Armáda Indie

Pákistán, ilustrační foto

Pákistán tvrdí, že se na něj chystá zaútočit Indie

Pákistánský ministr zahraničí Šáh Mahmúd Kureší dnes uvedl, že Indie chystá na jeho zemi "cílené útoky". Pákistánský ministr nepřinesl pro svá tvrzení žádné konkrétní důkazy a odvolal se na zpravodajské zdroje, píše agentura AP.
Čínská armáda, ilustrační foto

Indie a Čína stáhnou armádu ze sporné hranice, nové VIDEO ukazuje potyčku vojáků

Indičtí a čínští ministři zahraničí se dnes dohodli na stažení vojsk ze sporné hraniční oblasti mezi oběma zeměmi. Zavázali se rovněž udržovat náležitý odstup a uvolňovat napětí ve sporné hraniční oblasti Ladákh, kde v červnu došlo k nejkrvavějšímu střetu těchto dvou jaderných mocností za několik desetiletí. Informaci přinesla agentura Reuters.
Čínská armáda, ilustrační foto

Indie a Čína se dohodly. Budou usilovat o zmírnění napětí na sporné hranici

Indie a Čína budou usilovat o zklidnění napětí na své sporné hranici. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž jde o výsledek jednání ministrů obrany obou jaderných velmocí. Indie a Čína sdílejí 3500 kilometrů dlouhou hranici v oblasti Himálaje a vedou vleklý územní spor v místech, kde neexistuje oboustranně uznaná hranice.
Čínská armáda, ilustrační foto

Čína zajala indické vojáky? Kolem vážného incidentu na hranicích je řada nejasností

Peking dnes popřel, že by při konfliktu na hranicích s Indií byli zajati indičtí vojáci. Stalo se tak v reakci na čtvrteční zprávy médií, že Čína propustila deset vojáků sousední země. Protichůdné informace jsou další z řady rozporů ohledně incidentu, který se v pondělí odehrál na hranicích obou zemí a při němž padlo 20 indických vojáků, píše zpravodajský server BBC.
Armáda Indie

Indie zmírní blokádu Kašmíru, lidé si budou moci po 12 dnech zavolat

Indičtí vojáci při pohraniční přestřelce v Kašmíru zabili dalšího pákistánského vojáka. Jde o šestou pákistánskou oběť přeshraniční střelby za necelých 24 hodin, informovala agentura AP. Indie přišla za den o pět svých vojáků. Pákistánská armáda oznámila, že ve čtvrtek Indové zastřelili na pákistánské straně Kašmíru tři vojáky a dva civilisty.
Indie, ilustrační foto

Z Kašmíru je země duchů, indičtí vojáci hlídkují ve vylidněných ulicích

Ulice Šrínagaru, letního hlavního města indického státu Džammú a Kašmír, kde platí zákaz vycházení, jsou dnes vylidněné s výjimkou hlídkujících vojáků. Ti mají zajistit, aby nevypukly nepokoje po pondělním rozhodnutí vlády indického premiéra Naréndry Módího zrušit zvláštní autonomní status převážně muslimy obývaného státu Džammú a Kašmír.
Povodně, ilustrační fotografie

Monzuny přinesly zkázu. Přes 130 mrtvých, na vojáky se během večírku zřítil dům

Přes 130 obětí si podle nové bilance agentury DPA vyžádaly záplavy a sesuvy půdy, které od čtvrtka postihly Nepál, severovýchodní Indii a Bangladéš. Nejvíce mrtvých je v Nepálu. V indickém státě Himáčalpradéš se navíc zřejmě v důsledku monzunových dešťů zřítila v neděli třípatrová budova, pod jejímiž troskami zahynulo 12 osob, informovala agentura AP.
Armáda Indie

Při útoku islamistů v indickém Kašmíru zahynulo pět policistů

Při útoku islamistů v indické části Kašmíru zahynulo pět příslušníků polovojenské policie a pět dalších lidí bylo zraněno. S odvoláním na indické úřady o tom dnes informovala agentura Reuters. Policie nyní pátrá po zbylých pachatelích. Jedná se o nejkrvavější útok v této neklidné oblasti od únorového atentátu na autobus indických bezpečnostních složek, který si vyžádal 44 obětí a dovedl Indii a Pákistán na hranu vojenského konfliktu.
Yetti

Indická armáda má důkaz, že existuje Yetti. Opravdu?

Otázku, zdali opravdu existuje yetti, si evidentně položila i indická armáda. Na Twitteru se totiž pochlubila výsledky dubnové existence, při které se údajně podařilo objevit stopy záhadného tvora. Expert oslovený agenturou Reuters ale jejich nadšení nesdílí.
Armáda Indie

V Kašmíru se opět bojuje. Sedm mrtvých při indicko-pákistánské přestřelce

Přestřelka mezi indickými a pákistánskými vojáky v himálajském regionu Kašmíru si v noci na dnešek vyžádala životy sedmi lidí, a to tří pákistánských vojáků, pákistánského vesničana, Indky, mladé indické dívky a příslušníka indické polovojenské policie. S odvoláním na sdělení úřadů o tom informovala agentura AP, podle které jde o jeden z nejtragičtějších incidentů od únorového sebevražedného útoku, při kterém v indické části Kašmíru přišlo o život více než 40 lidí.

Aktuálně se děje

před 14 minutami

Aktualizováno před 58 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Petr Fiala

Vláda schválila novou obrannou strategii, reaguje na válku na Ukrajině

Česko bude mít novou obrannou strategii, která reaguje na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě, která se zásadně zhoršila po ruském útoku na Ukrajinu. Dokument schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 4. října 2023. Podpořila také poslanecký návrh novely školského zákona, který mimo jiné zavádí elektronický systém přihlášek na střední školy a rozhodla o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic se Slovenskem na dobu deseti dnů.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Wagnerova skupina v Rostově na Donu (24. června 2023).

Co pro Ukrajinu znamená návrat wagnerovců? Za určitých podmínek představuje vážnou hrozbu

Po srpnovém úmrtí velitele Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina se zdálo, že budoucnost pro jeho žoldáky nevypadá nijak příznivě. Část z nich se odebrala do Běloruska, zatímco jiní podle nejrůznějších zpráv skončili zpátky v Africe, kde se v minulosti zapojovali do konfliktů v několika státech. Nejnovější zprávy ale hovoří o jejich návratu na Ukrajinu, kde mohou v případě sjednocení pod novým velitelem představovat pro Kyjev vážný problém.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov

Nobelovu cenu za chemii získala trojice vědců z USA a Ruska za kvantové tečky

Trojice vědců z USA a Ruska letos získala Nobelovu cenu za chemii za své revoluční objevy a výzkum polovodičových nanokrystalů známých jako kvantové tečky. Laureáty jsou Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov. Informace o čerstvých vítězích unikla na veřejnost několik hodin před oficiálním oznámením Královské švédské akademie věd.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

V Benátkách se zřítil autobus z nadjezdu

Proč došlo k tragédii v Benátkách? Itálie má zatím jediné vysvětlení

Za zřícením autobusu z nadjezdu nad železniční tratí u Benátek, při němž zemřelo nejméně 21 lidí, může podle prvních informací stát chyba řidiče. Čtyřicetiletý Alberto Rizzotto z provincie Treviso je jedinou italskou obětí nehody a policie pracuje s verzí, že zkušený řidič mohl trpět zdravotními problémy.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Policisté zastavili dodávku s migranty

Policisté zadrželi už desítky příchozích migrantů. Slovensko zavádí hraniční kontroly s Maďarskem

Slovenská vláda v Bratislavě dnes rozhodla, že od čtvrtka dočasně zavede kontroly na hranicích s Maďarskem kvůli migrační situaci. Tento krok je pokračováním podobných opatření, která v úterý ohlásily také Česká republika, Polsko a Rakousko. Krátce poté, co Česko začalo na hranicích se Slovenskem kontrolovat vytipovaná vozidla, už policie zachytila desítky nelegálních migrantů.

před 9 hodinami

Jednání v Baku s prezidentem Ilhamem Alijevem. Tajemník Jurij Kim a hlavní poradce pro jednání Kavkazu Louis Bono řeší naléhavou humanitární situaci v Náhorním Karabachu.

Politico: USA, EU a Rusko před útokem Ázerbájdžánu tajně jednali o Náhorním Karabachu

Zástupci Spojených států, Evropské unie a Ruska se v září setkali v Turecku na neveřejných mimořádných jednáních, s cílem najít řešení pro složitou situaci týkající se Náhorního Karabachu. Tato schůzka se uskutečnila jen krátce před tím, než Ázerbájdžán zahájil vojenskou ofenzivu, snažící se získat kontrolu nad územím spravovaným etnickými Armény. 

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Firma z Česka chtěla vyvézt díly pro jaderné zbraně. Povolení neměla

Firma z Česka chtěla bez povolení vyvézt díly použitelné k výrobě jaderných zbraní do Pákistánu. Společnost se o export věcí pokusila dvakrát a má jednatelku ruského původu, která kvůli tomu čelí obžalobě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy