Před pravoslavným chrámem svatého Dionýsa v centru řecké metropole Atén dnes ráno explodovalo výbušné zařízení. Při incidentu byl zraněn jeden policista, jehož převezli do nemocnice. S odvoláním na řeckou státní televizní stanici ERT o tom napsala agentura Reuters.
Incident se stal před chrámem v městské části Kolonaki okolo 7:00 místního času (6:00 SEČ). Podle agentury AP policie byla na místo přivolána, aby prošetřila podezřelý balíček. Bezpečnostní složky okolí chrámu uzavřely.
Explosive device wounds police officer in central Athens: Mediahttps://t.co/zCjaGKeysr#Greece pic.twitter.com/h1cStgbs1Z
— The Gulf Today (@thegulftoday) 27. prosince 2018
"Výbuch nebyl silný, policista utrpěl zranění v obličeji a na rukou," řekl agentuře Reuters policejní příslušník pod podmínkou anonymity.
Podle agentury AP jsou řecké úřady v pohotovosti od 17. prosince, kdy podomácku vyrobená bomba explodovala u budovy soukromé rozhlasové a televizní stanice Skai v Aténách. Výbuch způsobil značné materiální škody, incident se ale obešel bez zraněných.
Související
Jak zvládá extrémní počasí nejžhavější město Evropy? Připravuje na další spalující léto i příliv turistů
Aténami otřásla exploze bomby u ministerstva. Anonym na ni předem upozornil
Atény Řecko , výbuch , bomby , policie Řecko
Aktuálně se děje
před 1 minutou
Začal hokejový turnaj mužů. Slováci se postarali o senzaci, Švédové se trápili
před 35 minutami
Češi nejvíce věří Pavlovi. Nejméně Turkovi, Macinkovi a Okamurovi
před 1 hodinou
Političky Richterová a Decroix dostaly výhrůžné dopisy. Věc bude řešit policie
před 2 hodinami
Češi vystoupit z EU nechtějí, ukazuje průzkum
před 2 hodinami
Si Ťin-pching prolomil mlčení. Poprvé se vyjádřil k čistkám ve velení armády
před 3 hodinami
Ruské úřady nařídily úplné zablokování WhatsAppu. Chtějí dostat uživatele na státem sledované aplikace
před 4 hodinami
Z olympiády byl vyloučen ukrajinský skeletonista. Měl na helmě sportovce zabité během války
před 5 hodinami
Po rozsáhlém útoku v Oděse jsou bez proudu statisíce lidí
před 5 hodinami
Hygienici stahují z trhu kojenecké výživy. Mohou být kontaminované
před 6 hodinami
Hluboká krize důvěry. Lidé už ve spojenectví s USA nevěří, co bude po odchodu Trumpa nikdo netuší
před 7 hodinami
10 milionů, jinak konec dohod s EU. Švýcarsko čeká v létě bizarní hlasování
před 8 hodinami
Republikáni se postavili Bílému domu, blokují cla proti Kanadě. Čekají vás problémy, vzkázal jim Trump
před 9 hodinami
Počasí se citelně ochladí. O víkendu se vrátí silné mrazy
včera
Zelenskyj popřel spekulace, že chce vyhlásit termín voleb nebo referendum o mírové dohodě
včera
Vonnová má za sebou tři operace. Její otec má o její budoucnosti jasno
včera
Bílý dům smazal Vanceův příspěvek na sociálních sítích
včera
Netanjahu opět míří za Trumpem. Už se s ním setkal vícekrát než jakýkoliv jiný lídr
včera
Ideologie ustupuje, prim hrají peníze. Ukrajinci, kteří zrazují svou vlast, končí na dlouhé roky ve vězení
včera
Olympijský debut na jedničku. Vinklárková nejlepší Češkou ve vytrvalostním závodě, vyhrála Simonová
Aktualizováno včera
Tragická střelba v Kanadě. Terčem se stala škola, devět mrtvých
Tragická střelba se v úterý odehrála v malém městě Tumbler Ridge v kanadském státě Britská Kolumbie. Sedm lidí zemřelo v budově střední školy, další dva lidé přišli o život na jiném místě. Po smrti je i útočník. O události informovala americká stanice NBC News.
Zdroj: Lucie Podzimková