy pic.twitter.com/yxMSV3sP4I

— ABP News (@ABPNews) May 3, 2020

Na dnešek je na 30 místech u indického pobřeží naplánováno také defilé námořnictva, některá plavidla mají být nasvětlená a námořníci z nich budou odpalovat světlice.

Dnešní hold lidem, kteří pracují v první linii boje proti koronaviru, poněkud pokazily zprávy o smrti jednoho policisty a čtyř vojáků v Kašmíru na severu země. Zemřeli při přestřelce s tamními povstalci.

Indie, druhá nejlidnatější země světa, doposud eviduje téměř 40.000 případů nákazy koronavirem, více než 1300 lidí kvůli komplikacím způsobeným covidem-19 zemřelo. V zemi už týdny ve snaze zabránit šíření infekce platí přísné omezení svobody pohybu.

Související

Více souvisejících

Armáda Indie Indie Naréndra Módí (indický premiér) vrtulníky Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Od příští sezóny ponese nejvyšší fotbalová liga jméno sázkovky Chance. Přiteče díky ní čtvrtmiliarda ročně

Až letos v červenci odstartuje nová sezóna tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže, už se v jejím názvu neobjeví jméno sázkové kanceláře Fortuna, ale jejího konkurenta Chance. Právě tato sázková kancelář totiž vyhrála výběrové řízení na titulárního partnera první fotbalové ligy a díky tomu si tak tuzemský profesionální fotbal od příští sezóny dalších pět let přijde na čtvrtmiliardy ročně.

včera

Papežův zákon

RECENZE: Papežův zákon o prohnilé církvi stojí i padá na velikášském akademismu

Poté, co byl u nás snímek Papežův zákon uveden v rámci nesoutěžní sekce karlovarského festivalu, se dostává i do široké distribuce. Italský film se noří do temné historie církve a skrze příběh na základě skutečných událostí reflektuje krutost lidské manipulace, společenskou rozštěpenost i individuální osudy na pozadí velkých dějin.

včera

včera

Michal Koudelka

Vláda chce urychlit výstavbu OZE, prezidentovi navrhla povýšení šéfa BIS Koudelky.

Příprava výstavby obnovitelných zdrojů energie ve vybraných lokalitách by v Česku neměla trvat déle než rok. K dosažení tohoto cíle má přispět vymezení tzv. akceleračních zón určených pro jejich výstavbu podle pravidel, která schválila vláda na středečním jednání. Navrhla také povýšení šéfa BIS Michala Koudelky do hodnosti generálmajora. 

včera

včera

Charles Leclerc

Stáj Scuderia Ferrari mění název + FOTO

Neuvěřitelné se stává skutečností. Ferrari je jediným týmem, který nepřetržitě závodí v přední motoristické disciplíně od založení formule 1 v roce 1950. Žádný tým nezastává takovou tradici jako Scuderia. Tradice – kterou nyní Italové (částečně) boří.

včera

včera

Petr Rada, trenér

Radovi se snížil trest za rasismus z osmi na tři měsíce. I tak je ale trenér pražské Dukly zklamaný

Původně vyslovený trest ze strany disciplinární komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) pro kouče druholigové pražské Dukly Petra Rady za rasistickou urážku vůči již bývalému kouči Brna Tomáši Poláchovi vyvolal velké debaty ve veřejném prostoru. Byl totiž rekordní, konkrétně osmiměsíční. Po verdiktu odvolací komise se ale bude moci pětašedesátiletý kouč vrátit na lavičku již po třech měsících. Zkrácení trestu i pro Duklu znamená, že se bude muset obejít bez Rady až do konce právě probíhající sezóny, jelikož zákaz činnosti mu nově vyprší až začátkem sezóny příští.

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Krycí jméno ukrajinského vojáka „Niemachny“.

V ruském zajetí: Psi žijí lépe. Ztratil jsem jakoukoli naději a vůli žít

Ukrajinský voják přezdívaný „Niemachny“, který strávil 13 měsíců v ruském zajetí, promluvil o tom, co všechno prožil, když padl do zajetí po bojích o Azovstal v Mariupolu. „V kasárnách nás bylo hodně. Byla tam dvě patra a asi půl stovky plus-minus lidí. Spali jsme vlastně na sobě, na podlaze,“ vzpomíná. A dodává hned na začátku „Rusové se snažili přimět Ukrajince střílet do vlastních zajatců.“

včera

včera

včera

včera

Vzpoura zaměstnanců RTVS: Chceme svobodnou veřejnoprávní instituci

Situace na Slovensku se rychle mění. Zaměstnanci RTVS vydali protestní prohlášení a to krátce po schválení zákona o STVR Ficovou vládou.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy