Kdo vydělává na terorismu? Jednomu sektoru se v poslední době velice daří, hlásí Německo

Berlín – Německo se během velmi krátkého časového úseku stalo terčem několika krvavých útoků. Server The Local s odkazem na německý deník Die Welt podotýká, že tato situace vedla k prudkému nárůstu popularity bezpečnostních agentur.

Server uvádí, že po řadě útoků německá Federální asociace soukromé bezpečnosti (BDSW) provedla průzkum mezi více než 900 společnostmi, které spravuje. Výsledky podle ní odhalily, že události posledních dnů a týdnů vedly k „masivnímu posílení jejich bezpečnostních opatření".

Jak server připomíná, v Bavorsku během sedmi dnů nejprve mladík zaútočil sekerou a nožem ve vlaku, 27letý uprchlík se pak v bavorském Ansbachu zabil v rámci sebevražedného bombového útoku, při kterém bylo zraněno 15 lidí. V Mnichově útočil 18letý mladík, který zastřelil devět lidí, následně zbraň obrátil proti sobě; mladý syrský uprchlík v Bádensku-Württembersku zabil svou spolupracovnici a zaútočil na kolemjdoucí.

V této situaci tak podle serveru rostou obavy o bezpečnost a zdraví, což vede k většímu zájmu o služby bezpečnostních firem. O ozbrojené stráže žádají například i lidé, kteří pořádají soukromé oslavy, tyto žádosti jsou ale podle serveru kvůli přísným pravidlům většinou zamítnuty.

Průzkum také zjistil, že čím dál tím více firem nasazuje i týmy lidí, kteří se vmísí do davu a pozorují jej, aby případně předešli útoku, k jakému došlo například v německém Ansbachu. Útočník totiž před odpálením bomby podle svědků přecházel sem a tam a choval se velmi podezřele.

Související

FBI

Jaký je vliv dezinformací na volby v USA? Úřady si hrozbu uvědomují

22.září 2020 vydala FBI spolu s CISA (Cybersecurity and Infrastructure Security Agency, tedy Agentura pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost) prohlášení, že je pravděpodobné, že se zahraniční aktéři a kybernetičtí zločinci pokusí ovlivnit výsledky prezidentských voleb. Mezi uváděnými možnostmi zásahů jsou: tvorba nových webových stránek, změna existujících webových stránek nebo šíření dezinformačního obsahu skrze sociální média.

Více souvisejících

bezpečnostní služby Bezpečnostní agentury Německo

Aktuálně se děje

před 25 minutami

před 2 hodinami

včera

Suchoj Su-34 (vývozní značení: Su-32, v kódu NATO

Ukrajina sestřeluje jedno ruské letadlo za druhým. Nikdo nechápe jak

Ukrajinské letectvo během posledních deseti dnů sestřelilo deset ruských vojenských letadel, devět stíhacích bombardérů Suchoj Su-34 a Su-35 a letoun včasné výstrahy a velení A-50. Magazín Forbes se zamyslel nad tím, jak se Ukrajincům podařilo zlikvidovat takové množství letadel, není ale zatím zcela jasné, jak k tomu dochází.

včera

včera

Bitcoin

Bitcoin stoupá navzdory varování z Evropské centrální banky, že jde o „měnu zločinu“, jejíž vnitřní hodnota je nulová

Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa, bitcoinu, dnes odpoledne středoevropského času překonala psychologickou hranici 60 tisíc dolarů, a to poprvé od listopadu 2021. Po jejím prolomení nyní může být jen otázkou času, než překoná dosavadní historický rekord, takřka 69 tisíc dolarů, jehož dosáhla rovněž v listopadu 2021. Stalo by tak navzdory četným varováním z oficiálních míst, včetně z Evropské centrální banky.

včera

včera

včera

innogy

Innogy od března změní ceny energií. Další dodavatelé zlevňují

Od 1. března sníží společnost innogy cenu energií. U fixovaných produktů na 24 nebo 22 měsíců budou ceny elektřiny zlevněny o více než 600 korun za megawatthodinu a ceny plynu o 200 korun za megawatthodinu, informovala Česká televize. Další dodavatelé energií letos také postupně snižují ceny, reagují tak na pokles velkoobchodních cen energií.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Navalného pohřbí v pátek v Moskvě. Proběhne i poslední rozloučení

Poslední rozloučení se zesnulým opozičním politikem Alexejem Navalným proběhne v pátek odpoledne v Moskvě, uvedla jeho mluvčí Kira Jarmyšová ve středu. Hlasitý kritik ruského prezidenta Vladimira Putina bude následně pohřben na Borisovském hřbitově na jihu metropole. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy