ROZHOVOR | Když nebudu mít svatý klid, ty nebudeš premiér. Na Slovensku je opět živo

Kontroverzní slovenský podnikatel Marian Kočner si začátkem září 2015 nahrál rozhovor s podnikatelem Michalem Suchobou. Tématem jejich rozhovoru byl i tehdejší premiér Robert Fico. V nahrávce zaznělo od Kočnera, že mu nyní již bývalý slovenský premiér Fico slíbil "svatý klid" před vyšetřováním jeho kauz.

Setkali se proto, aby vyřešili Kočnerův problém s daněmi. Michal Suchoba od něho žádal peníze za to, že ho finanční správa nebude kontrolovat v jedné z daňových kauz. Kočner je ochoten za urovnání svého okradení státu něco zaplatit, ale ne moc. Přibližuje Suchobovi svůj rozhovor s Ficem, aby mu demonstroval své vazby na nejsilnějšího muže ve státě. Nahrávku zveřejnil Denník N. Fico se ke Kočnerovi zatím nevyjádřil. 

„Já jsem kdysi řekl Robovi jednu věc z očí do očí, takto jako tobě, když jsme spolu seděli a když jsem udělal to, co jsem udělal, aby vyhráli volby: Pokud tato vláda bude vládnout, chci mít svatý klid, nechci, aby se do mě nějaký k ... t navážel, zda to bude policista, daňový úřad, nebo prokuratura. A on mi říká: Budeš ho mít. A já mu říkám: Když ne, ty nebudeš premiér. A on říká: Já to vím. No, vybavená věc a takto to je, "říká Kočner. Rozhovor se nachází v Kočnerovém mobilu, který zadržela policie.

Kočner rozeštval někdejší premiérku Ivetu Radičovou (SDKU) s bývalým šéfem parlamentu Richardem Sulíkem (SaS), aby Fico vyhrál volby. Nahrál si rozhovor, v kterém se Sulík negativně vyjadřoval o Radičové a následně ho zveřejnil.

Suchoba v reakci tvrdil, že si na rozhovor s Kočnerem z nahrávky nevzpomíná. Popřel, že by vyřizoval na finanční správě věci ohledně daní. SMER – SD odmítá "hospodské řeči" některých médií. "Penťácky deník SME a ESETácky Deník N se otevřeně hlásí k cíli zničit stranu SMER-SD. Pro tento účel častokrát klamou, bezdůvodně obviňují a neváhají proti

SMER-SD a jeho předsedovi použít jakékoliv hospodské řeči. M. Kočner a tyto dva deníky, které na centrále SMER nazýváme Pat a Mat, musí dobře vědět, že byl trestně stíhán za ekonomickou trestnou činnost dávno před vraždou novináře a jeho přítelkyně. Šlo o skutky, které spáchal během vlády I. Radičové, což absolutně vyvrací již zmíněné hospodské řeči, kterým se Pat a Mat tak potěšili, "reagoval mluvčí SMERU-SD Ján Mažgút.

Související

Více souvisejících

Slovensko Robert Fico Marian Kočner vláda SR Smer SD Vražda Ján Kuciak Richard Sulík Iveta Radičová Policie SR soudy vězení Daně rozhovor podvod

Aktuálně se děje

před 25 minutami

Smuteční hosté se loučí s Karlem Schwarzenbergem v katedrále svatého Víta. (9.12.2023) Prohlédněte si galerii

Česko dává sbohem Karlu Schwarzenbergovi. V katedrále začala zádušní mše

V katedrále svatého Víta na Pražském hradě začala zádušní mše v rámci posledního rozloučení s Karlem Schwarzenbergem, který zemřel 12. listopadu ve věku 85 let. Šlechtic a příslušník české větve rodu Schwarzenbergů se po sametové revoluci angažoval v politice, několik let šéfoval české diplomacii. 

před 30 minutami

před 1 hodinou

Evropská unie, ilustrační fotografie.

EU má na dosah regulaci umělé inteligence. Existuje předběžná dohoda

Evropská unie se v pátek večer předběžně dohodla na regulaci AI neboli umělé inteligence, informovala Reuters. Podle agentury půjde o přelomová pravidla, ačkoliv bude ještě nutné doladit detaily. Evropa se tak zřejmě stane prvním kontinentem s pravidly pro regulaci systémů, jakým je například ChatGPT. 

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

včera

včera

včera

včera

Gaza

UNRWA: Z Pásma Gazy se stala divočina. Drancování, kamenování, společnost je na pokraji kolapsu

Generální komisař Agentury OSN pro pomoc a práci ve prospěch palestinských uprchlíků (UNRWA) Philippe Lazzarini v pátek vyzval mezinárodní společenství k zastavení eskalace násilí v pásmu Gazy, kde nerespektování mezinárodního humanitárního práva dosáhlo kritického bodu. Thomas White, šéf UNWRA v Gaze, dodal, že v enklávě se hroutí občanský pořádek, ulice se proměnily v divočinu, konvoje s pomocí jsou drancovány a vozidla OSN kamenována. Společnost je podle něj na pokraji úplného kolapsu.

včera

včera

SK Slavia Praha

Slavii posílí Nizozemec s kontroverzní minulostí. Klub mu chce pomoct restartovat kariéru

Jeho dosavadní životopis hovoří o zajímavých adresách, na kterých nizozemský talent působil. Jednadvacetiletý ofenzivní záložník Mohamed Ihattaren prošel Eidhovenem, Juventusem či Ajaxem Amsterdam. Nyní ale jako volný hráč kývl na nabídku pražské Slavie, se kterou se domluvil na tříleté smlouvě. Ostrý zápas nehrál Ihattaren již rok a půl, i proto začne přípravu ve svém novém působišti individuálně.

včera

Hokej, ilustrační fotografie.

Hokejové Pardubice si stěžují na finského soupeře. Kontumace zápasu Ligy mistrů nedosáhly

Hokejovým Pardubicím se v rámci Ligy mistrů nevyvedl vstup do čtvrtfinále, když ve středečním úvodním zápase s finským klubem Lukko Rauma prohrály 4:6. Majitel Východočechů Petr Dědek je ale po tomto zápase rozčílen, soupeř prý podle něj porušil regule soutěže, když včas nenahlásil změnu ve své zápasové soupisce. Proto tak pardubické vedení tlumočilo přímo šéfovi soutěže Martinu Baumannovi, jenž byl na zápase přítomen, že bude na základě toho žádat kontumaci duelu. Ve čtvrtek dostaly Pardubice reakci, ze které spokojeny nebudou. Podle vedení soutěže totiž k žádnému pochybení ze strany finského klubu nedošlo.

včera

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan má novou podmínku. Žádost Švédska o vstup do NATO schválí výměnou za F-16

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podmínil ratifikaci žádosti Švédska o vstup do NATO schválením prodeje amerických stíhaček F-16 Turecku. Donedávna přitom podmiňoval schválení švédské žádosti tím zásahem vůči skupinám, které Ankara považuje za hrozbu pro svou bezpečnost, především proti sympatizantů Strany kurdských pracujících (PKK).

včera

včera

včera

včera

Zvrat v případu největšího lesního požáru v historii ČR. Soud ho vrací žalobcům

Krajský soud v Ústí nad Labem vrací státnímu zastupitelství případ nejrozsáhlejšího lesního požáru v historii České republiky, který loni zachvátil Národní park České Švýcarsko. Žalobci mají podle soudu upřesnit výši škody, která byla vyčíslena na přibližně 350 milionů korun. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy